bugün

Şampuan bjk.
dem ba baaaaaa dem ba ba .
netice itibariyle 1-1 sona ermiş müsabakadır. helal olsun akhisar'a çok iyi oynadı atacaklardı fakat frene bastılar ikinci devre...
bugün beni çok üzmüş olan maçtır.
ilk yarı top oynamadık.sıfır şutumuz var evet.sadece sıfır.
paslar oraya buraya gidiyor.
kimse ayağında top tutmuyor.
öyle dağınık öyle saçmaydı ki heran.
ikinci yarı ne güzel başlamıştık ama sonra yine delirdik, sanki son dakikaymış gibi kontrolsüz gitmeler kontra yemeler filan.
mahvettiler bizi.
yensek şansına yenerdik.
ikici bi golü yemememiz de şansımıza.
n'olduğunu bilmiyorum ama hiç bu kadar kötü izlememiştim beşiktaşı.
son dakika bulduğumuz iki pozisyondan biri gol olsaydı keşke ama olmadı.
ilk yarı yaptığımız mallıkların cezasıydı bu.
sağlık olsun.
buraya kadar iyi geldik zaten statsız. oraya git buraya git.
bundan sonra süprizleri yine bekleyeceğiz.
olmaz olmaz deme olmaz olmaz demişler eskiler.
Özetini izledim. Dünkü maça benzemiş biraz. Ama beşiktaş pek baskılı değildi. Hele ilk yarı. Hiç beklemezdim beşiktaş'ın puan kaybedeceğini. Akhisar şanssızdı. Gerçekten çok net fırsatlar kaçırdı. Muhtemelen beşiktaş çok fazla gerildi.

Hakem fena değildi gördüğüm kadarıyla. Beşiktaş'ın verilmeyen golü ofsayttı. Yalnız akhisar belediye çok sert oynadı. Kırmızı kart olmalıydı maçta.
galatasaray ı zorla şampiyon yapan maçlardan biri.

bilic e mi kızayım ilk 45 dakika hayatında ilk defa maça çıkanlar gibi heyecanlı panik futbol oynayan oyunculara mı bilemedim. akhisarı da tebrik ederim her maç böyle oynayabilseler küme düşmeme mücadelesi vermezlerdi.
bilic i severim ve kalsın ama hacı nedir bu ersan ve pektemek takıntısı. bu cenk sana ne etti. ikinci yarıya cenkle başlamayı neden tercih etmedi anlamadım gitti. her maç son 5 dakika oyuna girip şapkadan tavşan çıkartamaz cenk. hakettiği süre mustafadan çok benim gözümde.
hakem de acayip kararlar verdi. ilk yarıda sol bek kadirin olcaya yaptığo hareketi görüp sarı kart vermek normal değil. kesin kırmızı. son dakikada mustafa ya yapılan hareket cinayete teşebbüs. kırmızıyı geçtim faulü verip sarı kart bile vermedi. akhisarlı oyuncular istisnasız her karardan sonra topa vurdu tek sarı kart gördüler bu sebeple. ayrıca hiç bir sakatlığı olmamasına rağmen her pozisyonda yerde yatan akhisarlılara da ses etmedi.

he hakem kötüydü de biz çok mu iyiydik o da ayrı konu. koca 45 dakika isabetli şut çekemiyorsak kazanamayız ve haketmedik demektir. geçen hafta da 1-1 bitti maç ama 25 e yakın şut çektik gol olmadı top sevmedi. biz de alkışladık takımı. 4 maçı kazansa şampiyon olacak takım bu derece panik olmamalı. mental sorunları çözmek de bilic in görevi.
görsel

Gitti şampiyonluk. Ben ağlamaya devam etmeye gidiyorum hadi arv.
akhisar'lı oyuncuları esefle kınadığım bir maç olmuştur. bizden daha iyi oynadılar ve 3 puanı hak ettiler, ona lafım yok. yatmayacaklardı tabi ki. asılacaklardı, helal olsun böyle olmalıydı, bu konuda tebrik ederim. ancak, o gereksiz sertlik ne içindi? rakibin şampiyonluk yolunda, gergin, stresli. dokunsan mevzu çıkartacaklar, barut gibiler. neden onları germek için uğraşıyorsunuz? bir pozisyon var ilk yarıda, bilal attı kendini yere (yere yatacak hiç bir sert müdahalede yok ha bu arada) sosa topu dışarı attı. e sonra, tolga mıydı neydi sağ bekleri, iki saat uzatıyo taç atışını. yavaş adımlar bilmem neler. ayıp değil mi bu? o taç atışı senin oyuncun tedavi edilebilsin diye bilerek atıldı, atak kesildi. ne yapıyorsun sen? bunların gereğini söylesin biri bana. yoksa ki akhisar dün akşam 3'lük yapardı, kimsenin gıkı çıkmazdı. daha iyidiler ona lafım yok olamazdı.

ayrıca;

sonunda galatasaray'ı tebrik ettiğim maç olmuştur da. lig genelinde bizden çok daha kötü bir futbol oynadılar, cl de fallafoş oldular, prandelli gibi bir facia atlattılar, lar da lar... ama sonuç olarak %99 şampiyon oldular... ne denilebilir ki.
beşiktaşın kendi bacağına sıktığı maçtır.
sonucunda, lig genelinde galatasaray'dan daha az gol atmış, daha az maç kazanmış, kendi evinde galatasaray'a yenilmiş ve hiç derbi kazanamamış beşiktaş taraftarının "ama bizden çok daha kötü futbol oynadılar yeaaa" diye ağlandığı maç olmuştur.

ama müstehak size. en büyük sorununuz kendinizi dev aynasında görmeniz, gerçekten de var şu klasik beşiktaşlı abartması denilen şey. sezon başından beri olcay şahan gibi, veli kavlak gibi, atiba gibi, ersan adem gülüm vasatın dibi olan adamları dünya yıldızı gibi şişiren de sizdiniz, uefa avrupa ligi'nde biraz palazlanınca tarih yazma muhabbetleri başlatan da sizdiniz, gökhan töre gibi yetenekli bir adamı abartıp "messi + ronaldo / 2 ama birkaç seneye messi + ronaldo olacak" yazan da sizdiniz.

gerçi bundan bir kaç sene önce necip + veli'nin 30 milyon euro ettiğini iddia eden adamlardınız. bunları para ederken satmadı diye yıldırım demirören gibi bir kazmayı dahi ilan etmiştiniz.

neyse geçmiş olsun, bu kadroyla bu haftaya kadar zorlamanız bile başarıydı...
akhisar'ın aynı gs maçında oynadığı gibi döktürdüğü maç. tebrik ederiz kendilerini.

sonucunda 45 dakikalık bir ruhsuzluk, sonrasında darmadağın bir oyun düzeni ve cümbür cemaat hücum ile yitip giden maç/sezon.
güncel Önemli Başlıklar