bugün

(bkz: uludagsozluk sehir rehberi)
jason newsted 'li kadronun agirlikla eski albumlerden caldiklari metallica'nin ikinci istanbul konseri , diger alt grup icin (bkz: monster magnet)
metallica'nın son demlerini bizlere yaşattığı konserdir. o eski sert günlerinden ve şarkılarından artık eser kalmamış, yaşlanmış ve durulmuş bir metallica evresinin başlamadan önceki son halkasına şahit olabildiğimiz, tam anlamı ile harika geçen bir konser idi. sabahın erken saatlerinden itibaren ali sami yen stadının önünde oturup beklediğimiz, mahşer yeri gibi bir kalabalığın içinde içeri girmeye muvaffak olarak ön grup olarak çıkan bir türk grubunun solistinin şortunu indirip (taa yeni açıktan ancak görebildim) şebeklik yapmasını izleyerek beklediğimiz, ardından ışık gösterileri ile sahneye çıkan metallicayı keyifle dinlediğimiz konser idi. hayatın ender lezzetli tatlarından biri.
o tarihde orda bulunduğum ve inanılmaz gecen konserin tam setlisti şöyledir;

So What
Last Caress
Master of Puppets
Of Wolf & Man
The Thing That Should Not Be
Fuel
The Memory Remains
Bleeding Me
Bass/Guitar Doodle
The Four Horsemen
For Whom the Bell Tolls
King Nothing
Wherever I May Roam
One
Fight Fire With Fire
Nothing Else Matters
Sad But True
Creeping Death
Die Die My Darling
Enter Sandman
Battery
ertesi sabah malzeme 2 finaline vize ortalaması 05 olması sebebiyle girmeyip, direk balıklama atlamamıza neden olmuş konserdir.

not: metallica sahneye çıktıktan 5-10 dakika sonra, "adamlar gerçekten sahnede çalıyor yahu." demiştim.
ön grup olarakkurban adlı grubun çıktığı ve kendini bilmez hey ben metalciyim metallicadan başka bir şey dinlemem diyen zihniyetlerin kurban sahne aldığı sırada pet şişelere idrarlarını doldurup sahneye fırlattıkları, sahneyi metallica aldığında ise herkesin boynunun en az bir hafta tutulmasına neden olan konserdir.
ali sami yen stadında yapılan konserdir. inanılmaz güzel geçmiştir. unutulmayacaklardandır.
Sümerbank müzik günleri kapsamında yapılan, garage inc. Albümü sonrası çıktığı the garege remains the same turnesinin türkiye ayağı. Yamulmuyorsam yunanistan dan sonra ülkemize gelmişlerdi.

Bir de Ben pringles ın kampanyası ile gitmiştim, 5 büyük boy pringles kutusunu getirene bilet veriyorlardı. Hey yavrum hey.

*işin ilginci ise ön gruplar tamamen skandaldı, pet şişeler havada uçuştu.
megalomaniax In sahneye çıkarken albümlerinin çıkış parçası olan hepsi senin mi adlı parçayı çalıp, tombik dansözü de çıkarmalarıyla seyirci pet şişenin yanında, bozuk para da atmaya başlamıştı.

*Kurban da aynı tepkiyle karşılaştı.
Ve yanlış hatırlamıyorsam; ücresiz çıktık sahneye ama bozuk paralarınız da fena olmadı gibi bir laf etmişti.

Hatırımda kalan ilginç bi yön ise: loca da mahsun kırmızıgül ün bulunması ve hayranlık uyandıran yorumu oldu:

Müzik güzelde entrümanlar çok az, iki gitar bir bavul
metallicanın şimdiki konserlerine gidip çoşan ergenler bu konseri görseydi dili tutulurdu. metallicanın daha metallica olduğu zamanlardı. ve oradaki seyirci özenti gençlik değil hakkaten müzikten anlayan gençlikti. metal dinleyenlerin satanist ilan edildiği bir dönemden bahsediliyoruz. http://www.youtube.com/watch?v=m_WxlWHCVE0