bugün

Sehir şu resmen kabızlik çekiyor.
Edirne ve kırklareli hattındaki yaģış hayvani bi sekilde devam ederken istanbul yagmura aksam saatlerinde kavusacak.
Toprak 2 günlük yağışla suya doymuşken barajlara oldukca yarayan bir yağış olur insallah.
hava kapalı ve soğuk umarım öyle bir yağar ki ortalığı sel götürür barajlar taşar, suya doyarız.
an itibariyle başlamış yağmurdur.
görsel

An itibarıyla yardiran yagmurdur.
Buda burada dursundur.
havalar güzel gidiyor diye yanına yağmurluk almayan bireyleri balığa çeviren yağmurdur.

hasret kalmışız gök gürültülü sağanak yağmura.
hala devam etmekte olan yağmurdur.
2 hafta sürer inşallah. perşembe günü kar diyorlar ama ne kadar doğru onu bilemem. uzman arkadaşlar konuya bir açıklama getirirse sevinirim.
Bi kar yağsın da benim öğrencilere kış ayında olduğumuzu kanıtlayayım. Geçen sordum sonbahar diyorlar hala. Sonbahardayım ben diyor gariban çocuğum kar görmemiş ki kış zannetmiyor mevsimi.
perşembe günü %99 istanbul'a kar yağacak ancak bu kar yüksek rakımlı yerlere ve binaların az olduğu yerlere sık yağabilir. muhtemelen anadolu yakasına daha sık kar yağarken avrupa yakasına karla karışık yağmur yağabilir. ve evet yağmur hala devam ederken şiddetli de bir rüzgar var. kapılar zangır zangır sallanıyor.