bugün

az evvel kayseri merkez'de olduğunu öğrendiğim depremdir. deprem olurken msn'de olmak diye bir geyik vardır bilirsiniz... az önce böyle bir şey yaşadım karşı taraf direkt offline oldu. *
evde yürürken yere düşmemi sağlayan deprem.

(bkz: ne oluyo lan)
(bkz: msn de deprem öğrenmek) *
http://www.samanyoluhaber.com/haber-125146.html
daha 2 saat kadar öncce boluda 4.0 şiddetinde bir deprem daha meydana geldiği düşünüldükçe daha bir tırstıran depremdir.

--spoiler--
2008.11.12 16:03:15 38.8633 35.5388 3.7 -.- 4.9 -.- GÜNESLI-KOCASINAN (KAYSERI)
2008.11.12 14:59:28 39.9627 28.8167 7.7 2.9 -.- -.- ORHANELI (BURSA)
2008.11.12 14:38:26 39.5887 40.6545 30.2 2.8 -.- -.- YEDISU (BINGÖL)
2008.11.12 13:57:34 40.7852 31.9198 7.2 -.- 4.0 -.- YENIÇAGA (BOLU)
--spoiler--
mersin ve adanada da hissedilen süpersonik deprem.
bolu yeniçaga birkere daha sallanmış(3.7) artık bizde ikinciyi bekliyoruz. bolu'dakilere geçmiş olsun.
sivas' ta da hissedilen deprem.
dün akşamki ufak çaplı sarsıntıdan sonra, bugün de bu depremin olması göt korkumun tavan yapmasına sebeb olmuştur. cep telefonundan hala arama yapamamaktayım. umarım arkası gelmez. ayrıca uludağ sözlük yazarlarını da burdan tebrik etmek istiyorum. ekşi sözlüklte adana depremi olarak başlık açılmış, itü de henüz başlık bile açılmamış (ya da ben bulamadım). en hızlı ve doğru haber uludağ sözlükten gelmiş. bu korkulu dakikalarda insanın yüzünde hafif bir tebessüm uyandırıyor bu olay...
telefonla babama bağlanarak ayrıntılarını öğrendiğim deprem.

-baba deprem olmuş?
-he oğlum öyle olmuş
-nasıl yani, sen de mi şimdi öğrendin?
-valla oğlum, biz sıva yapıyorduk, bi baktım, komşular dışarda, noolyo laaan dedim, deprem oluyor dediler.
-hmmm, peki babacım, var mı bir şey, hasar, can kaybı falan?
-yooook yokta, sıva yarım kaldı a.q

bu görüşmeden anladığım kadarıyla, bizim evin konumunu göz önünde bulundurarak şöyle söyleyebilirim; rakımı yüksek yerlerde çok fazla hissedilememiş depremdir, daha çok şehir merkezini etkilemiş olsa gerek.

ayrıca babamı çok özlemişim, bir kere daha anladım.
[c=3][b][i]' istanbul...(Temmuz 2009).[/i][/b][/c]: aha :S
Nothing Else Matters !!!! : nooluyo lan..
[c=3][b][i]' istanbul...(Temmuz 2009).[/i][/b][/c] : aq sallanıyoz lan deprem oluyo galiba..

Şu anda bir titreşim gönderdiniz. [titreten benim]

Nothing Else Matters !!!! : hep bunu yapmak istemişimdir zuhahaha :d

offline...
okey masasında noluyo lan eşlikleriyle üç gündür yaşanan tırsma olayının tavan yaptığı hadisedir.
benim hissetmediğim depremdir şöyle ki; babamla arabayı park etmek için çabalarken birden adamın teki elinde bıçakla bir kasaptan koştura koştura çıktı ardından herkes peşinden. biz kavga var sandık. babam burda kavga çıkar arabaya bir şey olmasın başka yere park edelim dedi. başka bir sokağa girdik. bu sırada herkes bir yerde toplanmış. bir evden duman çıkmakta. anlam veremedik. park yeri arıyoruz hala. polisler geldi kavgaya geldi sanıyoruz. ama herkes de evlerinden çıkınca sorduk nihayet birisine de öyle öğrendik. tüm kayseri sokağa döküldü. ağlayanlar bayılanlar.. benim odamda kolonyam vardı düşüp kırılmış. kütaplarım dökülmüş. başka ziyan yok. depremler şiddetini arttıra artıra devam etmekte. sonumuz hayrola. ben biliyorum ama sonumuzu:öleceğiz hepimiz. neyse ki biz park yeri bulduk sonunda..
4.9 şiddetinde olmuş depremdir korkutmuştur; direkt evimi arayarak detayları ve bir şey olup olmadığını öğrenmişimdir. babamın tepkisi iyi sallandık ha olmuştur. * * *
hemen telefona sarılmama neden olmuş deprem.

gerçi şöyle bir kanı vardır kayseri'de deprem ile ilgili. kayseri'nin altı kayalardan oluşmakta ve depremler başka herhangi bir yerde olduğu gibi etkilememekte bu şehirdeki yapıları. umarım bu böyledir, böyle gider. umarım hiçbir yerde deprem olmaz, herkes kardeş olur.

(bkz: pollyanna yeah)
kayseri istanbul'a komşu bir il olmadığı için fazla gündeme oturmamış deprem. türkiye'de olan bir depremin önemi, beklenen istanbul depremi ile olan alakası, tetikleme olasılığı ile doğru orantılıdır. istanbul kayseri'nin yarısı kadar sallansaydı, tüm tv lerde şu anda deprem tartışılıyor olurdu.
onun için kayserili dostlar yormayın kendinizi valla.
(bkz: istanbul a kar yağınca türkiye ye kış gelmesi)
mühendislik fakültesi inşaat katında sıvaların döküldüğü depremdir. işin garibi en çok inşaat bölümü hocaları korkmuştur. meslektaşlarınıza güvenin biraz.
bizzat silte ile birlikte hissettiğimiz deprem.
depremlere alışmamızı sağlamışdır. hergün küçük depremler hisseder olmuşuzdur.
artçı deprem olduğu için yararlıdır, iyidir.