bugün

ayan beyan ortada olan gerçek. bunca kopya-şifre skandalı, kaset ve şantaj olayları, tren devrilmeleri, grizu patlamaları, yolsuzluklar, rüşvetler, haksızlıklar, tayyip erdoğan'ın din ve etnik kimlik üzerinden siyaseti... türk milleti bunu görüyor ve 12 haziran'da gereken cevabı verecek yüce rabbimin izniyle. en fazla %7 oy alıp meclis dışında kalacaklardır kesinlikle.
normal şartlar altında beklenmesi gereken olay, ancak bizler anormal şartlar altında yaşamaktayız.
anti klişe timi was here
(bkz: sen vermedin ben vermedim kim oy verdi abi bunlara)
normal de olması gerekendir. ancak ülkedeki, yobaz ve koyun sayısı bir hayli fazla olduğu için, olması neredeyse imkansızdır.
hangi 12 haziran? sorusunu akla getirir.
arzu edilendir, imkansızdır. % 40'ın altında dahi kalmayacaktır maalesef.
Ticareti söktü adamlar, iyi reklam yapıyorlar. bu seçimde de zor bence.
ülkede ne zaman insan sayısı küçükbaş sayısını geçer ahanda o zaman bu başlık gerçek olur..
kokaini bırak bebeyim hayal görüyorsun. sen o barajı 5 ile çarp.
SADECE AKP iÇiN DEĞiL TÜM PARTiLER iÇiN GEÇERLi OLAN ÖNERMEDiR. HANGi PARTiYE GÖNÜL RAHATLIĞI iLE OY VERiLEBiLiR Ki?
12 haziran 2039'da gerçekleşebilecek olaydır.
(bkz: gençlik kolları dedected)
(bkz: tamam güldük geçti)
(bkz: nice joke bro)
(bkz: alkol var mı)
gerçekleşmesi zor olan ihtimal. ama chp ile birinci parti olmak için başa baş bir mücadeleye girmeleri ve tek başına iktidar dönemlerinin son bulması, işte bu çok çok çok olasıdır.
imkansız bir ihtimaldir. akp'li değilim ama şunu söylemekten geçmek olmaz, yine chp, mhp ve bdp'nin oylarının toplamından fazla oy alacaklar.

13 haziranda bakarız buraya.
ancak normal bir ülkede gerçekleşebilecek durum.
imkansız yani..
git bi yüzüne su tut belki kendine gelirsin.
baraj yüzde elli olursa olabilir.
üstü acık yatan akp karşıtı gurupların gördügü rüya halüsinasyon.
bu ulke halkinin cogunlugunu hala gudulesi koyun,bidon kafali zannedenler , muhafakar insanlarin sakirt,gerici,yobaz seriatci oldugunu sananlarin anlayamayacagi bir sekilde gerceklesemeyecek olan onermedir.
deveye diken, insana siken yöntemine göre düşünürsek,

akparti bu icraatlarından dolayı oyları %47 nin daha da üstüne çıkacaktır.
ülke gerçeklerine bakacak olursak. şu an hayal gibi görünen durum. biraz kömüre oyunu satan bir toplumla iç içe yaşıyoruz.
ancak anormal bir ülkede gerçekleşebilecek durum.
misal bir darbe olurda "açık oy/gizli sayım" isimli chp nin en çok sevdiği sistem geri gelirse olabilir.
ben ve benim gibi düşünen yobaz gerici koyunlar olduğu sürece zor.sen bu adamlara hakaret ettiğin sürece zor..