bugün

halkın %95'inin mecliste temsil edileceği sonucu çıkan bir seçim olmuştur. baraj bu sefer çok da temsilde adaleti boğmamıştır bu sefer.
millette herhangi bir değişim isteği olmadığını gösteren seçimlerdir. en güzel tarafı az da olsa meclise kadim sosyalistlerin girmiş olmasıdır. diğer tarafta %10 barajı denilen lanet yerle bir olmuştur.

kaldırın artık şunu!
Apolitik bir insan olarak söylüyorum ki;

"artvin in yasanilanlari cok cabuk unuttugunun,
mersin in de anasininda durumdan memnun oldugunun,
gavur izmir sana noluyor' un tüm bunlari iltifat olarak algiladiginin,
antalya ya ise söylenecek tek kelimenin dahi olmadiginin" kaniti olmus secimdir.

Yine ayni soru: sahi kim veriyor bu oylari?
iktidarın el değiştirmediği seçimdir.

halkın dediği olmuştur.
beklenildiği gibi postalcılar , kaybettikleri antalya , çanakkale gibi illeri heretic ilan edip afaroz etmişlerdir.
2007 de çok yahşi olan bu şehirler , bu olağanüstü olan bu ayrıcalıklı olduğu idda edilen illerimiz akp ye oy verdikleri için bu illeri artık "yobaz ,satılmış , koyun sürüsü vb." lakaplarla adlandırmışlardır. 5 sene önce ki seçmen hala oradamı? evet. sadece fikirlerimi değişti? evet. aynı kişi fikir değiştirdi diye artık koyundur , maldır... evet postalcıların demokrasi kapasitesi bu kadardır.
bu yüzdende halkımız bu demokrasi düşmanlarına cuntacılara gereken ayarı vermiştir.
(bkz: her millet layık olduğu şekilde yönetilir)
(#12070235)
türk milleti gariptir her lafı kaldırmaz ibne dersin kızar da s*kersin aldırmaz
neyzen tevfik
sonuçlar açıklandı ve insanlar beyinlerini korumak; dinimizde nefs, psikiyatride benlik denen olguyu korumak ve akıl bütünlüğünü sağlamak zorundalar. bu yüzden düş kırıklığı ve üzüntünün yol açacağı psikiyatrik bozuklukları engellemeleri gerekir, sağlıklı bir birey olabilmeleri ve ruh hastası olmaktan kurtulmaları için bir züğürt tesellisi ve bahane bulmak gerekir. o yüzden muhaliflerin akp'nin milletvekili sayısının düştüğüne sevinmeleri, chp'nin oyunu artırdığına inanmaları, mhp'nin meclise giremeyeceği için chp'den oy kaydığına inanmaları(çok saçma da olsa) normaldir. bu yüzden bu arkadaşlara yaşadıkları şoku atlatmalarına yardımcı olmak amaçlı karşıt tezlerimi dile getirmiyorum.

fakat bir noktadan sonra akp'ye oy verenler olarak kanımıza dokunuyor. oy veren bizleriz ve akp bizim dilediğimiz gibi bir parti. ister medya ister internette yorumlara bakarsanız akp'nin şöyle olması gerek böyle olması gerek, "şunu şöyle yapması gerek" diye yorumları görüyoruz. her akp kazandıktan sonra aynı yorumları yapıyorlar. kardeşim akp'ye oy vermediysen ve vermeyeceksen, her yaptığını akp yaptı diye red ediyorsan akp'ye şöyle yapsın demeye hakkın yok. senin istediğini yapacak olan partiye oy verdin. akp senin istediğin yönde davranacak olsaydı ben oy vermezdim. ben oy verdiğime göre önceki gibi benim benimsediğim yolda hareket etmeli.

bunların hepsi boş beleş yorumlar. akp muhaliflerinin istediği gibi davranırsa akp olmaz, o zaman da elit partileri gibi iktidardan uzaklaşır.

akp'nin de özellikle başbakanın, ertuğrul günay'ın, cemil çiçek'in ve bir çoğunun ağzından duydum. "biz ne yaparsak yapalım beğenmeyen bir kısım var. onlara saygı duysak da bu kadar partizan düşünenlere yapılabilecek bir şey olduğundan ümitsiziz, biz seçmenimizin bize yüklediği misyonu devam ettireceğiz" şeklinde yorumlarını izledik. bunun anlamı demokrasi herkesin oyunu almak değil oy aldıklarının fikirlerine uygun şekilde devleti yönetmek.

chp veya mhp iktiara gelseydi o partilerde oy verenlerinin dilediği gibi yönetecekti. o halde muhalefettekiler ister kızsın, ister kına yaksın aynı hakka akp'de sahip. o yüzden oy vermeyenlerin dilediği gibi bir akp olmayacak. oy verenlerin dilediğini yapan bir akp olacak. ben, bana verilen sözleri yaptığı için oy veriyorum. ne akp ne başka parti militanıyım. militanca partiye bağlanmak, partinin hizmetini almak yerine partiye hizmet etmek gibi anlayışlar bana ters.
postalcıların yine ağladıkları seçimlerdir. özlü söz falan kopyala yapıştır noktasına gelmişlerdir yine.
darbeden değilde demokrsiden yana olan özlü sözleri şuraya sıralasak emin olun ordada %20 yi geçemezsiniz.
her türlü kaybediyorsunuz yani.
az yalayın şu postalı... zehirler bak demedi deme.
Sonucun üç aşağı beş yukarı böyle olacağı herkes tarafından biliniyordu fakat gel gelelim bunu söyleyemiyordu. işin enteresan olan tarafı aslında enteresan sayılmaz sonuçta aşina olduğumuz hadiseler bunlar ama hemen bir karalama kampanyasının başlaması yok efendim oy çaldılar yok hile yaptılar vs. Her ne kadar çırpınsalar da 50 milyon seçmen oy kullandı ve neredeyse her iki seçmenden biri Ak parti dedi. Bunu eleştirmek yerine üstlerine düşen görev bundan sonra TÜRKiYE için neleri daha da iyi konuma getirebiliriz bunun tartışmasını yapmalılar hükümet, meclis bunun için var amacından hedefinden sapmadan, kavga dövüş içerisinde olmadan yeni dönemde ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan bu 550 kişi bunun bilincinde olmalıdır.
halka ekonomik olarak yansayan birşey yok iken, et benzin ve diğer herşeye zam gelirken nasıl oluyor da ak parti güçlenerek iktidar oluyor. anlamıyorum.
tek sorun hastahanede sıra beklememek miydi yani? bugün devlet hastahanesine gidin randevuyu ne zamana alabileceksiniz bakalım. özel hastahane açmak kolay. özel üniversite açmak kolay.
tek olay duble yol muydu lan?

kurban bayramında et ithal ettik. çiftçinin falan memnun demekki. tamam abi ben daha konuşmayacağım.
kesinlikle hayal kirikligi yaratmis secimtir. Insanlarin secimlerini yargilamak haddimize dusmez. Ulkenin durumu ortadayken AKP nin oylarini yukseltmesi saskinlik yaratti. Deveye dikenmis, umarim hayatiniz hep diken bahcelerinde mutlu gecer.
her şeyi bir kenara bıraktım tüm memleketin bir gecede filozof olduğu seçimdir ve göstermiştir ki her iki kişiden biri akp ye oy verirken diğeri de nietzsche nin lafını kopyalayıp yapıştırmakla meşguldür.
bu nedir ya bu seçimden önce kaç kişi biliyordu bunu, twitter sözlük facebook her yerde bu söz.

o zaman ben de burdan sokrates e selam eder ve derim ki;

mutlaka oy kullanın partiniz kazanırsa mutlu, kaybederse filozof olursunuz.
ulan her şehri geçtim de, sen zonguldak, hiç mi utanmadın ölen madencilerinle bir dalga geçmediği kalan bakanların mensubu olduğu partiye oy verirken, hiç mi elin titremedi, hiç mi için sızlamadı?
seçimden bir enstantane;

http://realvideobox.com/video-91162-Ulan+Gavatlar+1+oyu+siz+verdiyseniz+benim+oy+nereye+gitti!+%3AD.htm
net kaybedeni mhp olmuştur.

edit: eksileyen gerizekalı kardeşim! eksileyeceğine partine sahip çık. kasetler olmasa 3 ün birini alacaktı partin. dua et o kasetlere ve çalış partin için. emi benim salak oğlum.
başkalarının yerine oy kullananlara şahit olunan seçim olmuştur.
bkz. bu başlıkta yediğim eksi oyları toplasam meclise girerdim.
chp'nin bu zamana kadar hep

1- proje üreteceğine, üretilen projeleri eleştirdiği için.
2- kendisine oy vermeyenlere saygı duymayıp koyun, aptal, bidon kafalı vs. şeklinde tanımladığı için.
3- hükümetin doğru yaptığı şeylere bile yanlış dediği için.
4- halkı anlayamadı ve onları satın alınabilir gördü. kömürle, makarnayla, altınla oylarının satın alındığını düşündü. siz hiç sizi satılmış olarak gören birine oy verirmisiniz. böyle düşündüğü için aile sigortası çıkardı ama durumun böyle olmadığını gördü. Bu durumu hala anlayamadığı için.
5- aziz nesin haklıymış dedi ama kendini hem %40'ın içinde gördü. yukardaki maddelere göre %40'ın içinde olma ihtimalleri varmı? Kendilerini hep halkın iradesinden üstün gördüğü için.
6- yenilgiyi hiç birzaman kabul etmedi. hiç bir seçimden sonra biz bir yerde yanlış yaptık demedi. hep polyannacılık yaptı. yok oy sayımızı arttırdık, yok milletvekili sayımızı artttırdık şeklinde kendini kandırınca halkı da kandırabileceğini zannettiği için.

kaybettiği seçim olmuştur. bunu sürdürdükçe hiç bir zaman iktidar olamayacağı gerçeğini ise ne zaman göreceği merak konusu.

işte size altı ok.
(bkz: oylarımız mhp ye gitti)
cehape lilerin yaptığı mahalle baskısı bile bu türk halkını doğru yoldan çevirmemiştir.

(bkz: chp nin mahalle baskısı yaptığı gerçeği)
kaset skandallarıyla darbe alan mhp'nin muhafazakar seçmeninin akp'ye bunu görüp barajda kalacak korkusu yaşayan merkez ve merkez solun bir kısmının mhp'ye yönlendiği seçimdir. kaset operasyonu bu seçimde maalesef başarılı olmuştur. dini hassasiyeti yüksek kesimin bulunduğu iç anadolu ve doğu anadolu'da mhp tam bir rezalet sonuç almıştır ki neredeyse yozgat'dan bile vekil çıkaramayacaktı. (bkz: çorbam kaynasın da isterse padişahlığı getirsinler) anlayışı ezici bir zafer elde etmiştir. memleket yansın yıkılsın, terör hortlasın, bop türkiye'yi ateşe atsın gibi uyarıların bazıları için hiç önemli olmadığı bir seçim olarak tarihe geçecektir. güvenliği olmayan ülkenin duble yolu olsa ne olur, yollar yapılır ama milli kayıplar bir daha telefi edilemeyebilir düşüncesi ülkenin yarısının aklına gelmemiştir. muhalefet serilik, ciddilik, kurnazlık konusunda gene sınıfta kalmış, akp'nin tuttuğu nabzı ölçememiştir. artık 2 muhalefet partisinde de kesinlikle lider ve örgüt değişikliğine ihtiyaç vardır. 70 milyonluk koca ülkeden bir dene güven veren, ciddi ve karizmatik bir lider çıkarılamamıştır ya helal olsun diyorum.
ezan okunurken çalınan davulların ve türküvari şarkının anlattığı bir kaç şey vardı tabi!
kadınları "tatmin eden" bir gücün olduğu kanısına vardıran çığlıklar atmalarının anlattıkları, erkeklerle minibüslerde vb. yan yana oturmamalarına rağmen az daha coşsalar sarmaş dolaş "laylay" çekecek kıvama gelmeleri de bir kaç şeyi anlattı bu seçim sonunda baktığım balkonumdan.
benim balkonumla onun balkonu aynı cepheye bakmıyor zaten!
türkiye'nin rahaaaat bir nefes aldığı seçim olmuştur.