bugün

kucaklamasına fena halde sinirlendiğim konuşma.

ben kucaklanmam arkadaş, kemal kucaklar sen kucaklarsın hepiniz sapıksınız lan.
bkz: bsg
tipik balkon konuşmasının 2011 versiyonudur. önce tüm milletim kazanmıştır oy vermeyenler de der sonra da zamanla..
ciddi ciddi kucaklayacak hepimizi.

(bkz: korkuyorum sözlük)
"...oy kullanan her 2 vatandaşımızdan 1'i akepeyi seçmiştir...bugün demokrasi ve milli irade kazanmıştır..." çok iyi biliyoruz ki; sahtekarlik yapmadan kazanmak bazilari icin asla mumkun değil.
(bkz: balkon kucaklaması)
Aziz milletim, sevgili kardeşlerim, değerli yol arkadaşlarım. Burada Ankara'dan Adalet ve Partisi Genel Merkezi'nden hepinizi muhabbetle selamlıyorum. 81 vilayetimizi, 780 bin kilometrakerenin her bir karesini saygıyla selamlıyorum.

Tokyo'dan Viyana'ya kadar beş kıtadaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını, tüm soydaşlarımızı selamlıyorum. Bu sonuçlar barışa katkı sağlasın. Oy kullanan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Seçimlerde görev alan tüm kamu görevlilerine, sandık görevlilerine, müşahidlere ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye'deki her iki seçmenden birinin oyunu almış olmanın gururunu yaşıyoruz. Üçüncü dönem milletimizden yetki almanın heyecanını yaşıyoruz. Biz vurmaya değil sevmeye geldik. 22 Temmuz'da 16 milyon kişinin oyuna mazrah olmuşken bugün oyumuzu 5 milyon artırmanın bahtiyarlığı içindeyiz. 22 Temmuz seçimlerine göre oy oranımızı artırmanın heyecanını yaşıyoruz.

AK Parti'ye oy vermiş olsun olmasın, 12 Haziran seçimlerinin galibi Türkiye'dir. Bugün bir kez daha Türkiye kazanmıştır, demokrasi kazanmıştır, milli irade kazanmıştır. topyekün millet kazanmıştır. Bugün millet sandığa gitmiş, mührü eline almış, son sözü söylemiş, bütün tereddütlere, gerginliklere son noktayı koymuştur. Türk, Kürt, Gürcü, Zaza, Roman tüm kardeşlerim kazanmıştır. işçiler, memur, çiftçi, köylü, engelli, genç kardeşlerim kazanmıştır.

Küresel ölçekte mazlumların, mağdurların umudu kazanmıştır. istanbul kadar Saraybosna kazanmıştır. Batı Şeria, Kudüs, Gazze kazanmıştır. Bugün Türkiye kadar Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar kazanmıştır.

Bu milletin bir evladı olarak şunu gururla ifade etmek durumundayım; Türkiye bölgesine, dünyaya örnek olacak demokratik olgunluğa erişmiştir. Allah onlardan razı olsun, Adnan Menderes'in, Fatin Rüştü Zorlu'nun Hasan Polatkan'ın canlarını feda ettiği demokrasi yetkinliğe erişti. Acılarla dolu demokrasi tarihimiz bugün artık çoık farklı bir konuma ulşamış, canlarını yitiren tüm kardeşlerimizin ruhu şad olsun. Çetelerin istikamet çizdiği Türkiye artık geride kalmıştır.

Benim milletim tartışmasız şekilde kazanmıştır. Milli irade üzerindeki vesayet , üstünlerin sultası tartışmasız şekilde kaybetmiştir. Türkiye'de yepyeni bir sayfa açılmıştır. Yeni AK Parti hükümeti de öncekiler gibni 74 milyonun hükümeti olacaktır. Türkiye'nin her karesinde yine AK Parti var. 7 bölgenin tamamında AK Parti birinci. Çünkü biz kimseyi dışlamadık, herkesi kucakladık. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Milletin fertleri arasında ayrımcılık yapmadık. 74 milyonun kardeşçe yaşayacağı Türkiye inşa etmenin çabasında olduk. Bir nebze bile geriye gidiş olmayacaktır. Her bir ferdin yaşam tarzı bizim üzerimizde mübarek bir emeanettir. Bize oy vermeyenlerin değerlerini koruyacağımıza namusumuz, şerefimiz üzerine koruyacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.
tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin!
"...326 milletvekili çıkardık diye muhalefete kapı kapatmayacağız..." kapatırsan zaten değiştiremiyorsun anayasayı.
Yürü bre Hızır Paşa
Senin de çarkın kırılır
!!
galiba bi dahaki seçimlere kadar sürecektir.
2 kişiden 1 nin akpyi seçtiğini açıklarken 2 kişiden 1 nin de akpye vermediği, akpyi onaylamadığını unutmaktadır.

2 aydır salya sümük, ağzından köpükler saçarak özellikle alevilere, kürtlere küfür ederken, chplilere, mhplilere saldırırken, dümdüz giderken, bugün kendini şeker kız candy, pollyanna gibi göstermektedir. herkesi kucakladıklarını düşünmektedir.

bu balkon konuşması güzel sözlerle, uzlaşmacı sözlerle bezemeye çalışmak, boş laflarla doldurmak birşey ifade etmez. ama bak söylüyorum buradan sayın başbakan, sıkıyorsa

%10 barajını kaldıracağını
dokunulmazlıkları kaldıracağını
alevilere, kürtlere hakettikleri özgürlüklere vereceğini
anayasayı en az meclisin %80le geçireceğini anlat.

ama biliyorum ki 2 gün sonra, 2 muhalefet ziyareti gerçekleştirip, anayasanızı hazırlayın bize yollayın, biz gerekli değişiklikleri yapıp meclise sunacağız diyeceksin.

alevi senden cem evini ibadethane olmasını isteyecek, sen olmaz öyle şey diyeceksin.

zorunlu din dersi kalksın denilecek siktir çekeceksin.

kürt kardeşim anadilimde eğitim görmek istiyorum diyecek siktir çekeceksin.

boşver kardeşim bunları, cemaatten beslen, cemaatleri beslemeye devam et.

300 milyar tllik bütçenin 15 milyar dolarını yatırımlara harcayıp, yatırım yapıyoruz de. vergilerimden kestiğin 300 milyar tlyi o %50 nin başındakilerine harca.

bu ülkenin vatandaşı olduğuma lanet ediyorum. siktorulup gidebilsem gideceğim.
http://www.youtube.com/ntv

canlı izlenebilir buradan.
(bkz: aa bakın bakın ibne evladı)
hakkımı helal etmemi istemiştir, meydanlarda bana sülaleme kaç defa küfür ettin.

değil helal etmek, küfürlerini aynen her an iade ediyorum sana.

koskoca başbakansın, çocuk değilsin 2 gün önce ettiğin küfür için helallik isteyemezsin.
birazdan balkon altındakiler "...padişahım çok yaşa..." diye bağırırlarsa şaşırmayacağım.
bari atakule'ye yapmayın şunu.
2007 balkon konuşması gibi, samimi olmayan konuşmadır. bildiğini okuyacaktır, gerisi lafı güzaftır. tramvaydan inmeyi deneyeceği döneme girdik. hayırlısı olsun.
Caylaklik donemini atlatmis, bir nevi yazar olmustur.
(bkz: Ustalik konusmasi)
(bkz: koş koş hanım başbakan şarkı söylüyor)
(bkz: #10500358)

5 ay öncesinden bugünleri görmüşüm vay aküüü...
kazananları saydığında baya güldüğüm konuşmadır. kısa süre önce herkes gördü gençlerin, işsizlerin, işçilerin, emeklilerin vs. kazandıklarını. kazanmak anlayışı böyle olan bir insandan (adam değil insan) ne beklenir ki.
bu ülkenin vatandaşı olduğum için gurur duymamı sağlamış olan konuşmadır.
kucaklayıcı , birleştirici , barış dolu bir mesajdı. duygulanmadım desem yalan olur.
iyi ki varsın başbakanımız.
seçimden önce niye böyle yapıcı konuşmadığını merak ettiğim konuşmadır.
(bkz: balkon sefası)