bugün

entry'ler (133)

aziz nesin rahat uyu o sayıyı yüzde 25 e düşürdük

gerzeklerin kurabileceği türden bir hayaldir.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
(bkz: salak vallahi geri zekalı bu çocuk)

1- aziz nesin tam da bu güruhu mhp + akp yani %60 ı kastederek bu tanımlamayı yapmıştır.
2- chp'nin ya da aziz nesinin kastettiği solun oyu hiçbir zaman %60 olmamıştır.

akp nin yüzde 70 i gördüğü iller

adım dahi atmak istemediğim, hatta komşu illerinde dahi yaşamak istemediğim illerdir.

12 haziran 2011 başbakan rte nin balkon konuşması

hakkımı helal etmemi istemiştir, meydanlarda bana sülaleme kaç defa küfür ettin.

değil helal etmek, küfürlerini aynen her an iade ediyorum sana.

koskoca başbakansın, çocuk değilsin 2 gün önce ettiğin küfür için helallik isteyemezsin.

12 haziran 2011 başbakan rte nin balkon konuşması

2 kişiden 1 nin akpyi seçtiğini açıklarken 2 kişiden 1 nin de akpye vermediği, akpyi onaylamadığını unutmaktadır.

2 aydır salya sümük, ağzından köpükler saçarak özellikle alevilere, kürtlere küfür ederken, chplilere, mhplilere saldırırken, dümdüz giderken, bugün kendini şeker kız candy, pollyanna gibi göstermektedir. herkesi kucakladıklarını düşünmektedir.

bu balkon konuşması güzel sözlerle, uzlaşmacı sözlerle bezemeye çalışmak, boş laflarla doldurmak birşey ifade etmez. ama bak söylüyorum buradan sayın başbakan, sıkıyorsa

%10 barajını kaldıracağını
dokunulmazlıkları kaldıracağını
alevilere, kürtlere hakettikleri özgürlüklere vereceğini
anayasayı en az meclisin %80le geçireceğini anlat.

ama biliyorum ki 2 gün sonra, 2 muhalefet ziyareti gerçekleştirip, anayasanızı hazırlayın bize yollayın, biz gerekli değişiklikleri yapıp meclise sunacağız diyeceksin.

alevi senden cem evini ibadethane olmasını isteyecek, sen olmaz öyle şey diyeceksin.

zorunlu din dersi kalksın denilecek siktir çekeceksin.

kürt kardeşim anadilimde eğitim görmek istiyorum diyecek siktir çekeceksin.

boşver kardeşim bunları, cemaatten beslen, cemaatleri beslemeye devam et.

300 milyar tllik bütçenin 15 milyar dolarını yatırımlara harcayıp, yatırım yapıyoruz de. vergilerimden kestiğin 300 milyar tlyi o %50 nin başındakilerine harca.

bu ülkenin vatandaşı olduğuma lanet ediyorum. siktorulup gidebilsem gideceğim.

sözlük yazarlarının oy vereceği partiler

bir yerel seçimde chp'nin seçilme şansı olmayan ist. bahçelievler belediye başkanlığı için tkp'ye bastım. onun dışında oyum şimdiye kadar hep chp'ye gitti. gururluyum.

sigara içen kız

sigara içen erkekten de, hatta ara sıra haberlerde gördüğümüz sigara içen maymundan da görünüşte bir farkı yoktur.

yanlış bir nitelemedir.

ama sigara içtiğine ve çocuk değil kadın dediğimize göre ciddi anlamda bazı zafiyetlerinin olduğunu anlayabiliriz.

sigara içen tanımlaması, karakterin gelişmediği, kişinin bilerek kendine zarar verdiği ve kendi kendine yetemediği anlamını taşır.

bu karakter gelişmemişken sigara bağımlısı olma durumunda olabileceği gibi, karakterin yaş ile birlikte gelişmesine rağmen sigarayı bırakamadığı için bireyin kendi kendine yetememesi olarak da kendini gösterir

velhasıl kendiniz ve insanlık için büyük bir adım atın ve sigarayı bırakın.

matias emilio delgado

tamam yakışıklıydın, karizmatiktin. bak bu saatte aklıma geldin.

ama sen beşiktaş taraftarının senden beklentilerini sana verdiği değeri hiç sallamadın.

4 sene beşiktaşta top oynadın ve son röportajında keşke türkçe öğrenseydim dedin, dilimizden tek kelime bile öğrenmeden son model ferrarine bindin gittin.

o an kandırıldığımı anladım, her maçtan önce ilk seni çağırmalarımız aklıma geldi. üzüldüm.

hakettin oynadığın yeri, ama eminim umrunda değildir, aldığın paraya bakıyorsundur, bae, abu dhabi dubai tam sana göre, yat, paranın kralını kazan.

ışıl bayraktar

güzel de değildir, sevimli de değildir. fiziği vasat türk kızı fiziğidir. hele ki çekimler 4:3 ve tv 16:9 olduğu için fiziği iyice kötü görünmektedir.

sevimliliği bana üniversite ergenlerinin kendini farklı gösterme çabası gibi gelmektedir. yani bir belgeselci hali yok, olsa olsa üniversite öğrencisi geziye çıkmış hali var, belgelei içselleştirmiş havası da yok, belgeselci görünmeliyim farklı görünmeliyim tripleri var. ses tonu maalesef oturmuş bir ses tonu değildir.dolayısıyla hiçbir zaman sunuculuğunun çekici gelebileceğini düşünemiyorum.

genelde nat geo wild'da gördüğümüz manyak belgeselciler varya hani, kendini böceğe sokturan, saçmasapan hayvanları seven vs. bu kızımızda bunlar yok, ama gereksiz hareketler var. mesela balık yetiştirme havuzuna kafasını sokmak gibi.

ayrıca et yemeği tadıp, çok güzel deyip, çıkışta et yemeklerini sevmediği için yemediğini de söylemiştir.

güzel yer olarak gösterilen gözleri de bana pörtlek gelmektedir.

son olarak kendisini tanımıyorum, saat 4 civarında iz tvde gezi rehberi bingölü izledikten sonra, hep bu mu sunuyormuş yoksa her programı misafir birine mi yaptırıyorlar diye bakayım dedim, programın kendisinin olduğunu ve muhtelif yerlerdeki overrated hali görünce beni yazmaya sevk etti, bende yazayım dedim.

oğuz haksever

gözümde aklınıza ne gelirse onun kadar değeri yok.

güya ntvnin yaşlı, gıdığı büyük olduğundan dolayı önemli bir adamı gibi görünüyor. halbuki yandaş gazetecilerden zerre kadar farkı yok.

ben sadece şundan utanıyorum, bu kadar parası pulu olan adamlar, işlerini kaybetseler dahi hayatlarından hiçbir şey kaybetmeden hayatlarını sürdürecek adamlar nasıl oluyor da bu kadar kraldan çok kralcı oluyorlar?

orada senin bir çalışma arkadaşın birşeyler söylüyor, sonra yanındaki diğer çalışma arkadaşın kimsenin yapamadığını tam da ntv'nin bir farkının olduğunu gösterecek şekilde başbakanın sözünün üzerine söz söyleme cesaretini gösteriyor, sense aman bir daha başbakanın sözünün üstüne söz söylenmesin diye konuyu kapatıyorsun hemen.

akşam kafasını yastığa koyduğunda başbakanla konuşurken yüzünün çocuklar gibi gülmesi sebebiyle "kıymetlim, başbakanım offf, 2 saat yüz yüzeydim, sürekli iyi ortalar açtım, ben yönettim, şarkılar, şiirler söylediniz, çok yoruldunuz, güzel idare ettiniz dedimallahım daha ne isterim" deme ihtimali çok yüksek.

hepsini kenara bıraktım kaç yıllık çalışma arkadaşın ruşen çakır'a destek vermediğinden yatacak yerin yok.

adnan polatın tff başkanı olması

federasyon seçimlerinde bazı klüpler tarafından aday gösterilmesi düşünülen adnan polatın seçilmesi durumunda türk futbolunun başına gelecekleri şöyle sıralayabiliriz:

1- hergün bir fenerbahçe açıklaması
2- galatasaraylıların yarım kalan işi bitirmeye, bizi küme düşürmeye ant içmiş söylemleri
3- kalli feldkampın milli takım teknik direktörlüğünün başına getilmesi
4- adnan sezginin federasyonun tek yetkilisi olması

kılıçdaroğlu temiz bir yürek

chp'nin tvlerde sık sık karşımıza çıkan yeni reklamı. kanımca şukela olmuş. akp'nin yandaş medyanın abartmak için beklediği türkü çakmasından sonra insanı derinden etkilemektedir. en azından benim gibi anadolu insanını.

sözleri şöyle:

Babam bana derdi ki;
Yeter ki sen doğru dur
Eğri kendini belli eder
Onlar esip gürlesin
Kaya durur, yel gider
Zulme boyun eğmem ben
Yalan nedir bilmem ben
Hor değil, hoş görmeyi
insanımdan gördüm ben
Zorlukla baş etmeye
Çelikten bilek gerek
Güçle gözü dönmeyen
temiz bir yürek gerek

CHP varsa herkes için var!

buradan da izlenebilir,
http://www.youtube.com/watch?v=b5HKJr4F9WM

kemal kılıçdaroğlu

kesinlikle inanılmaz bir edebi yönü var.

özellikle reklamlardaki hitapları, okuduğu şiir ya da metinler insanı başka alemlere götürüyor. http://www.youtube.com/watch?v=b5HKJr4F9WM

şurası gerçek içimizden biri. eski hesap uzmanı yani devletin en özenle yetiştirdiği bürokratlardan dolayısıyla bir siyasetçiye duyduğum saygıdan çok daha büyüğünü duyuyorum. (bkz: hesap uzmanı)

alevi ve kürt, türkiyenin sunni turk vatandaşlığı politikasına karşı ezilmişlerin gerçek temsilcisi.

gerçek bir reformist 6 ayda chpde gerçekleştirdiklerini kim hayal edebilir di ki?

umarım türkiyenin başbakanı olarak da yüzaklarından biri olur.

fatih altaylı

akp şakşakçısı olduğunu düşünmediğim gazeteci, oyunu gidip chpye basacağına adım gibi eminim.

bu yandaş görünen soruları sorarak, hatta ısrar ederek chpye vurduğunu değil, chpnin kendini anlatmasını sağladığını düşünüyorum.

recep tayyip erdoğan

seçim sonuçları ile birlikte gücünü kaybetmesiyle birlikte kafayı yiyecek liderdir.

yiğit bulut markalı ürünler

yiğit bulut jöle ve biryantin a.ş.

suat yavuz

öğrencisinden üstün başarı bekleyen bu hocamız; yıllardır yrd. doç. olup, dekan, bölüm başkanı gibi nufuzlu kişilerin peşindan ayrılmamaktadır. okulda hocalık dışında herşeyi yapar. mahmutpaşadan en kral işportacıyı getirin kitap satışında suat yavuzdan daha iyi satamaz. 1960 model kitaplardan çektirdiği fotokopiler öğrencileri bambaşka psikolojilere sokar. fotokopinin copyright ını okul etrafındaki bir kırtasiyeye (tekel oluşturuyor gördünüz iktisat nasıl uygulanır ders alın ders) vererek ticari ve iktisadi zekasını konuşturur. türkiye de bu konuda benim gördüğüm ilk ve tektir. girişimcilik ödülü verilmelidir.

kendini iktisat öğretiyor sanır, değil suat yavuz marmara üniversitesi iktisat öğretememektedir, kapatın dükkanı benden size söylemesi.

suat hoca sana sesleniyorum burdan; iki tez yaz bişey yap, vatana millete hayrın dokunsun da, sen de doçent ol prof ol bişey ol kurtul bu kompleksten bizde senden.

bulgaristan da 12 mbit internetin 12 5 lira olması

allah allah. sanki ben başka ülkede yaşıyorum ttnetten interneti turk telekomdan telefonu almıyorum ben.

sınırsız ama sınırlı paketlerden bahsetme bana, benim verdiğim örnek sınırsız paket için. allahım ne zaman bu bi sikim bilmeyen araştırmadan tüm dünyayı kendi deneyimi sanan insanımsıları görmekten kurtulacağım. buyur kardeş gir incele. en ucuz "limitsiz ama limitli paket değil" en ucuz limitsiz paket ne kadar bi bak. telefon paketlerine de bir bak. olmadı çağrı merkezini ara turktelekom un sor şu şekilde. benim 15gb adil kullanım sınırı vs. olmayan ay sonuna kadar ne kadar kullanırsam kullanayım 8mbit kullanacağım internet paketinin ücreti ne kadar? 6 ay boyunca ne ödeyeceğim ondan sonra ne ödeyeceğim?

allahın belası 8mbit internet ne kadar ulan? diye sor. 99 lira desinler sana. ardından telekomu ara de ki 19.90 lira fatura geliyor. en düşük paket ne kadar bi cvp verin lan de. o da sana 19.90 desin.

http://www.ttnet.com.tr/w...ti_cesitleri_-_adsl/nedir

bakın kardeş burdan 8MBiT LiMiTSiZ tarifenin adı. ne kadar bakın. 2 MBiT limitsiz e de bakın. netlimitsiz aldatmacalarına da sizin gibi mallar kanar normaldir.

burdan da telekomun tarifelerine bakın.

http://www.turktelekom.co.../pdf/evavantajlarr_v5.pdf

buraya da ucuz aslında vs. yazmayın bana link verin kardeşim. göreyim nerden nasıl alıyorsunuz bu fiyatları.

27 mayıs 2012 başkanlık sistemi için refarandum

(bkz: başkanlık sistemi nedir bilmeden sallayanlar)

alevilerin baskalastirilmasi

aleviler başka bir milletmiş gibi gösterilmek istememektedir.ortada bir ayrımcılık vardır, toplu halde (onu da daha başardıklarını görmedim kürtlerin %1 i kadar organize değiller) taleplerini iletmektedirler. sizin caminiz yardım alıyor bizim cemevimiz niye almasın. Sizin adamlarınız vali kaymakam oluyor, alevi vali tarih yazmamış diye sormaktadırlar. asıl aleviler ayrıştırılıp hedef gösterilmekten rahatsız olmaktadırlar.

bulgaristan da 12 mbit internetin 12 5 lira olması

internette öiv %5. tüm ülkelerde telefon altyapısı ortaktır. tanedir. Başka türlüsü zaten verimli olmaz. Her firma yolu kazıp altına telefon kablosu mu döşeyecek? Bu tüm dünyada şuan türkiyede olduğu gibidir. türkiye de iis sayısı hiç de az değildir. ama telekom un fiyatlarına mecburlar. burda telekominikasyon kurumunun ya bu fiyat ya kapat git demesi gerekir.
son olarak bilmeden konuşmayalım