bugün

bi keresinde 10 dakikaya yakın beklettiklerinde sinirlenmiş ve aklımdan o an ne geçiyorsa sesli düşünmeye başlamıştım. tam ben sesli düşünceler içinde iken karşıdan bi ses
+ bana mı dediniz onu demesin mi?
- eee.şey. ııh. yok ben size değil ark..
+ kusura bakmayın size yardımcı olamıcam. siz küfürlü konuşuyosunuz
- çok da umurumdaydı. çaatt * * *
bilinmeyen numara olarak çeşitli sihirbazlık numaralarının da sorulabileceği telekom hizmeti.
- iyi günler, şapkadan tavşan çıkartma numarasını öğrenebilirmiyim ? * *

(#164877)
önce siemens, daha sonra karen adlı özel şirketin eline geçmiş hizmet numarasıdır.
telekoma ait en yüksek tarifeli numara.
8 saniyede bir atacak kontür için tam 54 ykr ödenen, bilinmeyen numaralar servisi.
(bkz: DiĞER MENKUL KIYMETLER) .
yeni numarası 11811 olan telekom hizmeti.

http://www.118.web.tr/
insanın canı sıkkınken bi arayıp sohbet edebileceği, kendini rahatlatabileceği servistir.
+ iyi gunler
- iyi günler buyrun
+ ben yusuf emminin numarasını soracaaadım
- hanımefendi yusuf emmi diye isim olmaz, soyadı ne ?
+ yav nası olmaz bizim yusuf emmi yohmu ?
- .......
+ .......
- .......
+ tamam ismi yusuf blahblah, peki hangi ilde yaşıyor ?
- bıyır ??
+ şehir olarak hangi şehir ankara istanbul.... ?
- yav şeyde oturuyo işte..... hastanenin böööründe bilmiyonuzmu ?
+ tamam sustum !

11811 de günler böyle devam edip gidiyor, neler çektiğimizi siz düşünün...
yeni bilinmeyen numara servisi 11880 olup sadece sabit hatları değil avea turkcell vadafone numaralarınıda öğrenebilecekmişiz ne güzel abazalara gün doğdu artık istedikleri kızın numarasını 11880 den öğrenebilecekler.

(bkz: abaza)
yeni 118 18 ve 118 80 gibi numaralarla kullanıcının kafasını karıştırmış, acaba neden 2 ayrı numara var diye düşünmesine neden olmuş bilinmeyen numaralar servisidir. önceden de 118 eğer 10 kere aradıysam onunda da öğrenmek istediğim numaraya ulaşamadım. ya 118 cevaplamadı aramayı ya da numaradan isim söyleyemiyoruz dediler. o zaman bi işe yaramıyodu şımdi nolur bilemem.
kendilerine sormak istediğim ilk numara yine kendilerdir.11880 mi,11811 mi,11824 mü? bu işte acayip para olmalı ki bir anda bu kadar patladı bu 118xx işi. bilseydik zamanında biz de kapatırdık iki dönümlük 11833 mesela.
yeni yeni bilinmeyen numaralar servisleri türedi son günlerde, sanki millet kuduruk gibi arıyo da...***
boku çıkmıştır.
yakında tv yi kırmaya sebebiyet verecek reklam faşizmi.
yeter burada da mı dediğim konudur. imdattt....
hiç bi boka yaramayan servistir. zaten bilinmeyen, ulaşılmayan kişi numarasını rehbere kapatmıştır. aramayın.
artık fazlasıyla abartılan ve hiç bir zaman bana faydası olmayan bir numaradır.
236'nın yarısı.
10108 in aralarından sıfır atılmış hali. kaldı mı 118? 8 + 1 + 1 = 10
10*8=80

yüz on sekiz seksen seksen 118 siksen seksen