bugün

edirne nin uzunköprü ilçesinde bulunur. *

edit: gelen uyarı üzerine ilçe ismi düzeltildi, uyaran mavi balina hemde minik e teşekkürü borç bilirik.
bedelli askerliğimi tamamladığım birlik.

sorusu olanlara seve seve yardımcı olabilirim.
Türk Silahlı Kuvvetlerinde fırtına alayı olarak bilinir. Burada bedelli, kısa dönem veya asteğmen olarak askerlik yapmak zordur. Psikolojik rahatsızlık yaşayan askerler için sürgün yeridir. Bedelli askerlik vazifemi burada ifa ettim. Bir günlük program şöyledir:

05.45 Kalk, yüzünü yıka, traş ol, giyin, aşağı in,
06.30 içtima yani sayı alınması için toplanılması,
06.45 Sabah içtimasının alay nöbetçi amirine bildirilmesi ve kahvaltı,
07.30 Kahvaltıdan koğuşlar bölgesine dönüş ve mıntıka temizliği,
07.45 Komutanların gelmesi ve sabah nutuklarının dinlenilmesi,
08.00 Eğitimlerin başlaması ( ilk haftadan sonra eğitim öncesi tören alanının etrafı harbiye marşıyla uygun adımda bir, iki ya da üç tur yürütülür.)
Eğitimlerde öncelikle tekmil verme, esas duruş, sağa sola geriye dön ve uygun adım yürüme gibi temel hadiseler öğretiliyor. ikinci hafta yine bunların yanında silah tanıma ve ikinci haftanın son günü ya da perşembesi atış yapılır. Bir gün sabahtan akşama konferans olur.
45 dakika eğitim, 15 dakika mola şeklinde eğitimler devam eder.
12.30 öğlen içtiması ve yemek için yemekhane bölgesine intikal. Yemekhaneye giderken uygun adım yürümek esastır. Komutanın inisiyatifine göre normal adım gidilebilir.
12.45 öğle yemeği
13.15 eğitim bölgesine intikal
13.45 eğitim öncesi içtima
17.00 eğitimler biter
17.45 alay içtima-alay nöbetçi amiri tören alanında sayı alır. Tören alanının etrafı bir tur uygun adımda yürünür.
18.30 akşam yemeği
19.30 Serbest zamanın başlangıcı
21.00 Yat içtiması
22.30 Yatış

Not: Hafta sonu eğitim yok sadece yemek içtimaları var.