bugün

http://www.100liraver125liraal.com/
kimliğiyle beraber gelen herkese 100 liraya 125 lira
(bkz: iyi para)
allah bilir nasıl bir para tuzağıdır diye merak ettirendir.
sahte para veya para aklama kokan olay.
bir höttüriklik olduğu açık olan kampanya.

bir kere arkadaş bizim millete böyle basit gibi görünen şeyler söylenmez.

bak bir tarih saat vermiş. yazık olm yapmayın böyle şeyler. şimdi millet çullanacak para dağıtılıyor diye.
madem 100 lira verip 125 lira alıyoruz, hiç bunlarla uğraşmadan 25 lira verin gitsin. ne dümendir kimbilir.
ha siktir denilesi kampanyadır efendim. ayrıca ''100 lira getir, 125 lira al. TC kimlik numaralı kimliğinle gel, sen de kazan'' demişler ayıptır sorması kimlik numarasız kimliği olan var mı ?
(bkz: napak inanak mı kanka)
(bkz: niye)
biraz araştırdım ve konuyu anladım galiba.

şimdi bu x şahıs 100 lira ver 125 lira al derken ciddi inanın yani ama 100 lira verinceye kadar sıranızı beklemek zorundasınız. peki neden bu enayiligi yapıyorlar cevabı basit;

cevahir alışveriş merkezi adamlar yeni açmışlar belli ki tanıtımı böyle yapmayı düşünüyorlar, hem muhtmelen izdiham olacagından bin kişiye para verdikten sonra bişeyi bahane edip ortadan sıyrılacaklar bizim kekolarda alışveriş merkezine gidip o 25 lirayı harcamaya başlıyacak.

bu kadar basit yani.

bu da paranın dagıtılacagı alışveriş merkezi hakkında bir bilgi;
http://seyristanbul.com/i...tanbulda-eglence/108.aspx

not; şimdi dagılın amk. sakın o alışveriş merkezinede gitmeyin akşam haber olursunuz.
bizim mahalledeki 15 20 tane arkadaşı alıp gideceğim olay.20 kişi gitsek 500 lira iyi para pes 3 alır takılırız bizim evde evde boş.
bir kurumun yahut bir şahısın insanlara karşılıksız para dağıtması için birkaç durum vardır. Ya parayı dağıtan delidir. Ki deli birisi bu kadar parayı elde edemez. Ya da bir menfaati vardır. Sizden yahut olayın yaratmış olduğu reklamdan. Ve ki daha kötüsü yasal olmayan bir durumu yasal prosedüre uydurma çabası da olabilir bu. En makbul olanı olayın yaratacağı reklamdan parayı geri çıkarmaktır. Lakin bu da pek mantıklı görünmemektir. Bunun yerine pazarladığın şeyi ücretsiz sağlar, markanın da reklamını yaparsın.
'şimdi istanbul'da olmak vardı anasını satayım' dedirten kampanya.
bu kampanyanın yapılacağı bakırköy ve cevahir avm'de olmak isterdim. millet bir birini nasıl linç edecek.
bildiğin komedi...
Cumartesi günü şarap paramı bana sağlayacak olan etkinlik.