bugün

maç sonunun basına yansımayan görüntüleri şurdan izlenebilir.

http://bit.ly/18rsXdz
bazı galatasaraylıların hala kendine gelemedigi maç.
fener'in galibiyeti söke söke hakettiği maç. umarım bu gs'ye bir ders olur. kendilerini dev aynasında görmeyi bırakırlar. böyle kendini türkiye'nin futbol tanrısı yerine koyarsan günün birinde biri çıkar karşına küsküyü eline verir, öylece kalırsın.

not: beşiktaşlıyım.
(bkz: orgazım taklidi yapan aslan)
maça ofsayt damgasını vurdu...
aradan epey zaman geçmiş ama hala yorumlara baktıkça sinirlerim bozuluyor. Futbolla bu kadar haşır neşir olan bir millet nasıl bu kadar futbol konusunda bilgisiz kalabilir. iki takım da kötü oynamış. Adam bekliyor ki 4-3 biten klasik brezilya arjantin maçlarından biri olsun. ille de direkten dönen toplar, beş altı gollük maçlar, orta sahanın hoşaf olduğu sayısısız pozisyonlar değil iyi oyunun göstergesi. iki takım için de karşısında rakip olarak bir anadolu takımı olsa ve maçı bu kadar ciddiye alarak oynasalar ortaya konulan futbol aynı mı olurdu acaba.

Galatasaray kötü oynadı demek fenerbahçeye kesinlikle haksızlık olur. iki takımın da karşısında bir tatvan belediyespor yok sonuçta. Drogbanın fenerbahçe defansı tarafından nasıl kontrol altına alındığını, Alvesin ve egemenin içeri giden bütün topları nasıl kestiğini, oyuncuların genelince rakibe top oynatmamak için nasıl çırpındığını herkes izledi. Yine de böyle benim de bir yorumum olsun diye abuk subuk konuşuyor önüne gelen. Burda olsun televizyonda olsun.

iyi oynadı kötü oynadı meselesi değil mesele. Gol yemeyeyim diye ödü kopan, fazla temkinli bir oyun planını sahaya süren takımlardan daha kontrollü , topa daha fazla sahip olanı, hakimiyeti daha çok sağlayan taraf aldı maçı.

Kısaca iyi olan bir şekilde yener siz rahat olun.

Ayrıca not düşelim, maçtan sonra futbolcuların orta yuvarlaktaki sevinci tahrik ve gösterişten uzak, gerçek galibiyet sevinciydi. Aynı statda geçen seneki derbi sonrası yaşanan malubiyetten sonra sözde şampiyonluk sevinci gibi zorlama ve yapmacık değildi.
fenerbahçe'nin yine yeni, yeniden, oynamayarak kazandıüı maç olmuştur. 2 pozisyon 2-0.
efsunlular mübarek.
bu seneki konya maçı dahil en kötü fener karşısında galatasaray maça ortak olamadı anlayın artık halini. daha ağustos ayında feneri sahadan silen fatih terimli galatasaray ünal aysal ve bülent tulunun komplolarıyla bu duruma düşürülmüştür. artık ünal aysal mancinisi ile sms chat cep telefonunun ne imkanı varsa iletişime geçebilir. maçtan önce tecrüeli aziz bahçe tecrübesiz ünal sarayı yener demiştim.bkznz: #21853146
Sonucu galatasaray açısından hayırlı olan maçtır.

es kaza yensek veya berabere kalsa idik, bundan sonra maç falan kazanabileceğimizi tahmin etmiyordum. ancak şimdi sağlam bir neşter vurularak 2. veya 3. olmamız durumunda şampiyonlar ligine direk veya dolaylı olarak katılabiliriz.
baroni'nin caner, emre ve volkan'ı neredeyse sempatik gösterdiği maç olmuştur.
dün farkettik ki sadece bu maç değil, genel olarak futbol zevksiz hale gelmiş.

bence sebebi eski dökümlü formalar ve ağır futbol toplarının yerini,
janjanlı vücudu saran formalarla, voleybol topu kadar hafif futbol toplarına bırakması olabilir.

yada endüstriyel futbol, yenilmeme baskısı, aşırı defans vs vs uzar gider

topa gelişine vuran adam kalmadı amk tuncay şanlıdan sonra. topu indir pas ver boş kaleye gol olsun garanti olsun.
Yendiğimiz maçtır. ama ne maç tatmin etti ne de fenerbahçe tatmin etti beni.maçla alakalı aklımda kalan tek güzel hareket taraftarın esprileridir.en çok ''sabri reyiz buraya üçlü çektir tayfaya'' güldürmüştür.tribünlerde böyle zekice göndermeler güzeldir.bide harbiden mallar var bizimkiler taşşak geçiyo ''imparator fatih terim'' diye adam faceden ''sizde anladınız fatih terimin imparator olduğunu'' diyor.ne diyim şimdi ben bu mala.bu adama taa en baştan anlatmak gerek.ama baya çok baştan big bangten itibaren kavimler göçü falan derken bu herife en son ironi gönderme gibi şeyleri öğretmek gerekiyor.
'yürüye yürüye şampiyon olur' denilen gs kadrosu, taraftarın gözünde fatih terim'in bıraktığı enkaz olmuş. bence sadece bu değişim bile fatih terim'in ne kadar önemli bir t.direktör olduğunu göstermeye yeter.
Fenerbahçe'nin boruyu döşeği maçtır. Borusana girmiş çalışıyor. Hahahasiktir evet.
çok afedersiniz yarrak gibi geçen bi maçtı. onun derdiyle dün gece uyuyamadım biliyon mu.. yok lan şaka zaten uyuyamıyom ben.
fenerbahçe'nin kazandığı maçtır.
drogba öldi mi
ıssız cincon kaldı mu neyse uzatmayım artık galibiyetlere sevinemiyor klişe oldu diye üzülüyorum.
galatasarayin kazanma ruhundan uzak olduğu sabah kadar oynansa yine fenerin alacağı karşılaşma.
sinyor terim den sonra resmen enkaz olmuş gs. bunlar daha iyi günleri.
cimbomun yenilgiyi dibine kadar hak ettiği maç olmuştur. hakemin kararları genel olarak doğrudur, bazı faullerde ve kartlarda cimrilik yapsa da. fb de en az cimbom kadar oynamamıştır ancak öyle ya da böyle kazanmıştır, tebrik etmek lazım.

yine bize hüsran, yine bize yollar var, yine bize kadıköyden çıkamamak var... *
volkan 'ın penaltıyı kurtarmak için su içmekten ishal olduğu karşılaşma olmuştur.

tamam arkadaş kurtarmak için konsantre olcan da bu eziyeti kendine ve izleyenlere neden yaptım.

benim bile ekran başında sinirim bozuldu melo'nun nasıl bozulmasın.

özetle drogba durunca galatasaray 'ın galibiyet alamadığının resmi olan karşılaşma olmuştur.
bizim uefa kupamız var cümlesinin bol bol tekrarlanmasına neden olan maçtır.
son 10 yılın en sıkıcı derbisi diyebilirim.

ha yine yenildik eyvallah da.

ulan mancini burak orda oy na ya mı yor.

kıt mısın sen?

adam ters ayak solda oynayacak diye brumayı da piç ettin.

drogba allahın unuttuğu yerde tek başına 2 tane kalasla baş başa uraşıyor.

kalaslar malum egemen ve alves.

selçuk yoklara oynuyo.

melo drogbanın orta sahadaki hali. adam yalnız.

chedjou neyin kafasında daha çözemedim.

gevşek eboue her zamanki gibi gevşek.

onu bunu bilmem ama terim olsa bu fenerden muhakkak puan alırdık.
ki ben terime çok ağır yazılar yazmış adamım.
ama gerçek bu.
fenerbahçenin 2 golünün de bariz olarak gol olduğu markus merk tarafından onaylanan karşılaşma. Ayrıca gs nin penaltısa da penaltı. Ağlamayın ulan ibneler.
derbi maçı olarak daha heyecanlı daha çekişmeli daha zevk veren bir futbolun oynanmasını beklediğim ama beni ( iki takım adınada konuşuyorum) hayal kırıklığına uğratan maçtır.
gecenin en müthiş hareketi ise 90 dakika bitiminde fenerbahçeli oyuncuların santraya geçip statta 50 bin kişinin susup onların söylettirdiği marştı. tüylerim diken diken oldu resmen. taraftarlarla 3-4 prova yapsan bu kadar süper olamazdı. not: beşiktaşlıyım.
Top Dönüp Dolaşıp Fenerbahçenin kazanacağı maçtır.
Futbola milyarlarca dolar harcanan bir ülkede bunca paraya ve taraftara rağmen hiç bir ilerleme kat etmeyen en gereksiz sporun bir kez daha ne kadar gereksiz olduğunu anlatan gündür.