bugün

Recep Tayyip Erdoğan %48
Ekmeleddin ihsanoğlu %43
Selahattin Demirtaş %9.

ikinci tur ise
rte 53
ekmelettin 47 seklinde neticelenebilir.
Rte %60
Ekmekci %30
Çaycı %10
beyin yıkama amaçlı olarak şimdiden üzerinde manipülatif spekülasyonlar yapılmakta olan müstakbel seçim sonuçları.
%50-52 Rte
%37-40 Ekmeleddin
%7-9 Selahattin
ekmek için ekmeleddin'den sonra galip belli 2. kim sorularını da beraberinde getirecektir.
sokup sokup çıkaracağımız seçim sonuçlarıdır.

(bkz: devlet başkanı recep tayyip erdoğan)
rte %68-70

ekmeleddin %22-24

selo %6-8

şeklinde sonuçlanacaktır.

alex de souza' ya benden bir oy var.
tayyip erdoğanın yüzde 50-55 arasında bir oy alacağını tahmin ettiğim seçim sonuçlarıdır.
selahattin demirtaş'ın yüzde 7-8lik bir oy alacağını düşünüyorum.
ekmeleddin beye de 38-43 arası bir pay kalıyor zaten.
ayrıca katılımın ve geçerli oy oranının boykot sebebiyle yerel seçimlere oranla daha düşük olacağını düşünüyorum.

tahmin ettiğim gibi gerçekleşirse seçim sonuçları, rte ilk turdan çankaya köşküne çıkar (ömer üründül mode on) ve özellikle chpde ciddi çalkantılar baş gösterir. eğer kılıçdaroğlu parti içi muhalefeti bastıramazsa, chp kariyeri sona erebilir. bahçeli'ye yönelik tepkilerin ise kısıtlı kalacağını düşünüyorum. zaten bahçeli, ekmeleddin beyin aday olma sürecinde en az kılıçdaroğlu kadar aktif rol almış olmasına rağmen seçim sürecinde şu ana kadar kılıçdaroğlu kadar fazla ön plana çıkmamaya gayret etti. sebebi, seçim sonucu yaşanacak olası bir hüsranda fazla tepki toplamamak olabilir.
Millet tatilden feragat edip oy kullanirsa ekmeleddin hoca alır gibi geliyor bana.
temenni
biraz utopik
rte ye oy vermek istemiyorum ancak selahaddin e asla vermem ekmelettin Türkiye üzerinde bence bir oyun kime oy vereceğiz?
Açık bir o kadar da net %70 oranla Recep Tayyip Erdoğanın kazanacağı seçimdir. Azıcık realist olmak gerekirse ; Çatı Adayı içinde Kabullenemeyen bir parti, O parti bizim düşmanımızdır diyerek iç çatışmaya yaşayan diğer bir parti, Daha ismini bile telaffuz edemeyen bir liderin onu desteklediğini söylemesi. Ve bugüne kadar hiç duyulmamış bir senfoni, Furya, entrika. Hepsi bir arada. Bu saatten sonra 49'uz. Ama 51 oluruz hesabı yapmayı bırakılmalı. Nasıl %70'in altına iner hesapları yapılmalı. Nasıl rekabet yaratılır hesapları yapılmalı.
kazanını buraya yazdığım sonuç; büyük usta recep tayyip Erdoğan. kefenimizle çıktık yola, kimseye seni yedirmeyiz usta.
Eğer ki sandığa gitme oranı yüksek olursa rte ilk turda falan seçim kazanamaz. Oranlarda muhtemelen iki aday içinde %46 civarı olur.

ancak şu anki durumda çatı aday halen tam anlamıyla kabullenilmiş değil. Sadece 20 gün kaldı. Partiler kendi seçmenlerine sahip çıkamazsa o zaman asıl cümbüş başlar.
ekmel bey chp ve mhp tabanında kabul gördü.belediye seçiminde oy kullanan herkes tembellik yapmaz ise bu sonuçlar geçerli olur.kimse tepki koyup sandığa gitmemezlik yapmayacaktır.ama kazanamaz diye sandığa gitmeme durumu olursa bu sonuçlar olmaz.

ekmel %49-50
akp/rte %39
selahattin %11-12

zira akp den özellikle büyükşehirlerde sultanbeyli gibi yerlerde selo ya oy geçişleri olacak.
yurtdışı oylarında akp nin istediği gibi olmayacak.yakın sonuçlar gelecek.
ekmel bey firesiz desteklenecek.%27 chp %17 mhp %2,5 bbp %1,5 saadet ve diğerlerle 48 olacak.
akp den ekmel bey %2 civarı oy alabilirse %50 yi geçer.
saadet partisi eskiden %5-6 idi(2009).şimdi %2.saadet e yakın akp ye oy veren kesim ekmeli desteklerse ekmel ilk tur alır.
az da olsa rte nin başbakan olarak kalmasını, akp den ayrılmaması ayrılırsa parti çöker diyen kesimlerde oy kullanmayabilir.
Ali kaptanın hayal gördüğü bir seçimdir.zafer uzun adamın olacaktır.
an itibariyle aciklanmistir.

not: pardon yanlis oldu.
rte: %53
ekmeleddin: %39
s.demirtaş: %8
(bkz: oyum ekmeleddin e veriyorum)
http://strawpoll.me/2190135
hırsız: %49
profesör: %42
terörist: umrumda değil

2. tur için

hırsız: %57
profesör: %43

ilk turda bitebilir seçim.

not: gönlümüz profesörden yana.
Kusura bakmayın ama recep tayyip Erdoğan'ın sikertecegi sonuçlardir.
otoriterizm mi, statüko mu, yoksa yenilikçiliğin mi ülkenin kaderini belirleyeceği, kritik bir seçimdir.
insanlar ön yargılarını aşamadığı, empati yapamadığı ve ilkel düşüncelere saplantılı olduğu sürece ne olacağı bellidir.
rte: %63
ekmek: %24
selo: %13
rte:%58

ekmel:%40

tabi 2. tur için ayrıca baya oy kullanmayacaklarda olabilir.
Erdoğan: 53
ihsanoğlu:36
Demirtaş: 11