bugün

tadım marka ay çekirdeği, çitlek.
fırından alınan sıcak bir ekmek de olabilir.
zarar eden bir işletmenin satışındaki sembolik değer 1 tl'dir. ayrıca 1 tl'yi tek başına değil de 999'u tamamlayan bir değer olarak algılarsak onunla birçok şey alınabilir.
1 adet film kiralamak.
Okul kantininden patates ekmek.
cem uzan ın el attığı her şey.

(bkz: mazot 1 ytl olacak)
çinlerden 50 kuruşu alınmış 1 tl'ye satılan plastik ürünler.
2 tane çitos.
(bkz: 1 milyoncu)
bir ekmek + 1 üçgen peynir.
hacettepe edebiyat fakültesinde 20 sayfalık fotokopi.
(bkz: şehrazat)
4 mini cheetos.
2 kolon sayısal loto
ya da
1 kolon süper loto
ya da
2 kolon on numara. *
Pehlivanoğlu indirim günlerindeki herşey.
10 tane 10 kuruş
20 tane 5 kuruş
40 tane 2.5 kuruş
80 tane 1.25 kuruş
veya yazı tura atabilirim.
1 tane dankek, 5 tane falım damla sakızı..
bir bardak mısır. * *
(bkz: bali)
umuttepe'ye halk otobüsü ile çıkmak için gereken bir kişilik ücret.*
sabah saatlerinde 2 tane ankara simidi.
ogle saatlerinde 3 tane ankara simidi.
aksam saatlerinde 4 tane ankara simidi.
şeref, haysiyet, namus, insanlık, aklınıza ne geliyorsa. değil 1 tl, 5 kuruşa bile bunların hepsini yerle bir edebilirsiniz.

gittiği memleketinden dönen pringles, eve gelince elektiriğin kesildiğini farkeder. akvaryumundaki balıkların hayatını kurtarabilmek adına bir çaba içerisine girer. 05.00 sularında girdiği evinde saati 08.00 zor eder. tramwaya atlar, tedaş gider. ceplerini kontrol ettiğinde kağıt paraları evde unuttuğunu farkeder. geri dönüş tramway kartı için 5 kuruşu eksiktir. tedaş güvenlik görevlisine durumu izah eder, si.lenmez. ordan çıkar, kart satan büfeye gider, 16 yaşlarındaki ergene derdini anlatır, "kusura bakma" yanıtını alır. bir diğer büfeye gider yine 5 dakika kadar süren durum izahının ardından, yine olumsuz bir yanıt alır ve sonunda patlar. büfedeki adam emanetçi olduğunu, kasayı kendi cebinden tamamlayacağını söyleyerek "5 kuruşu" verir. devamına gerek yok.

çok kısa bir biçimde özet geçilen olay tamamen gerçektir. böyle insanlığın ben taa...
masaj koltuğuna oturup bir porsiyon masaj yaptırmak.
(bkz: parayla satın alamayacağınız şeyler vardır).. olanı var olmayını var kaarddee$$iiim.. varmı$ gibi du$unelim..

4 tane (bkz: chat kola)
veya
2 tane (bkz: hazır çorba)
veya
yok yok ben acıkmı$ım anla$ıldı..
güncel Önemli Başlıklar