olası senaryolara göre şöyle bir şaka olabilirdi kendisi;

-girilen entrylerden dolayı ÇAYLAK OLDUNUZ!!!
<nasıl yani ya ??!!!!!
-yapacak birşey yok kardeşim oldun.
<HAYIIRRRRRRRR*
-1 NiSAAANNNNNN. şaka len şaka hemende 100 dereceyi görmüş su gibi buharlaşacaktın az kalsın.
<>£##$½#$½#$£#½!'^^+%&%+^'+%&/
göremedik diye üzülenlerin boşuna kendini parçalamasına sebep olan şakadır. şahsen ben an ve an tanıklık yaptım ama bende hiç de değişik duygular uyandırıp güldürmedi. aksine olaya fıransız kalmanın etkisiyle sinir oldum kapatıp çıktım. ama özgür olarak her ne kadar korka korka da olsa bir kaç küfür sallayabilmek de fena olmadı. (bkz: sözlükte yeni olmak)
dün gece beni sandalyemden bikaç kere düşmeme neden olmuş şakadır. ulan salca, vallahi saygıyla eğiliyorum önünde. herkesin nicki murat bardakçı, moderatörlerin nickleri ise pelin batu olmuştu. lakin kimdir nedir butonuna tıkladığımızda yazarın harbi nickini görebiliyorduk, orası ayrı. o kadar da olsun. keşke gelişmeler butonunun caps ini alaydım da, yarılaydık. tüh.swh
saati yanlış seçilen şakadır.
belki ben uyuyorum o saatte, belki sadece 1 saatliğine çıkmıştım sözlükten ve tam girdiğimde şaka bitmişmiş mesela! ben de bu sözlüğün yazarıyım ve bu şakadan mahrum kalmamı protesto ediyorum!

(bkz: anarşik gençlik)
(bkz: dinimiz amin)
uludağ sözlükteki, inci sözlük yazarlarını ortaya çıkaran şakaydı. herkesin nicki murat bardakçı olunca birden küfürleşmeler başladı, @1, @2 gibi cevap vererek küfür ediyordu herkes ama info bölümünden kimin olduğunu görülebiliyordu. sonra nickler birden görünmeye başladı herkesin foyası aleni olarak meydana çıktı, ayrıca 7. nesin yazarlara çok ağır küfürler ettiler, eski yazarların böyle bir tepkisi olduğunu anlamak gerçekten güçtü.
sözlükler içindeki en güzel şakaydı. salca sağolsun.
http://www.uludagsozluk.c...e&nw=detay&i=3805
(bkz: Bu sözlükte çok şakacı canım)
(bkz: bu sefer güldürmedi)
sözlüğün inci sözlükçüler tarafından hacklendiğini sandığım şakadır. hatta bununla yetinmeyip arkadaşlara bizim sözlüğü fena patlatmışlar laa dememe de sebep vermiştir.
bi ara başlıkların da 'murat boz olsa böyle demezdi' gibi degişmesi de guzeldi.bi hayli eglendik keşke tüm gün sürseydi. (bkz: bu entry sevip de kavusamayanlara gelsin) *
şakayı merak edenlerin http://i43.tinypic.com/28uidl5.jpg adresine tıklayarak şaka sırasında alınmış bir screen shotı görmeleri mümkün.
1 nisan 2011de gerekirse saati kurarak gece 00:00da uyanık olmamı sağlayacak hadise.
hayretler içinde yazılanları takip etmekten, öyleki herkjes birbirine geçiriyor, bişey yazmaya fırsat kalmamıştı. şaşkınlığımı atıp ancak yazmaya vakit bulabildim. sözlüğe yeni yazar olmanın şakınlığıyla, ankara'da 5 günlük sıkıcı bir toplantı sonrası gece eve dönüş, üstüne bir de 1 nisan şakası; beyin yamcuklaması oldum la.
ilk olarak entrylerin ilk harfinin büyük şekilde yazılmasıyla anlaşılmıştır. ardından "dinimiz amin", "murat bardakçı" nicki*, "entry gir" butonunun "buraya yazan eşşektir" dönüşümü ve girilen tarihin "1 nisan 1923" olması gibi komikliklerle bir süre devam etmiş şakadır. gelişmeler butonundaki "zall sarhoş gelmiş" haberleriyle de bu şaka gününün ilk dakikaları daha da komik bir hal almıştır. eğlendirmiştir. kısa sürdü ama bunu yaşadığımız için mutluyuz. yazarken bile birazcık tebessüm ediyosam ki başarılıdır kanımca.
uludağ sözlüğün yüzde 75 inin incici olduğunu ortaya çıkaran şaka.
-o şakayı istiyorum! uykumuz vardı lan göremedik biz, banane!
+ Sözlükte 1 nisan itibariyle şakalar artmış diyorlar.
- şaka mı, ne şakası. şaka ne arar la bazarda.
sözlüğün 1 nisan 2010 un ilk dakikalarında aldığı vaziyet, insanı gülmekten kırıp geçiren bir haldi.
sözlüğün bu halinin yanında, inci sözlük, hey girl forum gibi kalırdı yeminle.

özellikle tüm yazarların nickinin murat bardakçı olması ve salca'nın sözlüğe darbe yapmış edası vermesi, hem korkutup hem güldürmüştür.
(bkz: şakacı seni)
- bu internette çok şaka maka dolanıyu diolar aslı var mı la ?

(bkz: apaçi)
şakayı göremeyen görse de nasıl olsa bir gün devam eder, yarın rahat rahat şakalaşırız diyen benim de içinde bulunduğum yazarların söylemidir.
aslında anlaşılabiliyor şakanın 1-2 saat sürmesi, sözlük o saatlerde tam bir faciaya dönüşmüş, derbi günü havasına girmiştir. ama abicim şakalaşmak istiyorum çok fena. iş yerinde amire "zııtt tokayiiii" çekemem ya. buradan yapayım bişeler. şöyle ağzım dolu dolu söveyim, ne bileyim murat bardakçı olayım, pelin batu'yla uyuyayım. çok mu görüyorsunuz?
1 saat sürmesi hepimizi üzmüştür. manası bile kalmamıştır.
uludağ sözlüğün bi müddet inci sözlük olmasıdır. incide hiç yazmayanlar şok olmuşlardır. "ulan ne oluyoruz, aaa bu küfürler ne, sözlük foruma döndü" nidalarıyla sözlüğün a.koyulmuştur.
eğlenceliydi, zevkliydi. (şakayı kaçıranlar geçin inciye orda hergün bu şakalardan var.)