bugün

ne dini, ateist bile olurum...
verenin testislerine taparım.
Ne ateisti satanist bile olurum.
1 milyon dolar verilmeden önce hristiyan olur, 1 milyonu alınca islama dönerim. Böyle ufak zekiliklerim vardır.
Dünyayı verseler o olmaz o iş .
Din , mal mülk karşılığında değiştirelecek bir şey değil. Zira kişi eğer para karşılığında dinini değiştiriyorsa zaten o dine hiç inanmamışrır.
ulan ben beleşe değiştirdim hay amk ya bilseydim beklerdim...

tanım : vermese de değiştiririm.
hayatta değiuştirmem 1 milyon değil 10000000 milyon verseler gene değiştirmem olay net,
bana varya, 1 milyon dolar versinler kabe'ye put atıp kaçarım şerefsizim.
evet, parayı alır islama yürekten inancım devam eder zuladan da cuma namazlarına giderim.
ateistim 5 vakit namaza başlarım .
insanlar ne hale gelmiş.

yazıklar olsundur.

laf aramızda cinsiyetimi bile değiştiririm.

harun abi bunu beğendi.
Tabi la manyak mısın diye cevap vereceğim cümle. zaten dinciler daha az paraya razı.
Sanırım sadece "ortamlarda kim bilcek değiştirmiş gibi yaparımla" atlatılamayacak teklif.

Bu kadar para sunulduguna göre sizden hangi dine geçeceksiniz o dinin bütün dualarını, ritüellerini, ıvırını zıvırını öğrenip icra etmeniz beklenecektir. Hristiyanlığı tercih ederseniz kiliselere gitmeniz, haç takmanız, noel kutlamanız, incil'i yutmanız vs. Bu durum bir süre sonra sizin de içinize işleyip kafa karışıklığına neden olabilir.

Bana bir milyon dolar verseler her gün başka bir dine geçerim o ayrı. Tuğçe Kazaz'ın sözlük versiyonuyum amk.
1 milyon dolar için insanların geleneklerini taklit edebilirim evet.
Tabiki hayir din satilirmi.
hayali bi paraya bile hemen dinini satanlar var allahtan müslüman bir ülkeyiz.
değiştiririm. muhammedi(islam) olmam isevi(hristiyan) olurum musevi(yahudi) olurum. sapıtmayıp hurafeye batıl inanca itibar etmezsen hepsinin kaynağı aynı, hepsinin adı müslümanlık, hepsi aynı tanrıdan geliyor. ha yok ben sapıtırım diyorsan zaten müslüman yani doğru yolda olan değilsindir. sonuç olarak iki durumda da para alınır niye almayayım enayi miyim? fakir okutur aç doyurur ekstra sevaba girerim.
düşünmeniz bile zaten aslında hiç de inançlı olmadığınızı gösterir. yol yakınken gerçekten inandığınız şeyi bulun derim ben.
Elbette. Pastafaryan olurum mesela, sıkıntı değil.
Ne 1 milyonu?? makarna ve kömür ile yapacak insanlar biliyorum ben. Bkz: Ülkenin Yarısı
Vatandaşımı 3 kuruşa muhtaç edenlere lanet olsun!
Başka bir deyişle, bu dünyada mı rahat yaşamak istersin diğer dünyada mı?
Cevabı tabii ki diğer dünya.
değil din inandığım herhangi basit bir davamdan bile dönmem. 1 milyon nedir ki? kazanılabilir bir paradır. ama davandan döndükten sonra istersen sonradan yeniden ben dönmedim de. ne değişir ki?
1 milyon doları allah ile kul arasına giremez. o 1 milyon dolar alınır ve çatır çatır yenilir. 4 duvar arasında da istediğin din için hizmet edilir.
Değiştirmem çünkü o bir milyon dolar öbür tarafta hiçbir işime yaramayacak. Ayrıca inanç, Allah sevgisi para ile alınıp satılabilecek bir şey değil.
güncel Önemli Başlıklar