bugün

entry'ler (97)

internetle hayatımıza giren manyaklar tam liste

biraz eskide kalmış olsa da : internet mahir

fiziği güzel ama salak olan kız

keşke bu tür kızlarla zeki ama çirkin olan kızların beyinleri değiştirilebilse.

müslüman

müslüman olmazsın müslüman doğarsın.

kuran ı kerim

müslüman olmayı düşünmüyorum çünkü o kadar da doğru bir din değilmiş gibi geliyor dediğimde ''sen türklerin müslümanlıklarına bakma git kuranı oku.'' denilip yöneltildiğim kitap. bu nasıl bir anlayıştır siz müslüman değil misiniz türkler? nasıl oluyor da sizin müslümanlığınız kitaptakinden farklı oluyor. (bkz: bu işte bi iş var)

akıllı telefon

günlük faldan yapacağın spor hareketlerine kadar herşeyin uygulamasını barındıran telefonlar. kullansan bi süre sonra beynin yaptığı herşeyi telefonun yapmasından dolayı zeka geriliği görülecek, kullanmasan 'o kadar akıllı telefon niye düz telefon gibi kullanıyon' baskıları.. en iyisi basit bi telefon yanına tablet veya ipod bence bağımlılığı ve şarjın sürekli bitmesini engelliyor.

liselilerden tavsiyeler

daha kendine bi hayrı yok bana ne tavsiyesi olacak denilip ne uğrayan olmuş ne de kendine güvenip entry giren bi liseli var.

eve çıkmak

ne masraflı şeymiş ya.

am

Arctic monkeysin süper ötesi yeni albümü.

sütlü çay

sütlü çay içene normal çay acı, normal çay içene sütlü çay tatsız gelir ve hangisine alıştıysan bağlanıyorsun ona. mesela sütlü çay bir hayat felsefesi oldu benim için. biraz da ingiliz havası katalım:make tea not war.

en sık kullanılan iki kelime

aynen ya.
seni seviyorum.
iyi geceler.
siktir git.
naber (aslında bu iki kelime).
uykum var.

yabancilarin turkiye yi tercih etme sebepleri

konumu çekici-ne asya ne avrupa.
fiyatlar uygun(aslında her ne kadar kazıklanıyor olsalar da onlar bunu bilmiyor).
insanlarımız sıcakkanlı ve yardımsever.
yemekler güzel.
(avrupalılıar için) eski yurtları,ana vatanları-nasıl bize asya çekici geliyorsa onlara da anadolu çekici geliyor.

1 75 boyundan kısa kadınlar

yine kadındır yine sevişebiliyorsunuz onlarla yani.

pers34

(#22227315) ırkçılık ile milliyetçiliği karıştırmış bir yazar.

faka basmak

Andynin nesi var çizgi filminde yaptığı şakalar başarılı olduktan sonra derdi andy. *

film vs gerçek hayat

hele amerikan filmleri vs türkiyedeki hayat karşılaştırması yapılınca insanların evrimleşme sürecinde ne kadar farklı yönlerde geliştiğini görüp şaşırırız.

ikea

izmirdekiler bilir bi çok ürün dışarda pıtpıtpatlayan ambalajlara kaplı şekilde korumasız duruyor. ''nasıl oluyor da kimse alıp götürmüyor biri çalsa götürse ikea batmaz mı bunlar çok mu zengin zaten herşeyleri çok pahalı ama çok güzeller şunu çalsak farkederler mi acaba..'' diye düşündürttü beni. beynimi yordu ikea.

pull and bear

kızlardan çok erkeklerin uğradığı bir yer olmuş kıyafet markası. neredeyse her erkekte bulunan üzerinde pull and bear yazan sade tshirtları vardır. ''too cute for you''nun erkek versiyonu denilebilir.

izmirde kar

-kar yağıyooor
+nerde ya göremiyom
-bak gözlüğünü tak küçük küçük yağıyo
+heaa yışısın kaar
-zzzz soğukmuş ya hadi içeri girelim
şeklinde izmirlinin alışık olmadığı muhabbetler oluşur.

evde yalnızken yapılacak şeyler

eve birini çağırıp yalnızlığı gidermek.
ya da pencereleri tamamen kapatıp sakin bi müzik açmak ve çay içmek.

sakız

yanlışlıkla icat edilmiş. adamın asıl amacı plastik yerine geçebilecek birşey icat etmekmiş.