bugün

entry'ler (147)

akp geldi ülkede fakir kalmadı

Artık herkes fakfakir. Doğru bir tespit.

kilo vermek isteyenlere verilebilecek tavsiyeler

Denklem basit. Aldığından daha fazla kaloriyi yakmalısın. Hazır gıdadan, abur cuburdan uzak durmalı, sebze ve meyveyi daha çok tüketmelisin. Bunların üstüne günde bir saat yürüyüş yaparsan kilo vermemek ihtimal dahilinde bile değil. Öyle büyülü bir yanı yok bu işin, boğazı tutup bacakları çalıştır.

zekayı körelten şeyler

Uludağ sözlüğe girmek.

tosuncuğun yargıya teslim olacağım demesi

"Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, nam-ı diğer tosuncuk; avukatları aracılığıyla Sözcü gazetesine ulaştı. Bir video paylaşan Aydın, "Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım" dedi." şeklinde haberlere konu olan durum.

güneş enerjili powerbank ve telefon flaşı

güneş enerjisi ile çalışan bir powerbank ile telefonu şarj edip, telefonun flaşı ile de powerbanki şarj edersek sonsuz elektrik üretebilir miyiz?

bir paradoks.

(bkz: sıçarken akla gelen sorular)

kızlarla tanışmanın çok zor olması

Merhaba falan diyorlar.

sözlük yazarlarının favori bitki çayı

Baharatlı latte havasına bayıldığım Chai çayı ile katıldığım başlık.

biontech aşısının yan etkileri

Bir gün süren orta derece kol ağrısı ve üç gün civarı süren yoğun uyuma isteği ile kendini gösteren yan etkilerdir. Öte yandan ikinci dozun daha ağır geçeceği söylentisi kulaktan kulağa dolaşıyor...

uludağ sözlüğün eski etkileşimini kaybetmesi

Mesaj kutum 2016 yılından mesajlarla dolu. Herkes yıllardır birbirini tanıyorcasına konuşur, sohbet ederdi. içi dolu fikirler vardı. Hiçbir şeyin eski tadı yok sanırım azizim.

uludağ sözlüğün eski etkileşimini kaybetmesi

Eskiden (2015-2017) herhangi bir konunun altına onlarca cevap gelirken şimdilerde en trend konunun dahi 20 cevapta kalıyor olması sonucu akıllara gelendir.

köpeksiz sokaklar istiyoruz

Hayvanların da insansız bir dünya istediğinden eminim. Kontrol altına alınabilir, çeşitli bölgeler oluşturulabilir ancak alenen el koyduğun, betona çevirdiğin yerlerde hayatta kalmaya çalışan canlara da ağzını açma bir zahmet.

ankarada bit pazarı olmaması sorunsalı

Böyle büyük bir şehirde, kalan son bit pazarını da aylar önce kapatarak şehirdeki tüm bit pazarı severleri üzmüşlerdi. Ankara'lı bit pazarı sevdalılarını üzen durum.

yaz gelmesiyle kafede takılan tipler

Kafeleri inanılmaz anlamsız buluyorum. 10 yıldır bir kez bile gitmediğim kafelerin tıklım tıklım oluşuna karşı isyan durumu.

dövme yaptıran insanların zavallı olması

"Ben aptalım." demenin başka bir yolu olan başlık.

dinime saygı duy yavşaklığı

Dinime, yaşantıma, inançlarıma saygı duy diyen şahış karşı tarafa da aynı oranda saygı duyuyorsa yanlış olan önermedir.
Şayet tek taraflı bir saygı beklentisi var ise - iki taraf için de geçerli - tamamen doğru olan önermedir.

james donkey

Genel anlamda giriş seviyesi ama karizmatik duran her türlü bilgisayar bileşeni üreten markadır.

Serbest çağrışım yaparak aklıma monkey shoulder marka viskiyi getirmektedir.

(bkz: monkey shoulder)

65 liranın hurdasının 100 tl yapması

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen videonun konu başlığıdır. Çeşitli boy ve değerdeki paralar toplanarak elde edilen 65₺ tutarında üç poşet madeni paranın hurda değerinin 100₺ olmasıdır. "Törk lirası betmiştir." şeklinde bir serzenişle video sonlanmaktadır.

(bkz: Venezuela)

instabilite

2016 yılında katılmışım buraya, henüz 16 yaşımdayken. Tam 5 yıl sonra tekrar girmek geldi aklıma. Şans eseri kullanıcı adımı anımsadım. Pek çok şey değişti, pek çok deneyim ve tecrübe... Yazdıklarımın bir kısmına hala katılıyorken çoğunlukla tam zıt şekilde düşünüyorum. Kendi iç yolculuğumu gösteren bir broşür okuyor gibiydim. Bazen güldüm, bazen utandım, bazen "helal sana be küçük instabilite" dedim.

Değişmeyen yegane şey AKP iktidarı gibi gözüküyor *

Sevgilerimle.

uludağ sözlük hangi takım taraftarısınız anketi

Yanlış açılmış başlıktır.

(bkz: uludağ forum)

sınava gireceklere tavsiyeler

Vazelin olur, el kremi olur bu tarz şeyler götürerek aldığınız darbenin vereceği acıyı bir nebze azaltabilirsiniz arkadaşlar.