bugün

sözlüğün bazı başlıklarında görülen sözlük biçiminden,kurallarından çıkışlar ve anketvari, anketimsi girişimler sonucu açılması kuvvetle gündeme gelmesi muhtemel forumdur.
resmiyete dokulmemis ama teamuller itibariyle coktan olmus olaydir. zira ne itiraz, ne de aksi yonde dondurmek icin bir caba gorulmektedir. tabi olmasi kotu mu, iyi mi, arkadaslar egleniyorsa sorun yok. kafaniza gore takilin.
(bkz: moderatör lere parmak kası yaptırıcı başlıklar)
(bkz: top sende)
(bkz: su anda ne dinliyorsun)
(bkz: herkes üstündeki hakkında yorum yapsın)*
(bkz: paylaşım için sağol) *
aha bunun gibi lan. üsttekine alttakine bi$eyler denir forumla$ma meydana gelir yüksek dozda. laf atılır, anketler açılır. can sıkılıyorsa uludağ romanı yazılır.

(bkz: radiohead fanı user)
(bkz: ulker cikolatali gofret sevmeyen var mi)

böyle bir örnekle katkıda bulunduğum önerme..geçi bu anket desen tam olarak değil,kamuoyu yoklaması desen oda çok değil,forum tribi desen ,o da zor ..

(bkz: allah akıl fikir versin)
(bkz: paylaşım için teşekkürler)
sözlüğün ne olduğunu bilmeyen birtakım uuserların yapmaya çalıştığı ve kısmen yaptığı, asla tasvip etmediğimiz bir davranış.
(bkz: sözlükle forum arasındaki farklar)
bulunduğumuz ortam. en iyi forum olabilir sanal alemdeki.
bir an önce açılmasını dört gözle beklediğim forum. forumla sözlük ayrımına vakıf olamamış zihinlere ilaç gibi gelir; sözlük de rahat bir nefes alırdı..
hep böyleydi hep!
anlamadın sen hiç...
kendini farklı mı sandın?
bak dalgana sen!
böyle olacaktır hep... **
(bkz: cevval yazarlar rahatsız)
(bkz: uludagsozluk forum)
(bkz: çankırı çorum)
(bkz: teraziye tık)
--spoiler--
bunu söylemesi çok zor ama böyle bir sayfa yok. yıllarca böyle bir sayfanın olduğuna inandırıldın. ama böyle bir sayfa hiç olmadı. bu kadar acı bir gerçeği bir 404 hatası ile görmeni istemezdik ama böyle olması gerekiyordu. bunu bundan hayatına çizeceğin yeni rotanın başlangıç noktası olarak görebilirsin.
uludağ sözlük'e git
--spoiler--
gammazlamaktan sıkılmış gammazın *sözlük için kullanacağı yeni isimdir.
(bkz: forum/chat tarzı entryler silinir)
ilim irfan yuvası olabildiği gibi, eğlenceli vakit geçirmek için ideal sözlük oluşumlarından biri olan uludağ sözlüğün; gerek açılan başlıklar ve altında: soru - cevap - yeni sorular - yeni cevaplar - tartışma ve yol göstermeler olduğunu, gerek yapılan müdahalenin objektif sonuç vermemesini farketmemle -benim açımdan-da aldığı biçimdir.

özel mesaj yoluyla; falanca konuda başlık açtım, şu kavramı anlamaya çalışıyorum ve sözlük insanlarından fikir almak, tartışmak istedim sanane tarzında mesajlar da almaya başladıysak efenim, sözlüğün geneli başlığı tanımlıyor demektir.
anket başlıklar, soru başlıklar ve "ben" merkeziyetçi entry ler ile tadından yenmeyen forum. eğlenceli vakit geçirmek bahanesi ile formata, eciş bücüş edilerek uydurulan başlık ve entry ler sayesinde, sözlüğün bugünlerdeki hali kabak tadında forumdur.

sorun; yönetimin uyuması ya da ekşi sözlük' ün yazar alımını açmasından sonra elimizdekileri kaybetmeyelim, göz yumalım politikasi mıdır bilinmez... lakin bilinen, en yakın zamanda bir el atılması gerekliliğidir. kaba yerlerden başlık uydurmanın dayanılmaz hafifliği, sözlüğü sevgili günlüğü olarak bellemek, yukardaki sana söylüyorum siee tarzında cevap enrty ler, beyler buyrun anket açtımlar, konu ile ilgili başlık varken 1-2 harf ekleyerek yeni başlık açma çabaları, selebritidir o adı altında kayırma girişimleri vs...

forum tadındaki sözlüğün sadece kuş bakışı görüntüsü!
fenerbahçe istediği zaman başlığındaki cümle tamamlamalarında veya ıssız adaya düşüldüğünde alınacak üç sey başlığı altındaki üç maddeli cevap sıralamalarında rahatlıkla görülebilecek durum.

moderasyonun, üstte bahsettiğim türde bir başlığa yazdığım, tanımla başlayan ve devamında da başlık altına doldurulan önceki forumsu cevapların formata uymadığından bahsederek format uyarısı yapan entrymi formata uymuyor diye silmesi de, sözlüğün forumlaşmasına engel olunamamasında moderasyonun "kuralları değerlendirme vizyonu" eksikliğinin rolünü açıklar gibi.
sözlüğün git gide dönüştüğü hede.
uludağ sözlük v 2.0 ile aşılabilecek sözlüktür, forumdur.
(bkz: uludagforum com)*