bugün

entry'ler (89)

hatıra olarak saklanan garip nesneler

şampanya kapağı, eski sevgilimin evinin anahtarı, iki tshirtu, bir buçuk sene önce aldığı çürümek üzere olan çiçek, rol aldığı dizideki kiyafetinin bir parça ipi, ses kaydı, gereksiz bir oyuncağı, hastane raporları, her şehirden aldığım taşlar, daha bir sürü şey. müze mi çöp ev mi olur bilmiyorum.

sözlük yazarlarının en son sinirlendiği şey

ders çıkışı otobüs sırası beklemek üstüne otobüsün ileride durmasi o yetmez gibi sırada beklemeyen iki kişinin heh tam zamanında gelmişiz deyip otobüse tüm sıradan önce binmesi. o kizlari bulursam otobüsün arkasına bağlayip sürükleme ihtimalim var. saygısızlar

sözlük yazarlarının en son sinirlendiği şey

ders çıkışı otobüs sırası beklemek üstüne otobüsün ileride durmasi o yetmez gibi sırada beklemeyen iki kişinin heh tam zamanında gelmişiz deyip otobüse tüm sıradan önce binmesi. o kizlari bulursam otobüsün arkasına bağlayip sürükleme ihtimalim var. saygısızlar

6 ay boyunca kendini eve kapatmak

8 ay boyunca eve kapatmanin bir alt seviyesidir. iç dunyaniz öyle gelişme imkanı bulur ki dunyevi şeyler basit gelmeye başlar.

ben bu yazıyı sana yazdım

Söylemeye cesaret ya da fırsat bulamayız bazen.bugün ayrılığımizin üstünden ne kadar geçti sayamaz hale geldim.senden umudum yokken bekledim seni.hep haberini aldım oysa.her haftaya yeni biriyle beraber olup hepsine hayatımin aşkı dediğin sevgili. Bugün bir cesaret yeni bir ilişkiye başladım. Sen belki bir gün dönersin diye erteleyip durdugum hayatıma devam etmeye adım attım. Ve seni gördüm. Sadece iki metre ileride arkadaşlarimla neşeli şekilde konuşuyordun. Masada oturan evlenme hayali kurduğun ben değilmişim gibi. Senin aldatmaktan ve bunu aylarca gizlemekten utanmadigin, kandırdığın ben büyük hayaller kurmasına izin vermediğim, senin bıraktığın berbat ruh halini her gün yeni bir şey yaparak duzene koymaya çalışan, karşımda oturan adamin yüzüne bakmaya utandım.neden mi? Canını yakanı canından çıkarana kadar bekleyecegim diyen adamin yüzüne bakamadim. Sen değil ama senin gibi biriyle hayatımi zindan ettiğim, o adama sana verdiğim değeri veremeyecegimi anladığım için utandım.

hürriyet

Duyduğum her yer ve zamanda bende ezgili şekilde hey özgürlük diye bağırma eğilimine neden olan sözcük.

klarnet

Yan flüt aldıktan sonra aslında saksafon ya da alabileceğimi düşündüğüm enstrüman. Ben hiç çalan bayan görmedim. Ondan da özenmis olabilirim. Ama ne güzel bir sesi var onun öyle.

sözlük yazarlarının itirafları

Mükemmel derecede ironik bir gün geçirdim. Eski sevgili diyeni benim de tersleyesim gelse de birine anlatmazsam boğulma ihtimalim var. Sevil ki kendisi En yakın arkadaşim olur ve bir türlü tanışma fırsatımin olmadığı arkadaşi nergis dün gece,bir kaç ay önce beni ve ailemi evlilik için ikna edip nedensiz yere aniden terk eden ve terk ettikten iki ay sonra defalarca aldattığıni itiraf eden ve mal gibi hâlâ sevmeye devam ettiğim eski sevgilimle barda eğlendi. Haberimin olmadığını sanıp. Duydum ama yakıştıramadim o nedenle nerde olduğunu bilmiyormuş gibi mesaj attım cevap gelmedi sabah o ve arkadaşi piskince beni aradı. Açmadim. Mesaj attı Görüşmek istedi merak ettim kalktım gittim. Üstelik arkadaşimi bir konuda uyarmam gerekiyordu çünkü bir kaç yıl önce sevil sayesinde tanıdığım burak adında ortak arkadaşimiz var. aileler dahil olmak üzere sıkı bir bağ vardı. Buraka dün akşam bir şarkı sordum. Şarkının üstüne konuştuk sen nereden biliyorsun şu versiyonu daha güzel tarzı fakat whatsapptan yazdığı şeylerden ve sordugum şarkı için bu gecenin şarkısı olsun sözünden hisleri olabileceğini fark ettim. Sevile Bunu ve burakla da arama mesafe koyacagimi mümkün olduğunca aynı ortamda bulunmak istemediğimi soyleyecektim. Ama onlar Sormadıgim halde eski sevgilimle eglenme konusunda açıklama yapıp özür dilediler. Nergis ben daha whatsapp olayıyla ilgili birşey söylemeden burakla ilgili şeyler anlatmaya başladı. Birbirlerini nereden tanıdıklarını merak ettim. Meğer burakin bir yıl önce flort ettiği ve hâlâ burak i seven biriymis. Dün akşam buraka bir şarkı önermis. Ve beni arama, şarkı falan önerme cevabını almış. Bunu duyunca bir şey anlatamadim. işin tuhaf yani o şarkının benim sorduğum şarkı olması. Ardından deniz kenarina inip kafa dagitayim dedim. Eski sevgilim bir kaç masa ilerde arkası bana dönük şekilde oturuyordu. Karşısında karşı cinsten biri. Gün sonunda sevgili olmuşlar. Ciddi düşünüyorlarmis. iki saat önce bir mesaj aldım. Burak bu gecenin şarkısı ne olsun yazmış. Cevapsiz kaldım. Hiç birini görmek istemiyorum. Zamanında kavak yerleriyle o kadar alay etmeyecektim. Ben yaşarken bir şey anlamadim. Olurken nasıl anlasilir bilmiyorum. Güzin ablalıginiz için sağolun.

egosu tavan yapmış insan

kendisi eski erkek arkadaşım olur. o egoyu kim yaptı ben. herkes dedi prens gibi davranma şu çocuğa. davrandım. sonuç fena terk edildim. meğer onun egosunu tazelerken kendimi eritmişim. şimdi bakıyorum iğreniyorum açıkçası. benim eserim. insanlıktan çıkar genelde bunlar. başkalarının değerlerine saygı duymaz. sen benim sevgilimsin ama ben halka arz ettim kendimi havaları yüzlerinden okunur. ilişki başında ona söylediğim şey" egosu yüksek olanın kişiliği alçak olur, zayıf olur. " hatırlamıyor sanırım.

prozac

hiç bir etkisini görmediğim mutluluk yaratmayan sadece beynimde patlama ve gerilme hissi yaratan, sık sık esnetmekten başka işe yaramayan ilaç. yani bende etkisini böyle gösterdi.

cemal hünal

Çok tatlı bir insandır. Ünlü egosu yoktur. Ayrıca çok kibar biri.

kendini tanıyamamak

aldatıldım. kandırıldım. yarı yolda bırakıldım. en güvendiğim insanlardan darbe yedim. hayatta yapmam dediğim şeyleri yaptım. kısacık sürede hem de. tanıdığımı sandığım insanın baştan beri rol yaptığını öğrendim. inandığım değer verdiğim tüm her şeyi yıktı. canım acımıyor. sadece boşluktayım. ve tarzım olmamasına rağmen http://www.youtube.com/watch?v=tHnoewqUJp0 dinliyorum. kendmi gerçekten tanıyamıyorum. birinin tutup beni silkelemesi lazım. ya da vazgeçtim daha neler yaşanacak benim silkelenmem lazım.

intihar

en kolayıdır. kaçmaktır. kaçmak istiyorum ama bana kaçmak yakışmaz diye bağıran bir ses var içimde.

yazarların tahammül edemediği şeyler

Saygısızlık. Bencillik. Ruhsuzluk.

reddedilmek

En büyük cazibedir.

yazarların son zamanlarda taktıkları şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=Nuj03iOzXp0 kimsenin canını yakamayacagina inandiginiz anlarda iyi gelir. Yakanlara şarkıdaki gibi hadi yallah diyesi gelir.

uzak durulası kadınlar

Daha önce çok guvendigi bir sevgilisinden darbe yemiş kadındir. Askla pembe rüyalarla kapalı olan gözler yaş akıttıktan sonra açılır. Hem ne açılmak.
Edit: ille de o diyorsanız en azından o güveni yıkan sevgiliden sonraki ilk sevgili olmayın. Bırakın bir kurban bulacaktır. Ama en iyisi kendi haline bırakın.

karamsarlık

camdaki buğu gibidir. Önünü goremezsin adım atmaya korkar hale gelirsin. Silmek istersin camı ama korkarsın. Bir yerde tak der insana eliyle cama umut sürer. Dokunur parmaklarıyla. Ufak bir güzellik görür. Zor olmadığını en azından buna değeceğini gördüğü anda hızla siler camı her şey yeniden yeniden başlar.

nazım hikmet in allah a inanmaması

Kimseyi ilgilendirmeyecek durumdur. inanmistır veya inanmamistır. Camiye gidip duygulandığı da anlatilir. Bir tane inancı yeren şiiri olmadığına göre saygi duyduğu gerçeği ortadadir. Allaha inanma sevmek için kriter ise yabancı sanatçılari da yazarları da sairleri de sevmemek gerekir. Sonuçta allah inancı olarak açılmıştır baslik. Tanrı veya genel anlamda yaratıcı olarak değil. Sanatin da sanatçınin da kriteri inanç sistemi değildir.

sözlük yazarlarından aforizmalar

dünyada en son sönecek üç ateş vardır; aşk, intikam ve yalan ateşi. üçü de yakar ve izleri kalır.