bugün

entry'ler (139)

büyü çeşitleri

edinmenin zaman kaybına yol açacağı bilgi

yaratmakla sicmak arasindaki ince cizgi

endüstri devriminin mirasları akabinde vebanın yerini almış sanat sorunsalı

ibneyiz biz

bush ve saz heyetine gayet uygun düşecek slogan

tasinmanin verdigi karmasa hissi

bir şehirden bir şehire taşınmak, bir evden diğerine taşınmak en nefret ettiğiniz yerden bile taşınıyor olsanız garip bir burukluk yaratır.bunun içinde 'yeni'den korkma ve onunla gelen belirsizlik hissi de vardır.eski olan her ne ise ondan taşınmak, hüznü sıklıkla, karmaşayı ise kaçınılmaz olarak beraberinde getirir.*

the libertine

johnny depp ve john malkovich gibi iki büyük ismin yanyana gelmesinin ancak rüyada olacağının yalanlaması.john malkovich bu filmin aynı zamanda yapımcılarından biri.yönetmen ise ilk uzun metraj deneyimini bu filmle yaşıyor.zaman zaman sıkıcı olup dikkatinizi dağıtabilecek bir konuyu, yönetmen laurence dunmore öyle güzel işlemiş ki; değil sıkılma, merakla izlenir bir film olmuş.izlenmeli ve 'johnny depp'in bu dünyada oynayamayacağı rol yoktur' önermesine bir kez daha hak verilmeli.

safiye soyman furyası

son günlerde bu kişinin aniden her programda boy göstermeye başlamasıyla şaşırtan durum.bu kadın uzun yıllardır vardı ne oldu da şimdi abartıldı ve kendine ait programı olacak düzeye geldi.hem ekranda safiye soyman'ı görme ihtiyacı olduğuna kim niye karar verdi ki çok 'saf'iye bir durum armagan caglayan bize de yürü ya kulum dese de köşeyi dönsek furyası

placebo konserine gidememek

yaklaştıkça daha çok sinir bozan mevzu

kadin dergileri testleri

bu testlerde hayat ya beyaz ya siyah olmalıdır, arası yoktur.soruların içeriğine o kadar yabancısınızdır ki, daha soruyu bile kafanızda şekillendiremezken cevaplardaki şıkları hiç anlayamazsınız.bu testlerin, başka bir gezegende yaşayan başka bir türle ilgilendiği sanılır.yine de iki üç kız biraraya gelince iyi komedi olur diye bakılmadan geçilmez *

kıskanmak

sevmekten ve özlemekten kudurup, hesaplananın aksine eşe saldırmaya neden olan hastalık

dangerous minds

michelle pfeiffer'in edebiyat öğretmeni rolünde olup, şair dylan thomas'ı umutsuz vaka gibi görünen öğrencilerine bob dylan ile bağlantı kurarak anlattığı, soundtracki güzel, eğlenceli bir film *

bob dylan

yakın bir dost gibi hem çıldırmış hem hüzünlü anlarda yoldaş olabiliyor onu keşke anlatmaya çalışmasaydım dersiniz ya bir dostunuzu kelimelerle anlatamayacağınızın ayırdına varınca, işte ben de şimdi bu hisse kapıldım.*

lucky

bir enkaz hayalini manzaraya dönüştürebilen şarkı *

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

ferda anıl yarkın'ın eski bir şarkısı:'kiminle gittiysen orda kal, bunaldım hatta hep orda kal' sözü; birçoklarınca anlam verilemeyerek de olsa 'bunaldım hatta portakal' olarak söylenmiştir

özlemek

özlemeyi en iyi ifade eden renk kırmızıdır.kırmızı gibi güçlü, hırslı, tutkulu, öfkeli olursunuz özleyince.özlenen kişiyi yere göğe sığdıramamak da mümkündür, öldürmek istemek de.. bu yüzden özlemin rengi kırmızıdır *

güle güle vs hoşçakal

bu vedalaşma sözlerinden ilki; bir daha görüşmenin umudunu taşırken, ikincisini duymak, söyleyen kişiyi kaybetme korkusu yaratır. hoşçakal demek, benden uzakta olduğun zamanlarda iyi olmanı istiyorum demek gibidir, güle güle daha iyidir *

ozlenmek

özlenmek; önce inanması güç, sonra mutluluk getiren bir haldeyse, aşık olma yolundasınız demektir

en sevdigim hayvan

en sevdiğiniz hayvanın, birlikte olmak istediğiniz kişide aradığınız kişiliğin ipucunu verdiği söylenir.**

kola yasaklansin kampanyasi

son günlerde mail yoluyla gündemi meşgul eden mevzu.yok efendim letonya yakında okullarda iki büyük kolanın içilmesini yasaklayacakmış da, biz de yasaklasakmışız da...ortalıkta onca sorun varken niye bu sudan asitten sorunlar büyütülerek gündem yaratılıyor bilinmez.bu gündemi kim yaratıyor, daha doğrusu kim şişiriyor..* *

yemek muzigi

yemeğin yanında şu müzik iyi gider mantığıyla müzik dinleyebilen kişioğlunun icadı.* *

karma police

güzel olmasına güzel, hatta çok guzel bir şarkıdır ancak bilumum barda çerez şarkı haline getirilmesi sonucu hande yener dinleyenlerin bile ezberinde olan bir marş haline gelmiştir.*.*