bugün

entry'ler (19)

yazarların küçükken söyleyemediği kelimeler

masaj --> majas.

çocuk şarkıları

kümeste cork cork bir ses var.
kümeste hangi hayvan var?
cork cork cork cork cork,
glu glu cork cork,
glu glu cork...
(bkz: Üç Artı Bir Cork Cork Çocuk Korosu)

iphone nin şarjı nasıl uzun gider sorunsalı

şarjlı kılıflardan al.

hayatta insanın en ağırına giden şeyler

kullanılmak.

diş macunu

genellikle tahriş edici yarı sıvı diş temizleyici macun. genel olarak tükürükle birleşince benim gibi ağzını kapatarak diş fırçalayamayan insanların üzerine damlamak görevini üstlenirler. ikinci amacı da dişi temizlemek korumaktır.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

hit the florasans.

cenazede çalınması istenen parçalar

metallica-creeping death çalmasını isterdim.

atatürk ün yakışıklı olduğu gerçeği

adam hem muhteşem bir lider hem yakışıklı. haliyle bok atanı fazla oluyor. ancak şöyle bir çelişki var ki atatürk harekete geçirmeseydi türk milletini yeni nesil olmayacaktı. ama atatürkü kötüleyen de yeni nesil.

elektrik kesilince yapılan ilk şey

bilgisayarla o kadar çok ilgileniyorumdur ki ancak elektrikler kesilince çişimin olduğunu farkederim. sonrasında telefonumu yanıma alır işerim.

sktch in

mutluluk... http://sketchtoy.com/33941792

pastayı parmaklarken yakalanmak

o bakışma ve ağzındaki muhteşem tat... o tadın vermiş olduğu huzur ve mutluluğu nötrleyen ve hatta eksilere düşürebilen annenin nefret kusan bakışları... ilk bakışmadan sonraki kaçma çabası... kapının eşiğini döndükten sonra arkanızdaki falsolu gelen terlik tarafından yere düşürülme... ardından annenizin terliğinin parkelerde çıkardığı sesi yerde yatarken kulağınıza daha şiddetli gelmesi... kulaktan çekilerek kaldırılma (annenin şefkat leveline göre değişebilir.) zaten sonrasında çocuk hafıza kaybı yaşadığı için hatırlayan olmadı. eğer şefkatli anneyse sarılıp öpülmece bir daha yapmamak için söz vermece oluyor.

sivil polis

telsizinin sesini son ses açıp ''heeey ben polisim suçlular, buraya gelmeyiiin!'' dedikleri için neden hala sivil giyindiklerini anlayamadığım topluluk.

türklerin severek yaptığı işler

-uzun eşek oynamak
-ne pahasına olursa olsun kendisini haklı çıkarmaya çalışmak
-ergenlik döneminde marketteki çikolata, kraker vs. kırmak
-büyük düşünmek (gerçekleştiremedi)

türkiye de ateist iktidar olsa olacaklar

her şey çok iyi olurdu. herkes düşünerek hareket eder, mantığını kullanırlardı. halktaki aşırı dinciler de baştakini seçerken dini kriterleri göz önünde bulunduramazdı. (bkz: tayyip'in karısı kapalı. o zaman bu adam iyi. tayyip camide namaz kıldırdı. o zaman oyumu buna vermeliyim)

cama kafa atmak

sineklerin eve girdikten sonra sıkılıp dışarıdaki özgürlüğe kavuşma isteklerini gösterme biçimleridir. siz camı açtıktan sonra da çıkmaya çalışmazlar. çünkü artık tamamiyle ümidini yitirmişlerdir. bu durumda yapacağınız iki şey vardır. sineği konduğu yerden peçete, kağıt vb. bir şeyle alıp özgürlüğüne kavuşturarak onu sevindirmek, ya da onu konduğu yerde öldürerek sonsuz huzur ve özgürlüğe uğurlamak olacaktır.

tekirdağ

tekirdağ/merkez adına konuşuyorum. sakin, sessiz bir yer. ancak gezilecek ve eğlenilecek çok fazla mekanı yok. çok fazla gelişmiş bir yer değil. sanırım burayı doğal yapan da bu. insanların samimi olduğu bir yer. bir lokantaya gidince ''ne alalım ne önerirsin?'' diye sorunca garsonların sizin adınıza karar verdiği çok samimi ve sade yerler vardır. çok fazla polisiye olay yaşanmaz. metal müzik seven bir insanım. metal potansiyelinin pek bulunmadığı bir yer. yani hard rock cafe tarzı pek bir şey yok. kısacası sadece kafa dinlemek için ve yaşamak için gelenlere uygun bir yer bence. eğlenmek isteyenlere çok uygun olduğunu söyleyemem.

alcoholica

metallica'nın zamanında çok fazla içmesinden dolayı bir metallica fanı tarafından bulunmuş takma isimdir. metallica'nın bir konserinde, metallica fanlarından birisi kill'em all albüm kapağını, değiştirip t-shirtüne bastırmıştır. t-shirtün üst kısmına AlcoholicA, alt kısmına drink'em all yazılmıştır, kill'em all albümündeki çekicin yerini bir içki şişesi, kanın yerini de şişeden akan alkol almıştır. bu t-shirt grubun çok hoşuna gider ve grup bunu takma isim olarak kullanır.

kirk hammett

metallica'nın solo gitaristi. metallica'nın funny moments serisinde pek az görülen, genel olarak tuning roomlarda ortaya çıkan, gecenin üçünde otelde gitar çalıp insanları delirten, gitarlarına hayran olduğum insan. idolüm denebilir. wah pedalındaki ayak kemiklerine kurban...

yapılmış en aptalca dalgınlık

oteldeki akşam yemeğine pijama ve oda terlikleriyle gitmek. (herkes takım elbiseliydi. çok dışlandım çook. ne çektim bee.)