bugün

sevdiği entry'ler

otobusten inmeme arzusu

bana olur bazen. boyle rahat bir yerdesindir trafikte yoktur(özellikle istanbulda hic yasamamis olanlari anlarım). camdan disariyi seyrede seyrede giderken, icinden hic ama hic o monotonluk abidesi sıkıcı ev döngüsüne girmek gelmez. boyle yol aksın ben bakayım istersin biraz muzik biraz kitap ve yol. ama olmaz.

person of interest

The government has a secret system, a machine that spies on you every hour of every day. I know because I built it. I designed the machine to detect acts of terror but it sees everything. Violent crimes involving ordinary people, people like you. Crimes the government considered "irrelevant." They wouldn't act, so I decided I would. But I needed a partner, someone with the skills to intervene. Hunted by the authorities, we work in secret. You'll never find us, but victim or perpetrator, if your number's up... we'll find *you*.

zeka kokan diziler

(bkz: deadwood)
siyaset felsefesinin lockecu argumanlarini cok iyi isleyen eski bir dizi. devlet aygitinin yoklugunda guc dengelerinin saglanmasi hususunda onemli betimlemeler sunar.

tek başına yapılacak en mükemmel aktiviteler

Klasik müzik eşliğinde kitap okurken türk mantığını kullanıp müziğin bitişiyle kitabın son sayfasını denk getirmek. kitap boktan olsa bile gaza gelip bir sigara yakmak.

stanley kubrick

Bakın çok net söylüyorum, bu herifin çektiği gerilim filmleri yüzünden adını duyduğum an korkudan yüzüm sararıyor. Evet, filmleri korku filmi gibi değil biliyorum. Ama o verdiği gerginlik hissi, o psikopat çıldırmış bakışlar bir korku filminden çok daha öte.
Bilmiyorum ama bence o da millete bunu yaşatmak istiyor ve bundan sadistçe bir zevk alıyor.

yazarların en sevmediği ırk

ırklarla ilgilenmiyorum zira insan çok güzel bir varlık,renk renk...