bugün

entry'ler (381)

dunyadaki ayrılıkların ve savaşların çözümü

uzaylı saldırısıdır.

sonrasında insanlar için ırk farkı dünya içinde bitmiş olacak.

secim sonucunu küçük bir kısmın belirlemesi

ülkemizde olan durumdur.

sayılar öylesine olmakla birlikte bu ülkede yaklaşık yüzde 35-40 akp li var. yaklaşık yüzde 25 chp li var. yüzde 10 mhp li var. yüzde 10 da HDP desek. zaten bunlar yüzde 80-85 etti. Bu büyük grup her ne olursa olsun bu partilere oy verir. geriye kalan yüzde 15-20 lik kesimde aslında seçim yapar ve seçimi sonuçlandırılır. ama bunların sesi hiç çıkmaz. sağcı solcu sürekli birbiri ile uğraşır ama zaten bunların ugraslari karşı görüşün oyunu değiştirmez.

akplilerin atatürk düşüncesi

Bu ülkedeki yobazlar insanı dinden kemalistler de insanı Atatürk ten soguttular.

atatürk ü seviyorum diyen akp li tipi

akp'li bir insana seriatciymis gibi Atatürk dusmaniymis gibi baktiginizdan olabilir mi acaba? kendini açıklamak istiyordur.

yüzde 49a lider arayışı

ilber Ortaylı.

şaka maka öğretmenlerin 4 bin tl maaş alması

doğrudur alabilir. ama köpek gibi çalışırsa. hafta ici 30 saat ders, haftasonu kurs ile alabilir. ama öyle bir ogretmenden artık öğrenci birsey alamaz.

yazarların kendini içinde olduğunu hissettiği film

yildizlararası net.

kahkaha atan birini birden ciddi yapacak tek cümle

sulandırma!

suriyelilerin türkleri sevmemesi

Doğru önerme.

ama biraz da haklılar. benim is yerinin karşısında tekstil atölyesinde aylık 600 liraya günde 8-9 saat çalışıyorlar.

fetö abd chp pkk hdp ab referanduma hayır diyor

Ne yapalım IŞiD'de allah bir diyor. putperest mi olalım?

soğuğu seven insan

genelde kilo olarak fazlası olan insandır.

benim gözlemim bu yönde.

öğretmen olmak

genellikle güzel iş.

Bundan yaklaşık bir hafta evvel girdiğim sınıflardan birinde bir öğrenci dikkatimi çekti. adi enes. karakter olarak naif, ancak dersleri kötü. okula ara ara gelir ve çevresinde pek arkadaşı yoktu. Özellikle kimseyle husumeti olmasa da 'kanky' denebilecek arkadaşı yoktu. Öğrencinin yine okula gelmediği bir gün aklıma geldi ve sınıf arkadaşlarına enes i aralarına almalarını, beraber takilmalarini, yalnız birakmamalarini söyledim. arkadaş ortamı olursa okula bağlanır ve sessiz kişiliği biraz açılıp sosyallesir diye düşündüm. Çocuklar da sağ olsunlar kabul ettiler. ve şunu belirteyim bu çocuklar 5. sınıf ve dersleri de çok iyi değil ama karakter olarak efendi çocuklar. Bugün nöbet görevim vardı dışarıda yan yana yürüyen yaklaşık 20 kişilik bir öğrenci grubu gördüm. tam ortalarına enes'i almışlar. bahçede grup olarak dolasiyorlar. ve hepsinin yüzünde bir sıritma ile yanımdan bana bakarak gectiler. hani 'hocam bak beraber takiliyoruz' diyorlar. tabi bu olayın yapay olduğunu enes bilmiyordu ve gayet mutluydu. Bu gibi durumlar öğretmenlik mesleğinin güzel yanları.

göz kırptıkça diken batıyormuş gibi olması

Arpacık halk arasındaki ismiyle it dirseği

gözünün iç kısmına sarımsağın sulu kısmından bir miktar sür. biraz yansın. lens kullandığım için bence sık olur. çözüm bu.

evlilikteki en büyük sorun

evli biri olarak söylüyorum. net özel alan yokluğudur.
gerektiğinde çiftler birbirinin özel alanına saygı duymalıdır.

hoşlanılan kızı tavlada mars etmek

4 kere yenilip üzerine 3 marsla oyun bitirilirse tadından yenmez.

koyayım böyle düzene dedirten yaşanmışlıklar

amirin usulsüzlüğünü şikayet edersen, onu teftiş için onun arkadaşını gönderirler.

anamdan babamdan da ötesin benim için diyen kız

Çok inanilmamasi gereken kız.

bana bir keresinde söylemişti benzer birsey. sonra baya boktan şeyler yaptı.
zaten ana babasını da sevmezdi. oradan anlamaliydim.

kendinizle sevgili olur muydunuz sorunsalı

Kesinlikle evet.
tevazudan ölüyorum ama ciddiyim.

100 lira borç verilen kişinin yurt dışına kaçması

para değiştirmiştir.

imam hatipler kapatılsın

iman hatip ortaokulunda öğretmen olarak söylüyorum. Nerede it kopuk var imam hatiplerde. ileride dini bilen itler çoğalacak.