bugün

entry'ler (12)

eksi verirken söylenen sözler

En sevdiğim bunu demek:" Hay aksi! Ne yazık ki eksi."

işi düşünce arayıp soran arkadaş modeli

Dıt dıt dıt...Aradığınız kişiye şuanda ulaşılmıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Anca bu çıkar bu tiplere benden.

sözlük yazarlarının itirafları

Sokakta 60 liramı düşürmüştüm. Askeriye' deki görevliye vermişlerdi. Ben düşürdüğümü farketmemiştim. O gün " Birisinin 60 lirası düşmüş hangi salak bu kadar parayı düşürür?" diye gülmüştük mahallenin çocuklarıyla. Acı gerçeği eve gidince farketmiştim.
(bkz: kendine hakaret etmek)

yanılmak güzeldir

Wendelin Van Draanen' in yazdığı müthiş bir aşk romanı. iki anlatıcılı olmasının da ayrı bir yeri vardır.
"Bir resim parçalarının birleşiminden daha fazlasını ifade eder. insanlar gibi. Bazılarının parçaları gerçekten güzeldir ama bütününe bakınca anca parçalarının değerli olduğunu görürsün." sözü de ayrı bir düşünďürmüştür. Çevremde bütünü değerli olan çok insanın olmadığını fark etmemi sağlamıştır.

dead poets society

Bana sevmeyi öğretmek mi?
Bu konularda uzmanım ben.
Eğer sevgi tanrısı diye bir şey varsa,
Sevmeyi benden öğrensin.

fullmetal alchemist

" Öldürdüklerini unutma çünkü onlar katillerini asla unutmayacak."demiştir benim yer elmasım. Ayrıca yedi günahı ele alması da bu müthiş mangada beni fazlasıyla etkilemiştir.

alexander supertramp

Herifteki cesaretten bende biraz almak isterdim. Topluma ayak uydurma gayesine son veren, bilinmedik yollarda yaşamın anlamını aramaya çalışan kişidir.
Veda notu da vardır: Mutlu bir hayat yaşadım bu yüzden Tanri' ya müteşekkirim. Hoşçakalın Tanrı hepinizi kutsasın."

platonik asiklar icin tiksinme yollari

Bununla ilgili ilginç bir hikayem var. Sokakta beslediğim kedime, platonik aşık olduğum çocuk:"Buna nasıl dokunabiliyorsun? Baksana pislik içinde." deyip beni kendinden tiksindirmeyi başarmıştır.

otobüste arka tarafa ilerlemeyen insan

Otobüste arka tarafa ilerleyemeyen insan.

sevildiğini bildiği halde teklif etmeyen erkek

(bkz: 32 yaşındayım daha hiç sevgilim olmadı).

hayale sürükleyecek şarkılar

La llorona-Beirut.
Another love-Tom Odell.

32 yaşındayım daha hiç sevgilim olmadı

33 yaşında hiç sevgilinin olmamasindan iyi olan durum..