bugün

sozlugu birakan bunyenin sarfettiği son kelime öbeği.*
bay bay hepiniz
gudbay lanliniz

diye şarkısı bile vardır
evet sozlukte edeceğim son soz..elveda sozluk..
(bkz: kapıyı kapa cereyan yapıyor)
Sözlükten uçurulması sözkonusu olan kişinin son sözü.
(bkz: sözlüğü bırakıyorum)
(bkz: bana ne)
(bkz: bak sonra sözlük kurarım ama kodları çaldım ben)
(bkz: hass tir)
sözlüğün üç beş orjinal yazar dışında sadece bir ekşi çeşitlemesi olduğu , ordaki başlıkların değiştirilip açıldığı , metrekareye 5 zirve düştüğü , abaza yazarların başlıklarda tatmin aradığı , ekseriyetle hatun kaldırma kaygısı güdüldüğü ve herhangi bir gelişme olmayacağının ortada olmasından dolayı mecbur kaldığım durum.
(bkz: bağlımak)
(#1151790)
anlaşılması zor eylem. dünya'daki teker teker her insanın kendine has fikri olduğunu, bazılarının bunları değiştirmeye hiç de niyeti olmadığı kabullemeyen sanal sözlük yazarlarının gidiyorum bütün aşklar yüreğimde kırgınlığında veda hutbeleri söylemeleri. sen sensen ben de benim deyip inat etmek gerekirken, bu kaçmalar niye ? meydanı onlar dediğin kesime bıraktıkta çoğalan onlar, güçlenip gerçek dünya'da da karşına çıkmayacak mı sanki ?

zamanında, ilkokulda annem istediğim yemeği yapmadı diye, küsüp evin duvarına impayatoy okula aç gitti yazmıştım. haftalar sonra annemin gördüğü bu yazı, ah canım benim sızlanmalarından çok, bir kısmını benim oluşturduğum kahkaha bulutlarına dönüşmüştü. ne zaman bir dersi bırakacak olsam, tartışmayıp geri çekilecek olsam duvara yazdığım bu yazıyı hatırlıyorum, sonra daha bir hevesle saldırıyorum yeldeğirmenine.
(bkz: sözlüğü bırakmak)
karadeniz yöresinden içli bir türkü:

elvada sözlüüük
gidiyorum buralardaaan
arama boşunaa
çok uzaklara gittüük.

elvaada sözzlüük
gidiyorum dedim ulan!
insan bi bakar len,
yazıklar olsüüük.
bir sözlük çeşididir.
çaylaklıktan yazarlığa oradan da tekrar çaylaklığa geçişlen yapan şahsımın sarfettiği cümle. iki şekerli bi sade, sözlük sana güle güle.
sözlüğe bir daha gelmemektir. sözlükten sıkılan yazarlar tarafından gerçekleştirilmesi muhtemeldir. açılan başlıklar çekici gelmez artık yazara veya gerçek yazar aday adaylarına. bu sebepten veda edilir. herşeyin tadında bırakılaması gerektiği düşünülür. yine de bol entryler ve bilgi içerikli entryler dilenerek ayrılınır. sonunda belki sağlam yazarlara hoşçakal da denilebilir.
son entry girilerek jübile yapılır ve ardından sözlükten son kez çıkış butonuna basılır.
aslında uzaklaşılmak istenmez ama malum şartlar yüzünden (uyku, iş, okul gibi... ) yazmaya ara vermeden önce son söz.
duyduktan sonra söylenilebilecek sarki
gözlerin yildiz olsa
yanaginda gamze olsa
kucaginda güller olsa
bay bay kuzum gidiyorum
bay bay kuzum gidiyorum * * * *
çıkış butonuna basmadan önce söylenecek sözdür.
(bkz: elveda ay elveda feza)
-elveda sozluk
--eyvallah.
-hakkını helal et sözlük
--helali hoş olsun.
-gidiyorum bütün aşklar yüreğimde sözlük
--selametle.
-paralama kendini sonra
--için rahat olsun.

-neyse seni yalnız bırakmaya gönlüm el vermedi yine !!!
-ben geldim sözlük
--la halve vela...
- elveda sözlük.
- git kendini atomlarina ayriltmadan.
sozlugun bana veya benim sozluge fazla gelme durumundan kaynaklanan hadise. ben giderim entrylerim kalir, dostlar beni hatirlasin diyerek su anda gerceklestirdigim eylem. *
Yazdıklarının ciddiye alınmayıp yayınlanmaması durumunda gösterilen tepki.
(bkz: elveda forum)