bugün

entry'ler (160)

kriz oldugunu belirten etkenler

simitcinin onunde sira beklemek.

senden önceki erkekler beni çok yordu diyen kız

tecrube sahibi oldugunu ima eden kiz.

sözlük yazarlarının itirafları

Hala evli bir erkegi seviyorum..Yargi degerleriniz umurumda degil ey insan oglu.

nevrotik sayiklamalar

"Platin düşlerimin kapak resmi, adına dikili anıttır sayfalarımın sırtı, sayfalarımın beş noktası... Ağıt niyetine bir neyzen elinden sızdırmalı bizi ki duyalım sağırlığımızı; nerden parçalanırsa oradan başlasın bölücülüğümüz.
Kaşla göz arasında süblimleşen vakitsiz büyümüşlüğüm. Çocukluğum zaten kuşatmada... Şoklanmış toyluğum keskin piramit sürülerine dönüşmeden bana çok yüzlü ergen maskeler ver Nemrut ve aysberg arasından. Çünkü ben sana çatısız bir ömrün tam ortasından sesleniyorum. Diline dilimle dokunuyorum. Panzehir sunsun için...
Sanma temize çekerim kendimi hiyerogliflerimden, hala aynı yüzyıl karmaşasıyım. Silmiyorum parmak izlerimi çarmıhtaki zaman dilimlerinden. Adına susuyorum. Sus!uyuyorum...
Darağaçlarına, ipotek mırıltılarına fon olmak var şimdi sere serpe... hecelerin yanlışından bölünme çizgiler dolu diz kapaklarımda. Ne adın saklanıyor ne de son harfin çitlerimi tamamlıyor.
Bir susuzluk molasında yapay ayaklanmalar türettim pencere diplerine. Sığdıramadım seni valizlere, oluk oluk aktın kalemimden, sahici gibiydin. Tek hecelik bir söyleşi kılığında basit bir abartıydın önceleri. Hep öykü başlığı kadar istilaydın kemiklerime. Bilemedim heceler Sahra sı olup masalımda sadeleşeceğini."

en düşük devlet memuru için 1250 tl maaş istenmesi

okyanusa birakilacak sisenin icine yazilmis bir not. belki vurur kiyiya umudu.

adsız özlem

hic'ten ic'e duyulan bir ozlemdir. tanimi olamaz.

durup dururken ağlamak

bellegin icinde patlayan bir hatiranin yaptirmis oldugu eylem.

dilenci diyalogları

iki dinlenci cogugun arasinda gecen konusma, kayseri yer alti carsina inen merdivenin onunde (kulak misafirligi yaptim sadece) :

biri : " lan defol surdan, pis hirsiz"
digeri " hadi ordan biz sizin gibi cocuk mu caliiik"

aşktan korkan salak kadın

asktan korkuyorum numarasi yapip sevgiliyi aldatan zeki kadin.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

uzun zamandir gorusme ihtiyaci duyulmayan arkadasin hatira gelmesi.

futuristler zirvesi

futuristler zirvesi 21 kasim 2008 gunu Lutfi kirdar uluslararasi kongre ve sergi sarayi'nda gerceklesecek.

Aradığınız cevaplar Fütüristler Zirvesinde

"Kişisel Gelecek Planlama" metodunun yaratıcısı Dr. Verne Wheelwright
Kişisel gen analizleriyle daha uzun, daha sağlıklı ve daha genç geleceğin temellerini atan Dr. Serdar Savaş
Şiirleri, denemeleri ve eğitimleri ile geleceği yorumlayan, ;ezber bozan kadın Yelda Karataş
ve çağımızın Leonardo Da Vinci si,
Ömrünü geleceği yeniden tasarlamaya adamış Jacque Fresco

Fütüristler Zirvesinde geleceğe ışık tutacaklar

diger adi ile kentler, insanlarin bir sure sonra yalnizliktan olecekleri soylenilen, kalabalik mezarliklar.

dünya

kirletilecek hic bir yeri kalmamis 'hala' mavi kure.

13 ağustos

13 agustos 1961 - Doğu Almanya yönetimi, batıya kaçışları önlemek için Berlin sınırını dikenli tellerle kapattı. 20 Ağustos'ta bu tellerin yerine, daha sonra Utanç Duvarı denilecek beton duvar örülmeye başlandı.
13agustos 1966 - Çin Halk Cumhuriyeti'nde Mao Kültür Devrimini ilan etti.
ve 13 agustos 1926, Fidel Castro, Küba devlet adamı hayata merhaba dedi.

şey

acikcasi yalan soyledim demenin en kisa yolu.

allah kadına güvenseydi zar yapmazdı

ne alaka simdi derditten entry. zar yani latince adi ile 'Hymen' kucuk yasta kiz cocuklarinin bakteri, mikrop, mantar sorununda yetersiz kalacagi icin yaradanin kadin bedenine verdigi bir perdedir. aksi takdirde, vajinalar hasta, bebekler dogmazdi.

ateistlerdeki ispatlama derdi

egolarinin cok yuksek olmasi sebebi ile hep 'ben' merkezli dusunceler buyuturler, bu yuzden de ara sira komik dustuklerinden bir haber, herseyi biliyormus edasiyla gezinirler. dertleri sadece kendileri.

ben bu yazıyı sana yazdım

mavi mi geldi okuduklarin, kalbimin bir sorunu var.

türk olmak

hersey hakkinda fikir sahibi olmak fakat cesitli imkansizliklar yuzunden fikri eyleme donusturememek.

tekrar tekrar dinlenebilecek şarkılar

"je suis malade" lara fabian