bugün

entry'ler (56)

sırrı süreyya önder

Geçen cuma meksika sınırında izlediğim ve izlemekten keyif aldığım bir programın ortaya çıkmasına sebep olan sosyalist insan.

319 kd askere gidecek sözlük yazarları

Nereye gidecekleri sanırım bugün belli olan beni kral alt devrelerim. Şafak olmuş comolokko sizi bekliyoruz havacılar....

bu halk kadar kisiliksiz bir halk gormedim

kişiliksiz birinin söylemesi madinar olan bir söz öbeği.

22 temmuz 2007 genel secimleri sonucu

Türkiye de demokrasinin kazandığı büyük zaferlerden biridir.
Yada it ürür kervan yürür şeklinde açıklanabilecek durumun ortaya çıkmasıdır.

deniz bizi rodosa gotur

Deniz Baykal için atılmış bir slogan olabilir.

rodosa kadar yuzme hali

23 temmuz sabahı onurlu bir adam olduğunu kanıtlayacak kişinin yüzerken yaşayacağı haldir.

sittin kere sittin sene

chp' nin tek başına iktidar olabilmesi için geçecek (bkz: normal şartlar altında) ki süre. 3600 sene kadar sürecek durum.

chp nin tek başına iktidar olması

bir askeri müdahalenin hemen arkasından olabilecek durumdur. Zira askerelere biz atatürk' ün partisiyiz diye ajitasyon yapacaklardır. başka türlü (bkz: sittin kere sittin) sene olmayacak hadise.

demokrasiden korkmak

deniz baykal'ın düştüğü ruh halidir. ama bunu demokrasiden yanaymış gibi yaparak kapatmaya çalışıyor.

bu kısmı ikinci bir entry yapmıştım ama sildiler.

(bkz: rodosa kadar yüzme hali)

evde aslan beslemek

kedigillerden olduğu düşüncesiyle düşülen yanılgı hali. Aslan bu aslan tekir gibi bişey değil.

jetsis

kocaelide bir bilgi işlem firması. iyi ve kaliteli hizmet veriyorlar.(valla benim değil)(hizmet aldım o yüzden)

süleyman demirel

33 yıl sonra ortaya çıkan gerçek

Türkiye'yi 70 Cent'e muhtaç eden ambargonun sırrı 33 yıl sonra ortaya çıktı. Devlet eski Bakanı Kamran inan, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra Türkiye'ye uygulanan silah ambargosunun sırrını anlattı.. işte ülkeyi zorda bırakan isim..

Türkiye’yi 70 Cent;e muhtaç eden ambargonun sırrı 33 yıl sonra ortaya çıktı. Devlet eski Bakanı ve AP eski Senatörü Kamran inan, Kıbrıs Barış Harekâtı;nın ardından Türkiye uygulanan silah ambargosunun uzun sürmesinin faturasını dönemin Başbakanı Süleyman Demirel;e kesti.

inan, ;Ambargonun kaldırılmasını dönemin başbakanı istemedi; dedi.

Politika duayeni olarak bilinen ve yıllarca milletvekilliği ve bakanlık yapan, özellikle dış politika alanında uzman isimlerden biri olarak kabul edilen Kamran inan şunları dile getirdi:

;1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sonrasında Türkiye;ye uygulanan ambargoyu kaldırmak için büyük çaba sarf ettim. O dönem ABD;ye en az on kez gittim. Günlerce kaldım. Son gittiğimizde ambargoyu neredeyse kaldırtacaktım. ABD Başkan Yardımcısı Rockefeller de yardım ediyordu bize. Sonradan öğrendim ki, Türkiye;den çok üst düzey biri (Demirel mi sorumuza, ;Ben ismini vermeyim; yanıtı veriyor) heyettekileri arayarak, ;O adam ambargoyu kaldırtmış biri olarak Türkiye;ye dönmesin; demiştir. Ambargo 1978;e kadar sürmüştür. 20 dolarlık bir uçak yedek parçasını karaborsadan güç bela 600 dolara bulabiliyorduk. Türkiye çok büyük sıkıntılar çekmiştir bu nedenle. Bu kişinin beni kendisine rakip olarak gördüğünü düşünüyorum.

5 n 1k 1t

zaman gazetesinin gazete yayıncılığına kazandırdığı bir terimdir. 5n1k nın yanında tasarım da gazetecilik ve habercilikte önemlidir minvalinde bir çalışma ve tasarım günleri etkinliğidir.

kabaklar

bursa ili orhaneli ilçesine bağlı bir köydür.

beyce

bursa ili orhaneli ilçesinin eski adıdır. Atranos fatihi durdu bey nedeniyle ismi beyce olmuştur.

orhaneli

bursa'nın eski ilçelerinden biridir. Atranos olan adı fetihten sonra beyce ve orhaneli olmuştur. küçüktür , mütavazidir, (bkz: adam gibi adam) bir ilçedir. insanları manevi köklerini unutmamış, bursanın fethine kapı açmış bir ilçedir.

pil cok zayif

eskiden alcatel telefonlarda bu yazıyordu. arkadaşlarla çok eğlenirdik. ağlar gibi yamuk yumuk karakterlerle pil şok jayıf...

yol cok derin

windowsun meşhur hata mesajlarından biri. birde bunu ağlar gibi söylerse tam olacak.

kadeh kaldirdiktan sonra soylenen sozler

yanıcaz olum hepimiz.

türkan saylan

ülkesine iyilikten daha çok zararı dokunan, cumhuriyet için yaptığını söylediği miting konuşmalarının sonunda cumhuriyet halk parti için yaptığı anlaşılan, müslüman olmamızla geride kaldığımızı düşünen aslen hristiyan misyoneri olan, muhammed ismine gıcık olan, geride kalmışlığımızı kendisi gibi çapulculara borçlu olduğumuz, bazı söylemleri iyi ajite eden, dış güçlerle desteklenen şişirilmiş kişilik.