entry'ler (86)

sabahın sözü

exo size neden itici geliyor arkadaşlar.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

çevremin mükemel bir koreli grup olan exo'yu benden başka hiçbir yerde duymaması ve bilmemesi üzerine bu nicki seçtim. şu sözlükte de bir ben bilip seviyorumdur herhalde.

nickim benim karakterimdir

her kelimesine katıldığım başlık.

uykusuz kalmak

bir kere olsun yaşamayı istediğim durumdur. ya bir insan bir defa mı uykusuz kalmaz. sabaha karşı yatıyorum oysa.

sözlük yazarlarının favori yemekleri

'orucuz, oldu mu kardeş?' dedirten başlık.

sözlük yazarlarının memleketleri

nevşehir.

atechso

her türlü arkasında durduğum, sözlükteki din, ak parti, tecep tayyip erdoğan antilerine karşı bir zehir niyetine gördüğüm mükemmel yazar.

1012

aniden çok sayı atladın, daha arada sayılar var dedirten başlık.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bu sözlükteki en küçük kişi ben miyim, yoksa bana mı öyle geliyor? (15 yaşındayım)

yobaz vaize vs sakalli adige

yanlış anlaşılma sonucu olduğunu düşündüğüm küçük bir tartışma.

sinan akçılın git gide kuşum aydına benzemesi

bu adam neden hala şarkı söylemeye devam ediyor diye düşündüren, koreli erkekleri eleştirmemenizi bir kez daha hatırlatan başlık.

can sıkıntısının ana nedeni

yapılacak bir şeyin kalmaması ana nedendir.

the yobaz

ismi ve düşünce şeklini beğendiğim yazardır.

am

korecedeki 'amureon' kelimesini çağrıştıran kelime. amureon, 'henüz' anlamına gelmektedir.

akıllı kondom

(bkz: vay anasını satim) millet neler yapıyo be dedirten üründür.

sözlük yazarlarının tespitleri

insanlar k-pop'tan sadece önyargıları yüzünden nefret ediyor. bilmiyorlar ki, k-pop dünyasına girildiğinde bir daha çıkışı yok.

nightcore

animeye tapan bir arkadaşımın yalvarışları sonucu dinlediğim ve yüzümü buruşturduğum türde bir müzik. şarkıların mixlenmiş hali gibi birşey, çok karışık. kulak ağrıtıcı.

bu yil yaz gelmedi be abi

herkesin aklında dolanan ve hala etkisini sürdüren kelime grubu.

fabrika ayarlarına geri dönmek

yanlışlıkla yapıldığında ağlanması gereken durum.

anne baba değeri bilmemek

kendi haline, kıçı başı dağıtmış bir çok bireyin sorunudur. annesinin, babasının değerini bilmeyip ilerde çok arayacaktır fakat hala bunun farkında değildir.