bugün

entry'ler (35)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/#!/caliktugce
eksikk kalsam olmazdıı ;)

ceza hukuku

tam da şu an vize notumu öğrenip hocasını kelinin tam ortasından öpmek istediğim, uyumadan dinlediğimiz bir hukuk dalı.

şahnaz çakıralp

ses tonunu aşırı itici bulduğum, tam olarak ne iş yaptığına karar veremediğim ,tavırları görüntüsüne 3 numara büyük duran kızımızdır .

uyku kaçırma yöntemleri

efendim yarım bardak redbulla yarım bardak kola bir güzel karıştırılır içine de 3 kaşık kadar kahve ilave edilirse uyku denen kavram uzuunn bi süreliğine hayatınızdan uzaklaşacaktır.haaa kalp arada hızlı hızlı çarpar olcek o kadar:P
(bizzat final zamanları denenmiştir henüz kaybımız yok )

yaran sevgili diyalogları

epeyce hararetlenmiş kavga esnasında söylenen bir söz karşısında sevgili kendini kaybeder ayağa fırlar ve
-yeter be bu da bardağı taşıran son 'tarla' oldu artık !!!!
-hö!!???
ee bundan sonrası gülüşmece öpüşmecee . demek ki lazım böle arada saçmalamacalar yoksa nası barışıcaz:P

ben bu yazıyı sana yazdım

(niye yazıyorum bilmiyorum.. içimi filan dökmem ben herkesin baktığı, okuduğu,gördüğü yerlere. çünkü güçlüyüm hem de çok güçlüyüm ..bok güçlüyüm!seni itebilecek kadar gücüm, dur!diyebilecek kadar ,durdurabilecek kadar hatta ..onurumu koruyacak kadar,dik durabilecek kadar sadece..içsesimle sürekli savaşıp sürekli galip gelebilecek kadar..okkalı küfürlerimi kimseye duyurmadan içime bağırıp tam bir 'hanfendi'gibi gözükebilecek kadar..)
ben bu yazıyı sana yazıyorum ..tek bir kişi değilsiniz aslında.sen aynı anda aynı ruhu etkileyebilen o yanlış kişilerden birisin.ve ben her defasında olduğu gibi dik duran ve hata yapmamaya kodlanmış ama hatalara gözlerini kapatıp yürüyenim,hep aklını çalıştıran ama kalbini dinleyenim ,savrulma pahasına göze alabilenim hatalarımın sonuçlarını.
sana yazıyorum...
içime sıçtınız!! bak itiraf ediyorum her şeye sahip çıkmaktan, duyguların nasıl yaşanacağını, nasıl bir insanın hissedilebileceğini öğretmekten bıktım yoruldumm artık ..süreklilik takıntımdan, alışkanlıklarımı üzerime dünyadaki en güçlü yapıştırıcıyla yapıştırmamdan ve tüm bunları saklayıp o en 'iyi'olma durumundan ..
bir kere yazmaya başladım.hala sana yazıyorum,saçmalamaya devam ediyorum bak üzerimdeki o 'hödük çeker çip'sayesinde seni de çektim aldım hayatıma şaşırma.sen herkesin gördüğü değilsin, gördüm.çünkü baktım ,bakmak istedim.iğrendim kabul etmek istemedim.. Hayal ettiğim ruhları bedenlerin içine yerleştirmek istiyorum sorun burda,bende ..yoksa senin o hastalıklı ruhunda hiç bir problem yok telaşlanma olsa dahi sen asla kabul etmezdin zaten.
hissettiklerimi ertelemek yaşamamak bastırmak bana göre olmadı hiç bir zaman bilirdin bunu ..hep renkleri değiştirebileceğim anı hayal ettim ben onlayken dünyayı da renkleri de farklı görebileceğim adamı ..ALTYAZISIZ iLiŞKiLER YAŞAMAYI ..ama hayat o kadar cömert olmadı ben bu güne kadar hep gördüğüm renkleri anlatmak, hissettirmek zorunda kaldım siz de görün siz de o tutkuyu hissedin diye belki ..üzülüyorsan eğer bir şeylere ciğerin sızlasın gözlerin böyle boş boş bakmasın diye..saçımı okşarken parmak uçlarından saçlarım alev alsın diye,tenim tenine değdiğinde sadece ikimizin yanabildiği yangınlar çıkarmak için belki.. uğraştım ben ..pişman değilim.
'git gel'lerin bol yaşandığı ruhumda yine isyan çıktı sanırım ve yine tek başıma bastırmak zorundayım..

eğer okuyabilseydiniz bu yazılanları kendinize yazılan kısımları hemen farkedecektiniz eminim .. evet bu yazıyı size yazdım hepinize ..hala gülücükler dağıtıyorum hala öldürmek istediklerim var ama bir farkla o kadar yoruldum ki 'doğru insan, mutlu olacağız çok mutlu,deliler gibi aşık olacağız yeniden,sen her şeyin en iyisine layıksın'temalı sohbetlere bile dahil olmuyorum.mecburen umut dağıtıyorum,lakin farkettim ki umut etmiyorum bir süredir..asla olamam derdim ya hep 'umursamayan' insanlardan oldum.
bu yazıyı sana, size yazdım ve artık bilin ki size başka yazılar yazmayacak bu parmaklar..hissediyorum kadarde benim için güzel yazılar var içinde 'siz'olmayan ..
dikkat edin emi..

iki dizelik şiirler

Ah Ses. Ah Susku. ikisini de dinledim.
Takırdayıp duran gecenin kemikleridir kelimelerim."

aşk

kalbinin renklerini değiştirmektir..

radar olduğunu sellöktörle uyaran kamyoncu

arabayla yolda 150 km hızla giderken birden karşıdan gelen kamyonun seni sellektöre boğarak uyardığı durumdur. o an komyoncuya teşekkür sellektörü verilir , hız 90 a iner ve radar aracına bir selam verip yanından geçilir.

işe yarayacağı zaman bozulan eşya

insanın psikolojisini yerle bir eden , bir de üst üste aynı anda bozulan eşyalar olduğunda "allahım ben lanetlendim mi?" dedirten , garip bir olaydır.

cehennemin girişine yazılacak sözler

cehennem . nüfus 6666 . rakım -3169 .

önce karşı sonra kendi kalesine gol atan futbolcu

david de souza bunun tersini yapmıştır . chelsea maçında önce kendi kalesine sonra da rakip kaleye çok güzel 2 gol atmıştır.

argo içeren atasözü ve deyişler

besledim ot ile arpa ile koçu , karnı doyunca döndü arkasını gitti ..pu çocuğu.

burhanettin zengin

Sakarya üniversitesi turizm işletmeciliği bölümünün en garip , en ilginç ve en acayip yardımcı doçent ünvanlı hocasıdır. Derse gelir , önce etrafa bakıp kızacak bir şey arar , daha sonra bulur ve bağırmaya başlar. Sınavlarında ki anlaşılamayan kelime dizilerine de söylenecek kelime yoktur.
Çoğu turizm öğrencisinin uzun süre öğrenci kalmasına sebep olduğun için teşekkürler hocam !

sözlük yazarlarının icatları

şarap lekesi çıkarıcı
evet sözlük çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor, dünyanın parasını verip aldığım gömleğin üstüne daha ilk giydiğim akşamda şarap dökülmüştü. siyahlarla yıkadım beyazlarla yıkadım nafile, denedim olmadı çabalarımın sonu hihayete varamadı. tam hüsrana komuşu olduğumu düşünürken, marketteki leke çıkarıcıları gördüm. kosla, tosla, tesco, dunnes ne bulursam aldım. bu bütün leke çıkarıcıları bir kapta toplayım üstüne, clean and clear siyah nokta temizleyici, colgate diş beyazlatıcı ekleyip hiç karıştırmadan lekenin üstüne sürdüm, 3 saniye karışımımın lekeyle karışmasını bekledikten sonra diş fırçasıyla hurra deyip daldıp, bir saat kadar ovaladıktan sonra lekeden eser kalmamıştı.
şimdi diş fırçasının mı lekeyi çıkardığını yoksa benim karışımımın mı lekeyi çıkarıdığı konusunda bir anlam karmaşası içerisindeyim, bunun için bu icadımı bir mektupla isviçreli bilim adamlarına gönderdim. cevabı çok yakında sizinle paylaşacağım.
leke çıkdıktan ve mutlu olduktan sonra, ütüleyip tekrar giydim.bir fincan kahve alıp bilgisayarımın başına geçtim tam incisözlükte haftanın en iyilerini okurken, kahveyi üstüme döktüm ama hiç üzülmedim bu sefer, artık lekelerle nasıl savaşacağımı biliyordum çünkü.
vel hasılı kelam, kirlenmek güzeldir diyorum ve bu icadımı sizinle paylaşmayı bir şeref görüyorum arkadaşlar.

behlül ün doğacak kendi kızını tavlaması

behlül: ne deyem kızım mı deyem?

içerken dinlenecek şarkılar

beyonce ft. lady gaga- telephone

you've been a very very very bad girl gaga.

eve ilk kez kız atacaklara tavsiyeler

(bkz: atma)

tişört üzerine yazılabilecek sözler

i want to f ck
all i need is "u"

asla aşık olunmaması gereken kız modeli

eyşanımsı kızlar ve bunların türevleri.