bugün

entry'ler (728)

dizilerde mutlu kimsenin olmaması

Dizi ve filmlerde ülkenin buyuk çoğunluğunu oluşturan "halk" tabakasına subliminal mesaj verilmektedir. Amaç zaten zor koşullarda yaşamını devam ettirmeye çalışan orta direklere "isyan etme, beterin beteri var, durumunu kabullen ve mutlu olmaya çalış" mesajı verilerek, bulundukları durumu sorgulamamalarını ve yukarının iradesini kabul etmesi sağlanır. Zannımca.

ateizm

kanımca deizmden daha mantıksızdır.

sözlük yazarlarının bugünkü harcama tutarları

2 paket chesterfield 13
1 adet albeni 1. totalde 15in altında ortalamam bu amk.

ülkücülerin en büyük başarısı

70-80 arasında "maşa"lık yaparak ödüller aldılar, sonra ortada kaldılar. Bu kimine göre başarı sayılabilir belki. Ben katılmasamda.

yılmaz erdoğan

arkadaşların bir kısmı bakış açısı kazandırmış olaya, eyvallah.

Ama başardığım oranda objektif bakarak şu kanıya ulaşıyorum. Güzel ağabeyler attığın adımlar az benzesin birbirine, istikrar.
ya bulaşma siyasete ya da net bir tavır sergile safına kazık çak. Dünya genelinde "sanatçı" kimliğe sahip insanlar iktidara muhalif tavır sergilerler. Neden ? Eleştiri tutumunu göstermek iktidarda olan insanlarda bir takım korkulara sebep olur. Güce sahip olan daha kontrollü davranmaya çalışır. O koltuk adamın başını döndürürken "sanatçı" dürtüp uyarır, dikkatli ol diye.

Tamam kişisel bir tercihtir ve ya olası bir ticari hamledir ki ben bu ihtimalin üzerinde duruyorum daha çok. Ama o zaman dönüp bir bakarım karakter muhabbetine.

iyi bir edebiyat yapıyorsun, başarılı işlere imza atıyorsun ama yetmez. Örnek teşkil edecek bir pozisyondaysan kendi egonu ve menfaatlerini bir kaç defa gözden geçirmek zorundasın.

ahmed arif

Usta, Üstad.

Şairdir, sosyologdur. Acıyı onu kalemi ifade eder bence.

Bazen şiirlerini okuyunca duru ve net bi anlam bulurum. o dakika "ulan oğlum bu başka şeyler de kast etmiştir, senin sefil beynin olayı çözemedi" derim.

göt denince akla gelen kişiler

Say say bitmeyecek zat-ı muhteremler vardır. Çok çoktur bu tarz insancıklar. Menfaat, çıkar ve ya bi ortamda kendi öz karakterine dönmekte üzerlerine yoktur bunların. Ben artık insanların yüzüne bakınca alınlarında bi yüzdelik dilimi görüyorum. Bu yüzdelik dilimi bana bu insanın ne kadar güvenilir olabileceğine işaret eder.

türkiye deki gelmiş geçmiş en iyi 3 ses sanatçısı

Işın Karaca.

Haktan.

Sertap Erener.

yakışıklı olmanın yararları

Daha az konuşma, beceri, özveri ve para harcayarak "prim" yapmaya yarayan ama sadece belli bir dönem yanınızda olacak meziyet.

kavimler göçünü başlatan ilk cümle

Orada kızlar teklif ediyormuş, de hayde gençler.

diyarbakır da yaşayan sözlük yazarları

Karaktersizlikte sınır tanımayan, beyni sadece genelleme paikolojisini destekleyen, insanlıktan nasibini almamış, faşizanca bir ırkı ve milleti zan altında bırakabilecek hayasız açıklamalarda bulunan sevgisiz ve saygısız sözde yazar. Tetristeki uzun cubuk kadar işe yaramayan ey israf abidesi, editinde bile olmayan kalitene dikkat çektin. Başarılar.

kadın düşmanı sözlük yazarları

Haklı sebepleri kendince sayabilir.

Bence haklı.
Kadınlarla en iyi anlaşanlar, onlarla en az diyalogu kuranlardır. Maceraya gerek yok az sevip ozsevmek.

ben bu yazıyı babama yazdım

Bırakma bizi.

Hele şimdi, en zayıf olduğum anlarda. Bi sürü yalan söyleyip üstesinden gelmeye çalıştığımda. Mücadele et, üstesinden gel. Sen meyve vermeyen bir ağaçsın ama olsun gölgen yeter.

regl gününü herkesin bildiği kız

Halka arzı yüksek olan hatun kişisi olabilir.

zeka seviyesi yüksek olanların izledikleri

(bkz: prison break)
(bkz: lie to me)
(bkz: Spartacus)
(bkz: black mirror)
(bkz: big bang teory)
(bkz: dexter)
(bkz: breaking bad)
(bkz: chuck)
(bkz: da vinci s demons)
(bkz: elementary)
(bkz: fringe)
(bkz: house)

mehmet metiner

(bkz: dönek)

Usta kuracağım bütün cümleler siyasetten uzak, propaganda içermiyor. Lütfen algıda seçici olmayınız.

Zamanında bir duruşun var, bi ideolojiden uzakta mevcut bir sorunun nasıl çözülebileceği üzerine tezler yazıp, fikir üretiyorsun. Anti tezi yıkıyorsun yorum ve analizlerinle sonraki konuşmaların mahalle kavgalarında "benim arkam sağlam, akıllı olun" tavrında diyaloğa dönüyor. Cümlelerinin kifayetsiz kaldığı yerde belaltı vurup, ses yükselterek hakimiyet kurmaya çalışıyorsun. Bir ideolijide emir-komuta hiyerarşisinde telkinleri kabul edip, ilkel roma döneminde "sahiplik" dönemlerini hatırlıyorsun.

Yapma! Bir duruşun olsun, boş konuşma. Çirkin siyaset yapma.

sözlüğü yeşile boyayan zat

Canı sıkılan zat-ı muhteremdir. burdan sevgilerimi sunuyorum.

gözlerimin ferini zikti.

zall ın espri anlayışı

illa biri tutmuştur diye ısrarla sonuna kadar gittim. Vasat altı.

Usta ben yüzme bilmiyorum o yüzden de kıllı g.tumu suya sokmam. net. sende olmuyorsa yapma, çabalama amk.

fatih altaylı nın istifası

yerinde, bence köşe de yazmamalıydı.

adolf hitler in sözleri

saçım şekil, önümden çekil!