bugün

youtube daki uludağ sözlük videoları

zabalayn arkadaşımızınki ile başlayan videolar zinciri.

edit: ne yazık ki o ilk video youtube'den kaldırıldı.

(#1115974) video ile ilgili kısmın özeti: "videolarımda nickleri belirtilen bir kısım hanım arkadaşlarımızın bir takım kendini bilmezlerce rahatsız edilmesi söz konusu olabilir mi aceb? yönünde bir takım şahıslarda oluşan akıllara zarar bir durum ya da paranoyanın yarattığı tartışma dolayısıyla canım sıkıldı.. bu konunun haricinde de, şu an gelinen noktayı çeşitli sebeplerden can sıkıcı bulduğum için, söz konusu videolarımı youtube'dan kaldırmaya karar verdim." 6 ocak 2007, zabalayn

başlığı açan yazar arkadaşınız olarak öncelikle şöyle söylemek istiyorum, başlığı açarken böyle birşey aklımın ucundan bile geçmemişti. nitekim, ekşi sözlük'ün limon, itüsözlük'ün kovan fasilitelerinde pekçok zirve resmi aracılığıyla yazarların görünüşü, efendim konuya geleyim cinsiyetleri ortaya çıkıyor. ve ben bugüne kadar o sözlüklerde bu konuda genel bir şikayete şahit olmadım. neden? oralarda başka bir yazara uygunsuz mesaj atmak sözlükten uçurulmayla ödüllendiriliyor. nitekim uludağ sözlük'de de aynı şekilde, hanım arkadaşlarımız düzeysiz mesajlar konusunda, öncelikle kişiyi engeller, akabinde moderasyona şikayette bulunabilir, ve uygunsuz mesaj sahibinin cezalandırılmasını sağlayabilir.

eğer olur da bu videoyu gönderen arkadaşımızın öne sürdüğü gerekçenin önüne geçemezsek, bundan sonrası için, artık yazarların nicklerini afişe etmeyelim. fakat, asla bu güzel paylaşım ortamını sürdürmekten bir takım sapıklar yüzünden vazgeçmeyelim...