bugün

mantık mı ne mantığı mantık ne arar la kadınlarda

tam anlamıyla doğru bir cümle değildir. kadınların mantıklı hareket etmemesinin sebebi, beyinsiz olmaları değildir aslında. en azından ülkemizdeki kadınların baskı içerisinde yetişmiş olmasından kaynaklı, çok fazla bilgili ve takipçi olmaması bunun en büyük etkenidir. bir kadını ele alırken illa ki kendini geliştirmiş olanı değil, geneli ele almak gerekir. türk toplumunda kadının görevi genel olarak "bakım, hizmet" gibi anlaşılmaktadır. misal evli bir kadın çocuğuna bakmak, evi temizlemek, eşiyle ilgilenmek, ütü, temizlik vs vs gibi bir çok uğraşla ilgilenmektedir. bu konular hakkında erkeklerden iyi olmalarının tek sebebide budur. bilgi sahibi olduğu konularda ellerine su dökülmez amma ve lakin bu işler hayatın içerisinde çok az bir parçayı oluşturmaktadır. kadın eğer gazete okur, sokakları takip eder ve bilgi edinirse, o konular hakkındada mantık yürütme yetisine sahip olacaktır. erkeklere göre kadınların mantık yürütememesinin yegane sebebi budur bana göre. farklı kulvarlar ele alınıp teşhis konuluyor. daha fazlasınıda irdeleyemiyorum üstüne çalışmadım elektrik kesikti.