inegöl

şehir dışına üniversite okumaya gönderilmiş öğrencilerinin asla geri gelmek istemediği ilçedir. (bkz: ben) dışarıdan yüksek okuluna gelenler için ise tam bir işkence görevi gören, il olmak isteyen ama bölge kültürünün normal bir ilde olması gereken kültür ile uzaktan yakından alakasının olmadığı bursaya 45 km uzaklıktaki yerleşim merkezidir.

evet inegölde yaşıyorum, tabi buna yaşamak denirse, akşam eğlencesi namına yapılabilecek tek aktivitenin kültür parka gitmek olduğu -ki oraya da kız başınıza gidemezsiniz yolda 3-5 abaza size mutlaka takılır- gündüz eğlencesinin ise park caddesini bir aşağı bir yukarı turlamak olduğu, oturulabilecek 2-3 pastanesi ve çaybahçesi olan, hernekadar sanayisini geliştirip türkiye çapın mobilya üretiyor ve köftesinin adını yurt dışına kadar duyurabilmiş olsa da insanları gelişmekten nasibini alamamış bildiğin taş devrinde kalma bir ilçedir. aşırı tutuculuğun yanında malesef ki bir de görmemişlik vardır halkında. yerel halktan biraz farklı giyinip takı takarsan heleki azıcık rockçı takılırsan hemen "satanist" damgası yersin (bkz: kendimden biliyorum)