bugün

nasıl müslüman oldum

tanım:kişinin seçtiği yolu nasıl saçtiğine dair anlatacağı hikayenin soru cümlesi.
Genelde aileden gelir böyle durumlar,Müslüman,Hristiyan,Yahudi,Budist v.s bunların hepsi doğduğunda senin için verilmiş tercihlerdir.Sonra olay değişir,sorgulamaya başlarsın.sorgulama ilk dinozor kemiği görmenle başlar "neden" dersin,sonra mantık aramaya başlarsın "madem bir yaradan(akıllı tasarım,tanrı,allah neyse işte)var "dersin "neden yoketmiş beğenmemiş mi" dersin,kimse cevap veremez "aklımız ermez öle şeylere o bilir "derler sonra "madem ermez bize niye akıl vermiş" dersin s.git şirk mi koşcan derler ilk yaz da yazdırılar seni kuran kurslarına 3-4 sene yazları devam eder bu döngü 2-3 defa hatim edersin,edersin de anlamazsın ne yazdığını okuduğun arapçada sonra gavur dediklerinle arandaki farkı fark edersin ve ortaklığı teknik olarak aynı şeye tapmaktasındır,onların kitaplarını da okursun (misyonerler beleşe dağıtıyor)aslında baya benzedikleini farkedersin,sonra biyoloji derslerinde tanışırsın ilk evrim kelimesiyle,üstünden ışık hızıyla geçmeleri dikkatini çeker bir anda,evrim teorisi işte derler anlatırken;evrim kuramı demezler zaten evrim kuramına;teori derler bilirler aslında evrim ve evrim teorisinin farklı olduğunu ama müslümanlardır işte günahtır bilimin ölesi.Merak edersin tekrardan evrim ne ki bu kadar koşarak uzaklaştık die ve Dawkinsi bulursun,darwini bulursun ipi takip ettikçe bu sefer onların yayınladıklarını okursun,mantıklıdır olasıdır dersin ve o senin kırılma noktandır.Sonra sorarsın ben nasıl müslüman oldum ki?
Öle de bi hikayedir işte bu?