bugün

ismail yk enstruman vakası

Geçenlerde bi sitede ismail hökanın 11 farklı enstruman çaldığını duydum ve bi güzel sanatlar müzik bölümü öğrencisi olarak araştırmak istedim.Tabi inanmadım ama yinede bi olayın altını irdelemek gerekiyor diye düşündüm.Bulduğum bi forum girdisini okudum, az kalsın gülmekten paçalardan akıyordu.Malum girdi şöyle;

"peki dostum sizlere bi sorum war acaba hangi müzisyen 20 den daha fazla enstruman çalıyor bu ismail yk sadece birkaç enstrumanı çalmayı bilkmiyor...çaldıı enstrumanlarıu yazıyorm..

ismail yk nın çaldığı enstrumanlar...

piyano,bass gitar, bağlama,elektro bağlama , buzuki,klasik gitar,akustik gitar,elektro gitar,kanun,perküsyon,bateri,synthesizerler,rock gitar,dijital zurna,klarnet,drum,ritim gitar,yaylı tambur,ud,kemanlar

we bu insan 4 yaşından beri müzikle uğraşıyor.."

yemin ederim artık buna yorum yapsam kendimden utanırım.Ama yinede şöyle bi açıklama getireyim;

Klasik gitar bi enstruman,ritm gitar ise orkestra içerisinde klasik gitarla akor basan mübarektir.
Drum ise baterinin ingilizcesidir
synthesizer a yorum bile yapmıyorum...

Şöyle de bi durum var; 17 yaşında bi gsl öğrencisi bile bunları eline aldığı zaman 15 dk uğraştıktan sonra çıkarır bişeyler,hakkını veremedikten sonra ben çalıyorum demeyeceksin.

Olay tv de bi darbuka solo atmış,izlemelisiniz.Müthiş bi adam yahu.*