bugün

21 yüzyılda hala kemal sunal izleyip gülebilmek

aynı soruyu bazen ben sorarım kendime fakat cevabını alamamam. mutluyum kemal sunal'a gülmekten ve belki şu ülkenin hem fikir olduğu tek şey kemal sunal'dır. nereden baktığın önemli. eğer sen düttürü dünya'yı izleyip "eşşeoğlueşek" lafını çıkarıyorsan sorun sendedir.eğer tüm kemal sunal filmleri dediğin listeye polizei filmini,boynu bükük küheylan,abuk sabuk bir film i sokmayıp sadece avanak apti gibi filmleri ele alıyorsan bu senin kıtlığındır ki avanak apti bile komiktir. gülmemizin ikinci nedeni de yaşanmışlıktır. muhtemelen bu başlığı açan oğlum yaşındadır. ama ben garip filmini izlkerken yemek yedirdim oğlumu. hastalanınca oradaki kızın taklidiyle "çok hastayım anne" dedi kızım. biz buna güleriz yaşadık çünkü bu örnekler çoğaltılır. evde arkadaşlarla kibar feyzo filmindeki gibi sövdük patrona "patron galleş işçi kardeş" belki de bu ülkenin yaşanmışlık konusunda keşisen tek yolu kemal sunaldır. ayrıca filmleri de o kadar boş değildir anlamayı istemek lazım yeri geldi başlık parası,töre, kan davası, sınıf ayrımı,eşitsizlik, hatta cinsiyetçilik, burjuvazi, sömürü ve hatta medya bile * eleştirilmiştir. şimdi gelin o dönemi hatırlayın o dönemde bunları yapan adamı ayakta alkışlamayalım da çöpe mi atalım. *