bugün

eve aldığı ekmeği getirirken yarısını yiyen çocuk

ilk olarak tanımı yapalım ki, moderatör arkadaşların kafasında entry'miz ile ilgili kötü düşünceler
oluşmasın. annesinin, bakkala ekmek almaya gönderdiği çocuğun, eve gelirken aldığı ekmeği, ucundan
başlayarak yarıya indirmesi olayıdır.

çocukken sık sık karşılaştığım bir durumdu. akşama kadar sokakta cirit atan ben annemin bağırarak,
camdan para atması ile takımı fark yemiş taraftar kadar üzgün oluyordum. hem para üstü kalmıyor, hem de
ekmeği aldıktan sonra direk eve giren ben, bir daha o akşam sokağa büyük ihtimal çıkamıyordum. sepet demeyin
o aralar sepetin ipi kopuktu bizde.

annenin attığı para ile bakkala gidip, ekmekleri aldıktan sonra hafiften ucundan bir parça kopararak,
ağıza atıyordum. sonra sigara gibi meret, başlayınca bırakamıyorsun. sonra fırından gelirken yolda arkadaşlar
görülür iki satır muhabbet edilir falan. muhabbet esnasında ise eğer konuşulan kişi pek sevilmeyen biri ise
el ekmeğe götürülerek birer birer parçalar koparılarak, işim var izlenimi yahut pek siklenmiyorsun izlenimi verilirdi karşıya.

sonra eve gelirsin apartmanın merdivenin çıktığın anda lan bakarsın 2 ekmek almıssın, bir tam bir çeyrek kalmış.
para üstüde kalmamış ne bok yicem ben nidaları ile ekmek eve bırakılır. akşama yetmesi için az yenilirdi.

----------------------------------

birde bunun komşuya alınan ekmeği yarıya indirme mevzusu var. hadi kısaca onuda anlatayım.
efendim, bahçede oynarken komşunun biri ekmek aldırmaya yolladı rica ederek. peki dedim gittim aldım geldim.
dalgınlık ile onun ekmeğinin ucunuda götürmüşüm. ulan gene para yok ne yapsam diye düşünürken, apartmanda ekmeği poşetten
çıkarıp ters çevirme fikri oluştu. salaklığın daniskası. ekmeğin koparttığım ucunu poşetin dibine doğru çevirerek, ekmeği verip kaçtım.

işte bu kadar. çocukken yaşamadım demeyin, yaşamayan çocuk yoktur.