bugün

müslümanların allah a körü körüne inandığı iddiası

müslümanlar üzerinde her daim baskı yaratmış iddiadır. yine yeniden bu meseleyi günah çıkartırcasına açmaları,
"biz de sorguluyoruz, biz de akıllıyız, bizim de beynimiz var!" tarzı aciziyet içersindeki haykırışları
hem komik, hem gereksiz, hem de hoş değil. hiç hoş değil.

ilk olarak, biz de sorguluyoruz beyanatı nedendir? niçindir?
günümüzde artık biliniyor ki, zeki insanların tanrı inancı zayıftır. zeka beraberinde sorguyu getirir.
kendilerinde, çağlar öncesindeki gibi 'puta tapan aptal insanlar' yaftasını hisseden müslümanlar,
"bizim sorgulamadan iman ettiğimizi mi sanıyorsunuz" gibi saçma sapan bir öne çıkma isteği sergileler.
ah be aptal manyak salak evladım.

peki, devam edelim. sen inanan adamsın, taraflısın, tarafsın. taraf bir insan nasıl olur da, adil bir
sorgulama gerçekleştirebilir. din senin sadece belli bir yere kadar sorguna izin verir, ve ondan sonraya
gitmeye iznin yoktur. gidersen, dinden çıkarsın. dinden çıkmamak adına, senin için çizilmiş çizginin
içinde kum sahanda oynarsın. "bak anne, ben de abiler gibi oynuyorum" dersin; ama öyle değil işte.
abilerin ata binerek diyarları geçmiş, sen hala diyorsun ki; "ama salıncaktan kaydım!" e siktir git!
git yani. ne bu sidik yarışı.

sorguladın da ne oldu başkan? sorgu ne içindir? yanlışlık var mı yok mu, bunu öğrenmek için. sorgulayıp,
senin kafana yatmadığını anladın da, dinden çıkabildin mi? "saçma lan bu, bokuma benzeyen bir teoriymiş!"
diyenleri aşağılık bulmadın mı? "onları cehenneme atacaz" demediniz mi? lan manyak! o zaman neden sorguluyorsun.
tekrar alnını secdeye koyacaksan, ne diye uğraşıyorsun. sen git, namaz kıl, oruç tut, hacca git.
"ay bende sorguluycam ama!" de siktir. yarışma aklı olan insanlarla.