bugün

giden günlerim oldu

müziği hoş, arabeske olan aşinalığımızdan ve beğenimizden dolayı da popüler olan şarkı. şimdi hafız sözlere bakıyorum, şairin ne demek istediğini anlamıyorum ki ilkokulda hep parçada anlatılmak istenenler sorularını en süper en birinci ben yapardım. ha dersen ki ''bu şarkı ilkokul seviyesinden daha fazla zeka ister'' ben de sana sektör lan ordan derim! bak tek tek yazacağım anlamadığım yerleri, anlayan varsa beri gelsin...

Giden günlerim oldu
Seni anmadım yola bakmadım hala
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
Susmamda yeter ki son vermem için hayatıma
Tüm güllerim soldu
Sana atmadım taraf olmadım asla
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
Gülmem de yeter ki geri gelmem için hayata

''giden günlerim oldu'' hafız basit bi' emre aydın taklidinden başka bir şey değil, ben bunu bilir bunu söylerim. ha emre aydın'ı da sevmem o ayrı. benim günlerim geçmiyor, gidiyor diyorsan da saygıyla öperim gözlerinden...
'dile gelmeden düşlerim yalnızlığa' nedir hafız bu? tamam konuşmuyorsun; yalnızlığa düşlüyorsun... yalnızlığı düşlüyorum desen anlayacağım... ya da düşlerim yalnızlığa doğru bir şeyler yapıyor diyorsan da kusura bakma orada bi' eylem eksik...

Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak
Sıra gelmeden gidemem ki ben
Tutmaz ellerim seni görmeden
Zaman geçiyor bekliyorum bak

en sevdiğim yer burası hafız... ne lan bu? bak şimdi ipe koyuyorlar elemanı, sonra dayanamaz yine kadere salıyorlar? dayanamaz ne ulan dayanamaz ne! dayanamayıp desen anlayacağım... ama o zaman da uyumlu olmaz değil mi? ahahah olmuyorsa bırak hafız, zorlama...
sıra gelmeden gidemem ki ben... nereye gidiyorsun hafız? sırayla nereye alıyorlar seni? araya kaynak yapamıyor musun? ha ölmekten bahsediyorsan; bir önceki ya da bir sonraki mısrada onunla alakalı bir şeyler söyle o zaman... altı şişhane üstü tophane olmasın... tabi burda altta ve üstte durma olayı tamamen şişhane ve tophanenin tercihine bağlı bi' olaydır isterse şişhane üste geçebilir, onların tercihi...

velhasıl kelam anlayamadığım, anlamadığım için de sevemediğim şarkıdır kendisi.
güncel Önemli Başlıklar