bugün

pakize suda

öğretmenler ve doktorlar başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarına laf sokuşturmayı adet edinmiş şahsiyet. önce dönsündür kendine bi baksındır. şarkıcı desen değil, oyuncu desen hiç değil. yazıları yenilir yutulur cinsten değil, bala batırsan okunmaz. her konuda bir fikri, malumatı var. aldığı konukları sanki dövmeye çağırıyor, ayarı almayan kalmadı. telefondakinden stüdyodakine hepsi sırayla payını alıyor. banknot gibi bozup atıyor teker teker, hakaretler havada uçuşuyor. konuklar alı al, moru mor, lafı yiyip susuyorlar. zaten başka naapsınlar? başa çıkmak ne mümkün, herkesi bastırıyor pek güzel. gitmeyin kardeşim bu insanın programına, bi programda da görünmeyiverin. bak o zaman bir daha yapıyor mu?
dün gece bir programına denk geldim, sinirlerimi bir kez daha zıp zıp zıplatmakta gecikmedi tabii. doktora, öğretmene soluklanmadan saydırıyor yine. efenim acaba ne demektir doktorcuk? bu ne cürrettir, terbiyesizliktir anlamadım ki! lafı sokuyor sokuyor sonra da, doktorlar, öğretmenler üstüme gelmesin cevap bile vermem hiç birine diyor. var mı öyle yedim kalktım durumu? rica edicem benim de üstüme gelmesindir kendisi, zira ben de cevap vermem.
(bkz: eksi oylanacağını bile bile entry girmek)