bugün

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük çok dertliyim çok.

neden diye şimdi meraktan çatlıyorsun değil mi?
yok kıyamam çatlama hiç bak anlatıyorum.

çok kıskanıyorum sözlük. öyle kıskanıyorum ki hep bir arada olmamıza rağmen * arada sırada benim dışımda herhangi biriyle olduğunda kendimi ne kadar dizginlemeye çalışsam da maraz çıkarıyorum. bir şey değil sebeplerim sudan olmasa rezil olmayacağım, en azından gözünden düşmeyeceğim çocuğun. kuzeniyle oturuyor işte derdin ne hatun!? sen kendin demiyor musun başkalarıyla da vakit geçir, kendine vakit ayır benden başka insanlarda gör diye nedir şimdi hem kendini hem çocuğu harap etmeler falan. ne diye bütün gece arpacı kumrusu gibi oturdun sabaha kadar. ne geçti eline al bir güzel kavga ettin rahatladın mı? rezil ettin çocuğun iki satır muhabbetini aferin sana kızım! şimdi uykusuz, şiş gözlerinle otur böyle olur mu?

çok kızıyorum sözlük kendime çok!

ona da kızıyorum ama! nolur arada tuvalete gidiyorum giye kaçıverse odadan bir sevdiceğimi arayıp aklımda olduğunu belli edeyim dese. kuzenim olacak gavata güvenmiyor hiç içine biraz su serpeyim dese. çok mu zor acaba erkek milletinin insanları için bu sözlük ha sen biliyor musun?