bugün

hakkari de askerlik yapmak

orada askerlik yapan birisi olarak kısa bir tanım ve açıklama yapmak istiyorum ; hakkari de askerlik yapmak gerçekten her babayiğidin harcı değildir, orada askerlik yapmak çok zordur. hele kış şartlarında gıda eksikliğin,e su sıkıntısına, uyuma sıkıntısına, sıcak ortam sıkıntısına birde o tipi soğuğu eklenince öyle acınası hal alıyoruzki ben bile orada çekindiğim foroğraflara şimdi bakarken gözlerim doluyor kendime acıyorum, türk askerine üzülüyorum ama vatan için olduğunu düşününce göğsüm kabarıyor. açık söylemek gerekirse o bölgede size 5.000 tl maaş verselerde durmazsınız emin olun bundan, para için oralara kimseyi gönderemezsiniz, sadece vatan sevgisi ile gidersiniz. bu sadece hakkari içinde geçerli değildir, şırnak için ve birkaç ilimiz içinde geçerli. her gece ha basıldık ha basılacaz diyerek nöbet tutmak nedir kimse bilemez. ağır silah atışlarında acaba geliyolarmı bu sefer diyerek yerinden fırlamayı kimse bilemez. askerden geldiğimde sivil yaşamın ne kadar basit sorunlarla birbirlerini kırdığını gördüğümde üzüldüm, ben nelerle uğraştım orda millet neyle uğraşıyo burada diye üzülmekten başka birşey yapamadım... bu insanlar saygıyı hak ediyorlar...