kağıt kesiği

mimarlık fakültesinde kabustur bu kesikler.. özel kağıtlar kullandığımız için hepimizin ellerinde küçük izler vardır..

bir de tabii, kalın maket kartonlarını keskin jiletlerle doğrarken başımıza gelenler vardır..

mezuniyet jürimin olduğu gece sabah 6'da işim bitti, saat 9'da jüri başlıyor, iyi.. bol bol yeter..

derken gözüm makete takıldı.. "şurasını da biçeyim, şekilli dursun" dediğim anda o jilet kartonun neresine takıldıysa artık, çektiğim gibi haşarttt diye önce diğer elimi, sonra çenemi ortadan biçti.. makete de kan bulaştı ama şu an onu düşünecek halim yoktu..

hemen taksim ilkyardım'a gittim taksiyle... dikiş atmadı ama çenemi bir sardı, tam olarak mısır mumyası gibi oldum.. okula bir gittim, sultan ikinci ramses..

neyse.. bana 2 saat sonra sıra geldi, ayşe hoca'nın önüne maketi çevirdim, kadın baktı kan falan, maketi bir 90 derece çevirdi, sanırım kan tutmasın diye.. anlattım anlattım, jüri bitti.. sonra gidip 20 saat uyudum..

Edit: sonradan hatırladım. 1 tan gün uyuyunca epey bir debelenmiş olmalıyım ki, çenemdeki bandaj çıkmış, yatak örtüsüne de bir miktar kan bulaşmış.. kalktığım anda uyku sersemi, kanı görünce, godfather 1’deki at kafası sahnesi gibi korkmuştum.