bugün

24 ocak 2009 sivasspor galatasaray maci

tekrarlanmaması gereken maç. çok sayıda eksik, meybuz tadında bir zemin, bunun üstüne kötü futbol; e ben açıkçası bir galatasaray'lı olarak bu maçı daha oynanmadan önce gözden çıkarmıştım. sivasspor tırt bir takım değil ki deplasmandayız, üstüne bir de yukarıda saydığım faktörler var. bu yenilgiyi ümit karan'a bağlayanlar da var; takım ikinci yarı defans diye bir şey yapamadı ki ümit'lik bir durum yok. zaten galatasaray 10 kişi falan kalmasa da %90 yenilecekti; böylesi hava şartları ve sahaya 90 dakika boyunca dayanmak zordur, sivasspor'lu futbolcular bu şartlara galatasaray'lılara göre daha alışkın.

galatasaray camiası normal karşılanması gereken bu yenilgiyi daha fazla örselememlidir, galatasaray eşit şartlarda sivasspor'u darmadağın edecek bir takımdır. kaldı ki bu yenilgiyle şampiyonluk falan da gitmedi, hala en büyük aday biziz. şimdi klasik topçu tabiriyle "önümüzdeki maçlara bakacağız". kaldığı yerden devam etmesi için haftalardır sabırsızlıkla beklediğimiz tsl'nin her zamanki gibi böyle tartışmalara sebep olması üzücüdür. yukarıdaki yorumları da okudukça anlıyorum ki biz futbolu falan değil, alenen kavga etmeyi seviyoruz ve maalesef içimizde futboldan anlayan insan sayısı da çok az. forma alıp maça gitmeyle olmuyor bu işler...