bugün

9 haziran 2002 lennox lewis mike tyson maçı

esasinda bu mac 8 haziranda yapilmistir saat farkindan olsa gerek turkiye'de 9 hazirana denk gelmesi, neyse efendim; bu maci heyecanla bekleyen bir grup capulcu genc olarak benim evimde toplanmis misirlarimiz, biralarimiz hazir mike tyson'a hep destek tam destek modunda, 'beraber yuruduk biz bu yollarda'yi soyluyorduk (tezahuratin, 'bana hersey seni hatirlatiyor mike tysonim', kisminda gozleri yasaran bir arkadas dahi olmustu; hakikaten ruh sagligimiz bozukmus, hos degisen birsey yok hala ya) mactan once. cok beklememize gerek kalmadan mac basladi ilk round tam bekledigimiz gibi mikeimizin the ironimizin hizli ataklari ile geciyordu ama ne oldu ise ilk roundun bitimine 1-1.5 dakika kala lennox lewis'in yaradana siginip iki aparkat patlatmasi ardindan goz bebegimiz the baddest man on the earthumuzun tutturabilse orhan ayhan deyimi ile lennox'un suratini carsamba pazarina cevirebilecek hook'u kacirmasi ile oldu..zaten ikinci roundda artik bu serefsiz lennox isi cirfeklige dokmus dirsekler atiyor, sariliyordu bak bu sarildigi noktada o gozleri dolan arkadasin allahina kurban mike, cak su durzuye bi tane yapissin ringe diye haykirdiginida dun gibi hatirlarim,ucuncu roundda mike yere yigilmisti hafizam beni yamultmuyorsa cunku lennox totosu hakemden 1 ceza puani almisti the ironi itmekten oturu ama dorduncu roundda da olmus olabilir bu dediklerim..4. rounddan sonra hepimizi huzun basmis mikeimizin bu maci kaybedeceginden emin olmustuk ama umut iyi birseydir belki de en guzel seydir demisti shawshank redemption'dan andy; neyse 6 ve 7 roundlarda hatri sayilir pek birsey olmadi, lennox lewis acik ara ustun bir boks sergiledi 8'de okuz gucu ile vurdugu bir aparkattan sonra the iron'i knock out etmeyi basardi.asagi yukari boyle bir mac oldu seyir zevki oyle yuksek degildi ama ne yapalim galatasaray'i deli gibi seven bu yurek mike tyson'i da ayni sekilde sever ..