bugün

kolonoskopi

yaklaşık yarım saat önce oldum çok ayrıntılı bir şekilde anlatacam ki olmak isteyenler fikir edinsin özel hastahaneye gittim yarın sabah 8 bucukta gel dedi 2 lavman 2 müshil yazdi bu mushilleri verdikleri saatte 1 litre suyun icine koyup iciyorsunuz adamı götten isetiyor lavmanı da dedikleri saatte uyguluyorsunuz hastaneye gidiyorsunuz sizi iceri alıyorlar hemşire bir şort veriyor don dahil herseyi cikariyorsun o şortu giyiyorsun yalnız üst kısım soyulmuyor şortun özelliği su göt kısmında carsaf pecesi gibi bir kısım var normalde kapali doktor isleme baslayinca peceyi kaldırıp başlıyor yani hemşire orami gorecek buramı görecek diye tribe girmeyin sag kola damar yolu aciliyor sol kola tansiyon aleti ve sol bas parmaga nabiz ölçen birsey takiliyor doktor geliyor solunuza tataf donuyorsunuz anestezici bayiltiyorum diyor damara veyaz bir sıvı enjekte ediyor zaten daha yarıya gelmeden sarteller tamamen kapanıyor gozunuzu bir açıyorsunuz dinlenme yatagindasiniz pantolon don ve telefonu da yaniniza birakmislar ustunuzde hala bir örtü var yani yine bir yeriniz gorunmuyor sonra hemaire geliyor 10 dk dinlen sonra kalakabilirsin diyor kalkiyorsun üstünü giyiyorsun doktor geliyor sana sonucu soyluyor sonra basıp gidiyorsun ben en çok oramizi buramizi millete gösterecez tripleriyle girmiştim başımdaki hemsire bile birsey gormuyor yani ondan dolayı rahat olun islem sirasinda da derin uykudasiniz zaten tek sıkıntı içtiğiniz musiller götten isetiyor sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.