bugün

Dahili bir konu.
görsel
Pastada götün detaylı fotoğrafı var.

Hayat çok garip gerçekten.
yaklaşık yarım saat önce oldum çok ayrıntılı bir şekilde anlatacam ki olmak isteyenler fikir edinsin özel hastahaneye gittim yarın sabah 8 bucukta gel dedi 2 lavman 2 müshil yazdi bu mushilleri verdikleri saatte 1 litre suyun icine koyup iciyorsunuz adamı götten isetiyor lavmanı da dedikleri saatte uyguluyorsunuz hastaneye gidiyorsunuz sizi iceri alıyorlar hemşire bir şort veriyor don dahil herseyi cikariyorsun o şortu giyiyorsun yalnız üst kısım soyulmuyor şortun özelliği su göt kısmında carsaf pecesi gibi bir kısım var normalde kapali doktor isleme baslayinca peceyi kaldırıp başlıyor yani hemşire orami gorecek buramı görecek diye tribe girmeyin sag kola damar yolu aciliyor sol kola tansiyon aleti ve sol bas parmaga nabiz ölçen birsey takiliyor doktor geliyor solunuza tataf donuyorsunuz anestezici bayiltiyorum diyor damara veyaz bir sıvı enjekte ediyor zaten daha yarıya gelmeden sarteller tamamen kapanıyor gozunuzu bir açıyorsunuz dinlenme yatagindasiniz pantolon don ve telefonu da yaniniza birakmislar ustunuzde hala bir örtü var yani yine bir yeriniz gorunmuyor sonra hemaire geliyor 10 dk dinlen sonra kalakabilirsin diyor kalkiyorsun üstünü giyiyorsun doktor geliyor sana sonucu soyluyor sonra basıp gidiyorsun ben en çok oramizi buramizi millete gösterecez tripleriyle girmiştim başımdaki hemsire bile birsey gormuyor yani ondan dolayı rahat olun islem sirasinda da derin uykudasiniz zaten tek sıkıntı içtiğiniz musiller götten isetiyor sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.
--spoiler--
sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.
--spoiler--

içtiğimiz musiller götten isetiyor mu?

tisikkirlir lavman.
düşmanım yok ama olsa allah onun başına bile vermesin dediğim tıbbi muayenedir. arkadaş özel hastaneyi yazmış doğrudur. inşallah durum bu hale gelebilmiştir. ben şahit olduğumda durum çok korkunçtu.

ben bundan 13 sene önce endoskopi yaptırtacaktım. midemde ciddi bir sorun vardı ne olduğunu bulamadılar bir türlü. son çare endoskopi yapılsın dendi. neyse aldık devlet hastanesinden randevuyu gittik bekliyoruz koridorda. endoskopinin hemen bitişiğindeki oda da kolonoskopi odası. o zaman tabi ismen biliyorum ama içeride ne dönüyor onu bilmiyorum. benim sıra geldi içeri çağırdılar tam girerken kolonoskopideki 2-3 kişi ile göz göze geldim. daha içeri girmeden tükenmişlerdi resmen boş boş bakıyorlardı.. lan dedim niye böyleler falan. neyse ben içeri girdim canımı çıkardılar boğazımdan hortumu sokup çok zor bir 20-25 dakika geçirdim orada. mideden parça aldılar ama ambale oldum koluma açtıkları damar yolunun iğnesi debelenirken kırıldı hem sedye hem üstüm başım kan revan içinde kaldı. odadan çıkarttılar beni o arada 25 dakika falan önce göz göze geldiğimiz adamların 2 si odadan çıkıyordu. onların hallerini görünce kendi halime şükretmeye başladım ki cidden çok sarsmıştı o endoskopi beni ama o adamların halini görünce işte şükür etmiştim o odada olmadığıma..
Anneannemin yaşlılığa bağlı divertiküle bağlı kanama nedeniyle 2012de, annemin geçmeyen kabızlık ve bağırsak tıkanması nedeniyle 2017de olmak zorunda kaldığı bağırsak muayenesi işlemi.
Anneannem yaşlı olduğu için anestezi altında yaptırmak zorunda kalmıştı.
işinin ehli eli hafif bir doktor tarafından yapıldığı sürece işkence bir tarafı yoktur.
"Kolonoskopi hortumu yaklaşık 60 cm
uzunluğunda ve 1 cm çapındadır. Kolonoskopi, ucunda ışıklı bir kamerası olan hortum aracılığı ile makattan girerek tüm bağırsakların incelenme yöntemidir. Bu bir tarama yöntemidir. Özellikle şikayeti olsun olmasın herkesin bu aletle taranması gerekmektedir. Kolonokopi yaklaşık 15-20 dakika süren ve uyutularak yapılan bir işlemdir."
pazartesi yaptıracağım eylem. allah affetsin netflix üyeliğim de var. galiba süreci tamamlıyorum.
Birazdan giriyorum bir şey diyor musunuz.