bugün

sence ben guzel miyim

gerçek sevgide "ilgiye" ihtiyacı olduğunu vurgulamak isteyen insanların kullandığı sorulardan biridir.
yaratılışlarından dolayı erkeklerden daha fazla duygu yoğunluğuna sahip olan kadınların, duygusal anlamda ilgiye olan ihtiyacı erkeklerden fazla olacağından bunu karşılayabilmek için çeşitli şekillerde bunu belli etmeye, vurgulamaya, dile getirmeye çalışır, bu soruyu sorarak karşısındaki insanın gözünde yeterliliğini ölçmektedir, veya kendine karşı veya hayata karşı. kadın yapısına nazaran, erkek yapısı beyin işleyişi daha çok mantıksal tutarlılığa göre çalışır. bir şeyi mantıklı olarak matematiksel verilere dayandırarak, ve hayattaki değerine, ne kadar yer aldığına vs. göre değerlendirdiğinden, kadının bu ilgi açlığını (iyi anlamda) fark etmesi ve karşılayabilmesi güçtür. Elbette bu karşılayamadığı anlamına gelmez, burada sadece bilinmesi gereken şey kadınların daha fazla duygusal ağırlığı olduğunu buna bağlı olarakta bu duygusal açlığın karşılanması gerektiğini bilmek gerekir.
tanımlamaya, yorumlamaya başlarken; "gerçek sevgide" diye başladım, ve sadece bir yönü ile ele aldım, elbetteki erkek-kadın bağını bir cümleyle özetlemek gerçeği göstermeyecektir. bunu bir kadının sordugu durumlarda, sevginin var olduğunu kabul ederek;

+ sence ben güzel miyim?
- evet! çok güzel bir kalbin var..