bugün

179 liram var maaşa 29 gün kaldı ne yapmalıyım

Sadece bu aya mı özgü yoksa sonraki aylarda da devam edecek mi, ona göre yanıtlanması gereken sorudur.

Ben en kötüsünü anlatayım; diyelim ki kredi borcuna battın, kredi kartı mevduat hesabı limitleri de sıfırı gördü. Bu sarmaldan nasıl çıkılır (#43524018) da anlattım. Hakikaten yönteme ihtiyacı olan dönsün okusun, ben özet geçeyim. Maaştan eline kalan tutarı arttırmanın yollarına bakman lazım. Değişken gideri sıfırlamayı hedefleyip olabildiğince yaklaşacaksın. Günlük yaşantında zorunlu harcamalarını kısacaksın, arabayla işe gidiyorsan toplu taşıma ile, o masraf çıkartıyorsa ücretsiz servis, komşuya yanlamak vs. yemek parası alıyorsan evden yemek taşıyıp yemek parasını markete harcayacaksın. Evde olanı yiyeceksin, tüm harcamaları iptal edip erteleyeceksin. Ödemeleri bir ay geriden ödeyecek hale getirip bir aylık elinde para tutabilirsin, faizi bir süre yüksek olur. Işyerindekiler değil ama, arkadaş veya akrabalardan borç verebileceklerden borç alabilirsin.

Elindeki para 29 gün götürmez kimseyi, küçük şehir kasabadaysan belki. inşallah çabuk kurtulursun kardeşim.